bugün

o cocuklarin yanginda yanarken doktugu goz yaslari sizden cikacak. Buyuk ihtimalle dis kapida kilitliydi hatta odalarinin kapisi bile kilitli olabilir. Icerde mahsur kaldilar. Yayin yasagi gelmis. Napicaklar? Hastanede durumu iyi olan bi cocuk elbet anlatacak olanlari sikayetlerini acilarini. Ha bu kimseyi dertlemiycek yine cikip boyle ihmallerin onune gecicez ama tabi kader yapcak bi sey yok zirvaliklarini sacmaliycaklar. Cok uzgunum... o kadar insan cocuk evsiz okulshz yurtsuzken batida onlarca acilan avm yeni agaoglu sinpas bilmemne konut rezidanslari icin cok uzgunum. Hani komsusu acken tok yatan bizden degildi? Ama bi gun bunlarin acisi tek tek cikacak. Hic kimsenin yanina kalmaz. Kalmiycak.
kardeşlerimize cenabı allah'tan rahmet, ailelerine de sabırlar dilerim. çok acı bir durum ülkemizin başı sağolsun.
terör gibi ulusal güvenliği ilgilendiren konularda soruşturma sürerken yayın yasağı getirilir anlarım da bir öğrenci yurdunda çıkan yangın için neden böyle bir şey yapılır? düşünüyorum tek bir mantıklı sebep aklıma gelmiyor. ihmali olan birileri boklarını örtmeye uğraşıyor sanırım, daha önce tekrar tekrar olduğu üzere.

çocuklarını kaybeden aileler için çok üzücü bir durum. biz ne kadar empati yapmaya çalışırsak çalışalım asla ne hissettiklerini bilemeyeceğiz. evlat bu ya! acısı başka bir şeyle mukayese edilemez bile eminim.

yüzüklerin efendisi-iki kule'de theoden'in gandalf'a söylediği efsanevi söz geldi aklıma.

"babalar oğullarını gömmemeli"
Yayın yasağı getirilmiş. tarikatları cemaatleri yasaklayın, haberleri engellemeyin.

Eğitimi hastalıklı cemaatlere tarikatlara bırak, diyanete para yiğ. cocuklar yanginda olsunler, tecavuze ugrasinlar sonra haber bile olamasinlar. Daha feto den kurtulamadan baska tarikatlari yerleştir ulkeye sonra kalkip burada yok siyaset karistirmayacakmisiz, yok fıtratmış. Yeter artık yeter....
"adana belediye başkanı sözlü: yangın merdivenin kapısı içeriden kilitliymiş. çocuklar çıkmayı başaramamış ."
yine suçu atıcak bi bahane bulmuşlar ya kardeş bi kerede biz suçluyuz özür dileriz diyin ya .
Zor be gerçekten zor Allah ailelerine sabır versin melekler uçtu gitti... #Adana
yine cemaat yurdu, yine ihmal, yine ölüm... gidin dininizi allah'la aranızda yaşayın. hacının, hocanın, şeyhin, şıhın peşinden gidip küçücük canları almayın. diğer yaptığınız ahlaksızlıkları söylemiyorum bile
Zor be gerçekten zor Allah ailelerine sabır versin melekler uçtu gitti melekler uçtu gitti... #Adana
Bu arada bu işide hükümete bağlayan salağa sesleniyorum evladım sen gerizekalı falanmısın yoksa kendini öyle gösterme derdindemisin ayağınıza taş değse hükümet istifa el insaf be biraz akıl mantık yeter gayri
hala çocukları siyasete alet etmeyin diyen var sinirden kendimi vurucam.... şehit çocuğunu alıp milli maça götürüp şov yapınca normal, bu çocukların hesabı sorulunca çocukları siyasete dahil etmeyin öyle mi? yok öyle.
adana'da yurtta kalan, öğrenci kız çocuklarımızın yanarak ölmesi ile acı bir şekilde sonuçlanan yangındır.
Zor be gerçekten zor Allah ailelerine sabır versin melekler uçtu gitti melekler uçtu gitti... #Adana
Bu arada bu işide hükümete bağlayan salağa sesleniyorum evladım sen gerizekalı falanmısın yoksa kendini öyle gösterme derdindemisin ayağınıza taş değse hükümet istifa el insaf be biraz akıl mantık yeter gayri
Yine cemaat yurdu demiş arkadaş uzayda yaşıyor sanırım devletin haricindeki bütün özel yurtlar cemaatlerin cemaatlerin hepsi yurdu kapattığı anda okumak isteyen birçok çoluk çocuk eğitim alamaz köylerde okul olmadığı için neyin kafasındasındasınız bilginiz yok ama fikriniz zebellah kadar
görsel
başımız sağolsun.
allah geride kalanlara sabır versin.
Uyanır uyanmaz duydum, günüm bok gibi başladı. Allah ailelerine sabır versin.
bir kaç sene önce daha benzeri bir olay olmuştu yanlış hatırlamıyorsam. müslümanın hakkı üçtür diye benzeri bir facianın üçüncü kez vuku bulmasını bekliyorlar herhalde.
öncelikle hayatını kaybeden masum kardeşlerimize allah rahmet eylesin.

yurt süleymancıların yurduymuş. cemaat yurdu olması veya bir vakfa ait olması, kar amaçlı bir kuruluş olması vs bir şeyi değiştirmez. ortada bir sorumsuzluk silsilesi var. o yurdu işletenler neden önlemlerini almadı, yangın merdiveni neden kilitli, yangın söndürme tertibatı neden yok? diğer taraftan devletin kontrol mekanizması neden bu ihmallerin önüne geçecek şekilde önlem almıyor? 1999 istanbul depremi olmasa hala deniz kumu ile bina yapıyor olacaktık. soma faciası olduktan sonra hadi madenleri inceleyelim dediler, şimdi de binaları teftişe çıkarlar. bu yavruların mesuliyeti sadece o yurttaki yöneticilerden değil herkesten sorulmalı.

ek olarak yurdun adananın çevre yerleşim birimlerinden okula gelen kızların kaldığı bir yer olduğu söyleniyor. devlet devletliğini yapmazsa, çocuklara eğitimini sürdüreceği okul yada devlet yurdu sağlamazsa çocuklar mecburen cemaatlere, vakıflara bel bağlar. cemaatleri kötülediğim için demiyorum içlerinde çok iyi olanlarına da şahit oldum. ama hem fakirin fukaranın cemaate muhtaç olmasına göz yumup sonra sen bank asyada hesap açmışşsın seni işten atıyorum diyemezsin.
Sayın Tanrı
Madem bizleri gariban ailenin çocukları olarak dünyaya gönderdin .
Niçin tecevüz ettirip üstüne üstlük bir de yaktırıyorsun?
Biz üzülüyoruz da, halkımız memnun. Ölenler cennete gitti der, olayı kapatırlar; bize de komünist bozguncular derler.
RTE ölen çocuklardan birinin evine gider, yüksek sesle aşır okur, salaklar sevinir; aşır okuyan CBmiz var diye. Ruhları bu.
Hep yanlis kisilerin ölmesi bile Allah'in olmadiginin ispati...
Ben sadece içeride mahsur kaldıkları o anki çığlıklarını, yakarışlarını düşünüp kahroluyorum. Aileleri neler düşünmez ki...
Aynı yaşlarda kardeşim var insan deliriyor düşününce, başka açıklaması yok.

Bizde unutkanlık huyu var ama. Aklımıza kazınması gereken şeyleri hemen unutuveriyoruz. Olan geride kalanlara oluyor.
Allah ailelerine sabır versin, Allah rahmet eylesin.

Bu durumdan sorumlu her kim varsa da birazcık vicdanı varsa benim hatam, bizim hatamız desin. Bizim ülkede bu da hayal orası ayrı. Pislik iğrenç leş kalplerinizle yaşayın para pul içinde, canın hiç kıymeti yok çünkü. Yazık.
Tayyar arı denen mahluk bu kızların da kaderi böyleymiş diyor, zihniyet bu işte.
Ölen onca insanın ardından tekrar,tekrar ve tekrar ülkenin bazı siyasetçilerinin ağzından çıkan "kader" kelimesi küfür gibi geliyor insana bu o insanların kaderi değildi "Kader" sadece yoksul insanlara mı uğruyor zenginler kaderini tecil mi ettirdi ?
Bugün yarın devletlülerimizden gündemi değiştirecek açıklamalar yapılır.

Benim tahminim şu:
"Bikini bölgesine lazer epilasyon yaptıran kadınlarımız vağrr. Bu olmaağz yalnış."
Halkın aklı başına gelene kadar böyle olaylar sıklıkla olacaktır.
yangın merdiveninin kapısının kilitli olduğuna dair haberler var. 12 kardeşimiz bugün birilerinin ihmali yüzünden aramızdan ayrıldı. allah rahmet eylesin, acılı ailelere sabır versin.

görsel