bugün

kader deyip, basın yasağı getirip üstünü kapamaya çalışıyorlar.. vardır bu olayda bir ihmal bir haltlık ama dur bakalım.
Bir cumhuriyetçi yardımlaşma vakfımız olsaydı, böyle bir şey yaşamazdık.
Diyecek bir şey bulamıyorum.

Merdiven var ama adamlar kapıyı kilitlemişler... Ne alaka tanrım?! Yardım merdiveni zaten acil durum aparatı eh sen niye gidip onu kilitlersin?!
Aklı nerede bu insanların.

O kilitleyen beyinsiz ve elektrik sorunu için yurdun yöneticileri dışında bir suçlu bulamıyorum bu durumda.

Ve ömür boyu hapis hak ediyorlar. Şu gencecik kızları bıraktıkları duruma bir bakin! Her yer alev alev yanıyor çıkış yolun yok... Bazıları korkudan pencereden atlamış inanabiliyor musunuz?

Umarım sebep olanlar da yanarak ölürler.

Şaka gibi olay.
Devlet denetim mekanizmasinin gevsekligi yuzunden olan yine en alt tabakaya olmustur. Allah rahmet eylesin...
Bu ülkeye bu cemaatlerden bir tane yarar gelmiş mi allah aşkına bana bir gösterin yada anlatın. Bakın fetö dediler adamların hali ortada, süleymancılar denilen din eğitimi verdiklerini iddia eden bu tarikat yüzünden bakın öğrenci kardeşlerimiz diri diri yanarak bu dünyadan göçtü, bide menzilciler var ki bunlar da şeyhlerinin üstün yetenekleri olduğunu herşeyi bildiğini gördüğünü iddia ediyorlar. Bakın gencecik insanların ölümünden bahsediyorum bunun suçlusu sorumlusu her zamanki gibi bulunamayacak yada üstüne gidilmeyecek ve bu yitip giden canların hesabı sorulmayacaktır, ölen öldüğüyle kalıp ateş düştüğü yeri yakmıştır.
Bu ülkede insanların kendi hatalarını kadere baglaması diye bisey var ve buna inanan birsürü insan var.yeter be artık şu hatalarınızı kabullenin ve ders çıkartın böyle ihmaller yüzünden başkaları ölmesin.gencecik canlar yitip gitti allah ailelerine sabır versin.
anladığım kadarıyla yangın merdiveninin yurt yöneticisi tarafından kilitlenmesi sebebiyle feci bir şekilde hayatını kaybeden 13 kardeşimiz var. lanet olsun. insanın tepki verebilme hassaslığını mı ölçüyor bu ülke ben anlamıyorum. lanet olsun. sayenizde hiçbir şeye tepki veremez oldum. abi yalvarıyorum biraz huzur ya.
Isin en kotu kismi da ne biliyor musunuz, yanarak olmeleri. Daha aci cekerek ölme biçimi olamazdı. Bugün sigarami yakmaya çalışırken parmagimi hafiften yaktim. Oyle bi sizladi ki saatler boyu gecmedi ufacik yanik ulan. Düşünün nasil öldüler.
Yangın merdiveninin kilitli olduğu iddia ediliyor. Doğru olma olasılığı yüksek. Çünkü benim de okuduğum okullarda kütüphaneler ve yangın merdivenleri kilitliydi. Her musibetten sonra ders alınacağına fıtrat deyip geçiliyor. `tedbir kuldan takdir Allah'tan' diye bir söz var. Biz tedbir kısmını hep es geçiyoruz. Ölen öğrencilere Allah rahmet eylesin.
şehit oldularsa sorun yok yani... öldükten sonra dirileceğine inanan insanları her türlü güdersin.
içimizi yakan olaydır. Yavrucakların küçücük mezar olması inanılır gibi değil olmamalıydı, yaşanmamalıydı. Eğer bir ihmal varsa da benden yana hakkım helal değildir, lanet olsun hakettikleri bu değildi.
Adı üstünde yangın merdiveni. Bu ne demek? Acil durumlarda kullanılabilecek olan merdiven. Ama ne hikmetse burasi kilitli. Ee kız yurdu kacarlar falan gizli gizli önlem almak lazim. Bunu düşünerek kilitlenmediyse o kapı ben daha da bir şey bilmiyorum. Yazık yazık.
11 tane gencecik insanın ve bir görevlinin yanarak hayatını kaybettiği üzücü olay.

insanlar olayı içeriğinden ötürü başka yönlere çekmişler ama bu güne kadar ne okuduğum "devlet okullarında"(ilkokul-ortaokul-lise-üniversite) ne de üniversite okurken kaldığım "devlet yurdunda" yangın merdivenlerinin açık olduğunu hatırlamıyorum. dışarıdan açık olan bir kapının içeriye ne getireceğini bilemeyiz. dışarıdan açılamaması gerekir zaten ama öğrencilerin kaçması gibi bir ihtimal varsa buna alınacak önlem o kapıları kilitlemek midir? bence değil.

yani bunun ilgili yurdun özel yurt olmasıyla alakası yoktur. ülkemizde genel olarak yangın merdivenleri(en azından benim gördüklerim) bu şekildeler. bazı yerlerde yangın merdiveni yok mesela, şuan çalıştığım ofis böyle mesela. Allah korusun yangın çıksa camdan atlarız.

sadece oturduğum bir apartmanda dışarıdan açılamayan yangın merdivenleri vardı, içeriden kilitli olmayarak gördüğüm. toki konutuydu. ama orada içeriden kaçmasından endişe edilecek öğrencileri yoktu.

ölenlere rahmet yakınlarına sabır diliyorum.
tecavüze uğrayıp öldürülmediklerine sukredicek durumdayken. hepsinin yakinlarina başsağlığı dilerim.
öğrencilerin anne ve babaları çocuklarını yurttan almaya başladılar.

yurdun, devlet yurdu olduğunu sanıyorlarmış !!!!
Devlet, önce köy okullarını kapatarak sonra da devlet yurdu açmayarak o çocukları gerici-dinci lanet tarikatlara mahkum etmiş, o aptal adamlar da yangın merdivenini kilitlemiş ve 15 insanımızın ölümüne neden olmuş.

Adam da çıkmış diyor ki şehit. Bok şehit. ihmalinizle 15 kişinin ölümüne neden oldunuz, insanları aptal yerine koymayı bırakın, sorumlusunuz.
(bkz: süleymancılar)
Allah ailelerine sabır versin. insanlar çocuklarını herkese emanet etmemeli.
adana aladağ ilçesinde trafo kaynaklı olduğu tahmin edilen yurt yangını.

sorumlusu olarak ak partililer, ak partiye oy verenler, ülkede ne kadar müslüman varsa tutuklanmalı müslümanlarla ile ilgili özel resmi ne kadar kurum varsa kapatılmalı, ülke idaresi cehape ve hadepeye bırakılmalıdır!

efenim sonrasında ikna odaları gibi, namaz kılan oruç tutanların, başörtüsü takanların, eşleri başörtülü olan memurların fişlenmesi gibi o güzel günlere geri dönmeliyiz!
Adana, Ah Adana.. Kendin de yandın bizi de yaktın be Adana! 11 ana kuzusu, talebe yurdunda diri diri yandı, kül oldu baksana! Ölüm kolay bu memlekette, herkes; her şey yüzünden apansız ölüyor, sonra sabır dileyip, sığınıyoruz yaradana.. Ama yeter be kardeşim, hep aynı manzara!
Onlar melek olup uctular da.. ailelerine tarifsiz bir acı ve vicdan azabı kaldı...
düşüncesi bile insanı kahrediyor.
Ne diyeceğimi bilmiyorum. Çok Üzgünüm.
ihmal varsa herkes içeri atılmalı.
(bkz: http://www.sozcu.com.tr/2...nak-kilit-yokmus-1538262/)

Fotoğrafa bakılırsa kapı kilitli gibi ama bakalım neler çıkacak yazıktır giden canlara cehennemi yaşamışlar...
tipik bir türkiye faciası daha. kapısı kilitli yangın merdiveni. . ölenlere allahtan rahmet,yaralılara acil sağlık diliyoruz. fakat bu tedbirsizlik böyle sürüp gidemez.

bir çok yurtta ,öğrenciler yurttan kaçmasın diye bu yöntem uygulanıyor eminim. devlet yurtlarında da rastlarsınız buna. böyle bir çözüm yöntemi olmaz. güvenlik görevlisi almak bu kadar mı zor ? böyle bir akıl noksanlığı olabilir mi ?

şimdi 10 tane güvenlik görevlisi alsan ne fayda.12 can gitmiş. devletin denetimsizliği de cabası. can güvenliği söz konusuysa 1 kere yaptığın denetimi 4 e çıkartacaksın...

bu tür bir faciayı bir daha yaşamayız umarım diyeceğim de maalesef inanasım gelmiyor bu dediğim cümleye.
Onun yurdu şunun yurdu tartışmalarına yer verilmemesi gereken bir durum. Evlatlar gitti evlatlar.