bugün

pkk yakını olan haber portalına düşen 3-4 habere bakılırsa olayı pkk üstlenmemiş, saldırıyı kınamış.

haberler için:
http://firatnews.org/habe...deki-saldiriyi-kinadi.anf
http://firatnews.org/habe...aki-patlamayi-kinadi-.anf
http://firatnews.org/habe...tlama-Ergenekonun-isi.anf
rospu cocuguyuz, onun bunun evladiyiz in uzerini kanla imzalayan; gaz odalarinda yakilasi pic kurularinin marifetidir.
cep telefonuyla çekilen patlama anı görüntülerini tüylerim ürpererek izlediğim olay.

insanlıktan nasibini almamış, vicdansız, şerefsiz yaratıkların düzeneği işte. nasıl yapıyorsunuz bunu ya? nasıl kıyıyorsunuz masum insanlara?!

pkk insandır diyen safoşlar, tsk'ya karşı kendilerini savunuyorlar diyen kendini bilmezler; hadi gelin savunun şimdi bu şerefsizliği. bu masum insanlara karşı neyi savunuyorlardı ha? bu mu özgürlük mücadelesi? bu mu ha, bu mu? allah belanızı versin. allah kahretsin sizi!

(bkz: size ben insan diyenin mına koyim)
masumların canını alan, türkiye'nin huzurunu bozan patlamadır. türkiye'yi yaralamıitır. yaralarımızı sarmaktayız.
patlamanın arkasındaki insanlara lanet olsun.
her saldırı gibi yine hemen pkk ya atılıp snra da ustu kapatılacak olan saldırıdır.. daha sonra yeni bir arastırma sonrası ergenekon benzeri bir olay yasandıgıgından failinin açıklanacagını tahmin ettigim patlamadır.
Dünyanın her yerinde yaşanan ve insana görünene değil, gösterilmek istemeyene doğru bakması sinyalini veren :

insan canı o kadar kıymetli ki karşılığı yok. Peki bu kadar kolay can alabilecek insanların aradığı, almak istediği karşılık ne olabilir? insan hangi durumda böyle canileşebilir? Çocukların, hamile kadınların terk-i diyar eylediği saldırının bir parçası olan, insan olabilir mi? Gözlerini kapatıp rahatça uyuyabilir mi?
Ben bunları ne için yapıyorum diye düşünmez mi? Peki böyle saldırıyı destekleyenler nasıl bir girdabın içindedir? Onların halet-i ruhiyesi acaba nasıldır? Yemek yiyebilirler mi, sokakta nasıl yürürler, çocukları, anneleri, kardeşleri, babaları var mıdır? Yoksa önce onların telef edilmesini mi isterler?
Önce kendi ailesinin yok edilmesine göz yummayan bir insan bu vahşeti destekleyemez. Caniyi destekleyen, daha da cani değil midir? yorumunu yaptıran, menfur saldırı.
kanımın donmasına sebebiyet veren olaydır.
(bkz: bunu yapan insan olamaz)
insanlıktan uzaklaştım. şöyle haberler duymak istiyorum;

-"patlamadan 10 dakika sonra diyarbakırdan kalkan türk savaş uçakları kuzey ırak'taki pkk kamplarını bombaladı: murat karayılan, cemil bayık öldürüldü"
-"kuzey ırak'taki kürt yerleşim birimlerine yanlışlıkla düşen bombalarda 40 sivil kürt öldü, genelkurmay olayın yanlışlıkla olduğunu açıkladı"
-"f-16'ların kuzey ırak taaruzu sırasında, oluşan bir teknik aksaklı sonucu bombalardan biri kürt parlamentosuna düştü, genelkurmay özür diledi, dışişleri hasarın maddi olarak karşılanacağını, açıkladı"
-"genelkurmay, türkiye içinde gerçekleşen her terör eylemine hedef gözetmeksizin cevap verileceğini açıkladı"
-"yunanistan dışişleri bakanlığı önünde tır havaya uçtu, 30 ölü, bombalı eylemden sonra türk intikam tugayı teröre destek veren ülkelerin bundan sonra hedef kabul edildiğini açıkladı"
-"necirvan barzani, türk intikam tugayı tarafından kaçırıldı"

içeride demokrasi uygulayalım. ama güvenlik için en sert yöntemleri, akıl almaz taktikleri uygulayalım. bilsinler ki türkiye'ye saldıran hesabını verir.
(bkz: güngören deki patlamayı ergenekon un üstlenmesi)
çok üzücü bir olay. allah ölenlere rahmet eylesin.
hangi kanalı açsan ölü sayısı hangi kanalı açsan yaralı sayısı ambulanslar, çığlıklar, yerde kan içinde yatan masum insanlar dudaklardan dökülen 'yardım edin' ve yalvarmalar 'allah rızası için yardım edin' ve tüylerin diken diken olması. ne demeli nasıl etmeli hepsi bir gün ölücekti ama böyle kahpeçe, kalleşce, alçaklıkla değil. ne günahı vardı 4 yaşında balkondaki çocuğun ne günahı vardı 13 gün sonra doğacak bebenin ne günağı vardı tekerlekli sandalyede parfüm satarak geçimi sağlayan o adamın ve diğerleri ismini bilmediğimiz yaralılar.

ve hangi türk'ün tüyleri diken diken olmaz ki bu görüntüleri görünce.

bunları yapanlara lanet mi okuyacaz sadece 'allah belasını versin' mi demek lazım. bu it ler o.rospu çocukları kansız ibnelere bu kadar kolaymı lan can almak! birbirini siken adamlarlarsınız lan... sizleri yakalayıp hapise atmak değil bu sizlere bir hediye olur. götünüze kızgın demiri sokup doşaştırmak hergün yeni bir işkenceye hazırlamak size destek olanların gözü önünde hergün birinizi teker teker ağlata ağlata sızlata sızlata öldürmek lazım topunuzu bir araya toplayım 12'lik desteler halinde bombalar bağlanıp patlatmak lazım.

ne diyim ulan daha başka kansız orospular ''orospumu orospunun bile bir haysiyeti var be'' hepiniz bulacaksınız cezanızı!

bu masumların canı, kanı yerde kalmaz a.mına kodumun çocukları...
Can pazarının bir başka adı, ortaokul öğretmenimin,ve onlarca ananın, babanın, çocuğun hayatını feci şekilde kaybettiği insanlık dışı saldırı, olayın şokunu üzerimden atabilmiş değilim, cenazelerine bile gidemedim, yapanın insan olmadığı, geride yanan ciğerler ve yaşlı gözler bırakan ömrümün sayfalarında kapkara bir hatıra olarak kalıp hiç ama hiç unutmayacağım yürek sızısı.
olayla ilgili deniz baykal $öyle bir aciklama yapmis ;

' bunu yapan 'insanlari'lari desteklememek lazim ' diye .

kendimi bildim bileli deniz baykal'a katilmam . evet bu aciklamasina da katilmiyorum .
zira bunu yapan insan olamaz ki.
An itibariyle, mobese kameralarinin bombayi birakan 2 kisiyi tespit ettigi aciklamasi yapilan teror saldirisidir.*
(bkz: bebek katilleri 2 raund)
pkk'ydı el-kaide'ydi diye kıvırmanın anlamı yok. aptallığı bir kenara bırakalım. katilleri tanıyoruz.

(bkz: ergenekon)

edit: seri eksi oy veren ibneler de ergenekonun adamıymış.*
Bunu yapmanın hiç bir açıklaması olamaz.Tek bir şekilde özetlenebilir ..Vahşet !!
sadece insanların değil, insanlığında öldürüldüğü olay.

ilk patlamada insanlar yaralanıyor ve siz ona yardıma gidiyorsunuz ve öldürülüyorsunuz. umursamasanız yaşayacaksınız. tek suçunuz yardım sever olmak.
işte yine ''vatanın bir karış toprağı'' bık bıklamalarının, ordu'yu ennnn güvenilir kurum gösteren anketlerin hortlama zamanı. devletin has oğullarından aydın doğan'ın hurriyet gastesi çakmış bile manşeti: ''katil pkk''. ''bir olalım, beraber olalım'' zırvalarıyla sindirilmek üzereyiz. zira ergenekon iddianamesi ile fazla kirli çamaşır, fazla girift ilişki döküldü saçıldı ortalığa.
önce bir ses bombasıyla dikkatleri ergenekon dışına çekelim, sonra ikinci bomba da o denli kanlı olmalı ki, biz yine bir iç savaş serinliğine ve memleketin özel koşulları derin dondurucusuna kilitlenelim. bu memleketin özel koşullarında ordumuzun önemi hiç eksilmez ya.
insan yüzü güzeldir çirkindi bunlarınki
insan yüzü sıcaktır soğuktu bunlarınki
elleri el değildi eli andırıyordu
gözleri göz gibiydi bakışsızdılar
göğüse benzer bir kafesti taşıdıkları
içinde yürek yoktu*
tanım: söyleyecek söz bırakmayan katliam.

--spoiler--
Dün Güngören de bir kitlesel katliamı hedefleyen peş peşe iki patlama biçiminde gerçekleştirilen insanlık dışı saldırıyı kınıyoruz. 17 insanımızın hayatını kaybetmesine ve 150 insanımızın yaralanmasına neden olan saldırı, doğrudan halka yapılmış bir saldırıdır. Saldırıyı gerçekleştiren güçler kendilerini her hangi sıfatla nitelerlerse nitelesinler bizim nezdimizde onlar HALK DÜŞMANIDIR!

Saldırının hemen ardından kimin yaptığının henüz ipuçları ortada yokken saldırıyı kendi politik hedefleri için kullanmayı tercih edenler halkı birbirine karşı kışkırtacak açıklamalarda bulunmaktan kaçınmadılar. Bu insanlık dışı saldırıdan politik fayda çıkarmaya çalışanların da saldırıyı gerçekleştirenlerden zihniyetçe bir farkları olmadığını düşünüyoruz. Kim ki bu insanlık dışı katliamı milliyetçi-ırkçı hezeyanların gerekçesi yapmaya kalkarsa, bizim nezdimizde katliamın suç ortaklığına da soyunmuş olacaktır

Saldırıyı gerçekleştirenler belli ki bundan kendi lehlerine politik sonuçlar üretmeyi hedeflemektedirler. O nedenle bizler bu saldırıdan kimlerin ne fayda sağlamaya çalıştığını izlemeye devam edeceğiz.

Türkiye siyasetine katliamlarla, suikastlarla, provokasyonlarla yön verme yöntemi uzun zamandır kullanılmaktadır. Bunu daha önce de Sivas Katliamı, Gazi Katliamı, Uğur Mumcu suikastı gibi olaylarda gördük. Güngören de ki patlama da bu zincirin halkalarından birine benzemektedir. Bu olayların arkasındakiler kadar bunları aydınlığa kavuşturmayanlar da sorumluluğunu taşımaktadırlar.

Bu katliamın vahameti, ülke siyasetini emperyalist merkezlerin yönlendiriciliğine bu denli terk eden zihniyetlerin AKP ve muarızlarında hakim olmasının, sırtını bu merkezlere dayayarak verdikleri iktidar çatışmasının ne düzeye ulaştığının da göstergesidir. NATO tarafından ülkemizin başına bela edilen kontrgerilla cihazının iktidar çatışmalarında harekete geçirildiği, elitlerin çatışmasına halkı taraf etmeyi hedefleyen bir saldırıyı andıran bu katliamın aydınlatılmasını istiyoruz.

Tekrar halk düşmanı bu saldırıyı lanetlerken hayatını kaybeden insanlarımızın yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
--spoiler--

halkevleri
ergenekon ve akp'nin kapatma davasının tam ortasında meydana gelmiş olması gundemi başka tarafamı çekmek istiyorlar acaba diye düşünmemize neden olan , bir taraftan pkk , hizbullah işi mi diye kafa karıştıran ki nihayet halkin 'bir yerlerde birileri' ne boklar yiyor , bu ipleri kim çekiyor, kimin pisliğini masum halk canıyla oduyor diye sovduren lanet olaydır.
masum sivillerin zarar gördüğü tüm bombalamalarda medyanın halkı yönlendirmeye çalıştığı apaçık ortada. eğer bir bombalama olayıysa ilk ihtimal pkk, ikinci ihtimal el kaide. aslında bu tarz bir manipülasyonun amacı halkı yönlendirip topluma körü körüne bir milliyetçilik aşılayarak toplumu birbirine düşürmeyi amaçlamaktadır. doğu ve güneydoğu'da da benzer olay karanlık güçler tarafından meydana getirilmektedir ki buna yüzlerce örnek verilebilir.
(bkz: şemdinli) (bkz: musa anter) (bkz: gaffur okan)

şimdi asıl mevzuya gelelim, ortada bir dezenformasyon olduğu gayet açık, pkk yaptığı açıklamada saldırıyı üstlenmedi. diğer ihtimallere gelecek olursak ki gündemde ergenekon var. ergenekon'un ise akp tarafından şişirilmiş bir balon olduğu ortada. nerdeyse tüm üyeleri tutuklanmış ve hakkında tonla belge ele geçirilmiş bir örgütün bu süreçte böyle bir eylem planlayıp yaşama geçirmesi pek olası gözükmüyor.

ve gelelim en kuvvetli ihtimallere , olayın arkasında yine derin devlet gözüküyor, türk intikam tugayı olabilir. bir diğer ihtimalde abd kaynaklı yönlendirilen küçük gizli servis örgütlerinin parmağının olabilmesi.

yani ne ergenekon ne pkk, süreç kime hizmet ediyorsa o yaptı, tabi olanda tek suçu orda bulunmak olan masumlara oldu. bir hiç uğruna ölüp katilleri ortaya çıkarılamayacak olan masumlara.
ölü sayısının 17 olarak kayıtlara geçmesi, ne gariptir ki anne karnında ölen diğer bir canın doğum tarihi ve kimliği olmaması onun da kaybedilen bir can olarak görülmediğini açıklıyor.
yapanların allah belasını versin diyebildiğim hain olaydır. özellikle bi adamın bu ayakkabılar patlamada ölen 10 yaşındaki daha tüyü bitmemiş bu ülkenin evladının diye haykırması kanımı dondurmuştur. lanet olsun bunu yapanlara.* *
duyuyorum, bir gürültü kopmuş bir şehirde, insanlar önce en masum düşünceleriyle kaza sanmış. ilk anda kimse neyin ne olduğunu anlamamış, sevdiklerinden bir haber almak için didinmiş...

bakıyorum, kanal kanal gezinip neymiş ne değilmiş diye. herkes bir yerlerde gülüp eğleniyor, kimin eli kimin cebinde belli değil. tüm ülkenin yüreğini sızlatmış o gürültü ama birileri hala çıkar derdinde; derken gördüklerime inanamıyorum; beden parçaları, oluk oluk kanlar kaplamış koca bir caddeyi. Sigarayı bile buğuyla gösteren kanallar bir montaj zahmetine katlanamamış, öyle açık seçik gösteriyorlar olanı biteni "hızlı haber" uğruna, midem bulanıyor. kanlara değil, yayın anlayışına.

öğreniyorum ki ortaya çıkmış, bombaymış. Adına terör demişler, örgüt demişler. Koca ülkede önleyebilen kimse yok muymuş diye düşününce karşıma tatsız bir gerçek çıkıyor; o kimseler, yeri yurdu aslında gün gibi belli olan adamların peşine düşmüş(!), kendi davalarından masumları koruyacak vakitleri kalmamış. Ölenlerin sayısı arttıkça afallıyorum, yaşlarını öğrendikçe öfke kusuyorum. sözlüğe bakıyorum, herkes bir dolu sövmüş, sonuna kadar katılıyorum.

düşünüyorum, bunların var olduğu dünyada o 18* kişi, o onlarca yaralı, ben, sen, biz neden varız? neden çekmek zorundayız amacı için mantıklı bir şeyler ortaya koyamayıp, sadece hainlik yapan zavallıları? bunların gittiği cehennem için biz çok masum kalmayacak mıyız? ve tüm bunların adı kader midir? tanrı neden kullarına böyle bir kader verir? bir mahalle dolusu insanın kaderi aynı mı yazılmıştır? 3 yaşında çocuğun katledilmesi, annesinin feryatları hangi kadere sığar? düşünüyorum ve tanrı'ya olan inancı sorgulamaya başlıyorum. umarım onların ve yakınlarının çektiği acılardan kat kat kötü işkencelere katlanmak zorunda kalırsınız diyorum. Bunlar da insansa, ben insanlığımdan utanıyorum!

Zorunlu tanım: koca bir ülkenin içini kanatan hain saldırı.