bugün

gelenegi bozulmayan maçtır. *
--spoiler--
barcelona'yı alıp getirin. giydirin futbolculara gs formasını, çıkarın kadıköye, sonuç yine değişmez. adamlar gs formasına karşı bir başka motive oluyorlar.
--spoiler--
galatasaray'ın 3'ün 1'ini aldığı maç olmuştur.

ki alıştık artık(ne yazık ki)

ki yeter artık

buradan yetkililere sesleniyorum!!!
benim aklımda 2-1 sonrası fenerbahçe serbest vuruş kullanırken taraftarın "üç,üç,üç..." şeklinde tezahürat yapması karşısında bir galatasaray taraftarının gerçekten samimi bir şekilde

- biraz insaf be allahsızlar

şeklinde isyan etmesiyle yerini almış maçtır.
yeni bir ekstrem skorun fenerbahçe adına kaçtığı maç olmuştur.

lugano'nun direkten dönen kafası, güiza'nın boş kaleye atamadığı pozisyon, alex'in şutu kalecinin son anda uzanışı.

buna karşılık adamların golü de dahil olmak üzere toplasan iki pozisyonu ya var ya yok lan.
maçtan sonra birilerinin kader keita diye içlenmesinin gerçekleştiği karşılaşma .
bu macla ilgili teknik analizi bir hafta boyunca medyada zaten takip edecegimiz için deginmiyorum bile. her fenerbahce derbisinden once galatasaraylı arkadaslarıma macı kazanamayacagımızı soylerım ve hatta iddialara tutusurum. bu nedenledir ki cevrem tarafından galatasaraylılıgım sorgulanır durur. ama iddaa da dahil olmak uzere her derbiden sonra kazandıgım paranın ve sigaraların haddi hesabı olmaz. cift taraflı kazanc saglamak için uyguladıgım bi taktiktir bu. bu hafta da aynı mantıkla hareket edip belki de takımıma ihanet edip kazanamayız mantıgıyla oturdum tv basına. baros un sakatlıgından sonra biseylerin ters gideceğini hissettim yemin ederim. nonda nonda diye bas bas bagıranlar farketmişlerdir umarım. macın genelinde de kotu oyun sergiledik hatta oyun moyun sergilediğimiz bile soylenemez. "feneri bu sene kadıkoyde reykart la deviririz hacı" diyen renkdaslarıma sesleniyorum. benitez, mourinho, ancelotti triosu takımı yonetse bu iş zor. hem de sadece kadıkoyde degil asy de dahil. tek guvencem var zorlu lig maratonuyla ilgili. fenere kaybettikten sonra seri yakalama durumu soz konusu. arka arkaya sivas ve diyar maclarını kazanırsak, kadıkoy hezimetini unutursak, ligin ilk devresini fenerle minimum puan farkıyla kapatabiliriz. baros un ilk yarıyı kapattıgı soyleniyor. hiç iyi olmadı elbette. nondayla yurumez gibi ama umutsuz olmamak lazım. bir de su ucuncu gole sene sonunda uzulmeyiz umarım. malum sampiyonlugun ikili averaja kalma ihtimali var ve asy de fenere 2 fark atmak zor.

sonuc olarak bu mac galatasaraydan cok fazla sey goturdu. tek getirisi varsa o da atesleyici etki gostermesi olur.

mactan sonra macı izlediğim yerden efendi efendi ayrılan fenerbahceli futbolseverlerin kendini bilmez sokak cocukları tarafından tartaklanması ise geceyle alakalı can sıkan son nokta oldu benim için. kanayan yara "ben burdayım" dedi. bu tarz hos olmayan vukuatlarla karsılasanlara gecmiş olsun dileklerimi sagduyulu galatasaraylılar adına iletmeyi borc bilirim.

tum fenerbahce camiasını tebrik eder "ezeli rekabet" olgusundan cok "ebedi dostluk" kısmını ozlediğimiz son yıllarda sagduyulu rakip taraftarların varlıgını hissettirmesini yuce allah tan niyaz ederim.
futboldan çok kavgaların damga vurduğu karşılaşmadır. ardanın suçu var yada yok ama herzaman ortalığı karıştıranlarda parmağı olduğu kesindir. maçı izlemedim ama zevksiz geçtiği söylenen karşılaşma.
gelenekselleşen şölen zincirinin sıradan bir halkasıydı. güldük, eğlendik, taşak geçtik, alex de souza isimli kutsal varlığa bir kere daha tapındık, bağırmaktan sesimiz kısıldı, mor * çağrışımlı nice espriyle keyiflendik ve eve geldik. farkı kaçırdık bir parça üzüldük ama yine birilerinin 3'ün 1'ini almasına vesile olduk. kısacası kadıköy klasiği seleflerinden farksızdı.

tüm mor menekşeli ağlak melisler için geliyor..

(bkz: çıldırın)
sezon 2000-2001, yer kadıköy.
maç sonucu: fenerbahçe galip.
galatasaray'lı yorumu: hakem yüzünden kaybettik...

sezon 2001-2002, yer kadıköy.
maç sonucu: fenerbahçe galip...
galatasaray'lı yorumu: bu hakemlerle lig bitmez...

sezon 2002-2003, yer kadıköy.
galatasaray'lı yorumu: hakemi satın almış aziz yıldırım...

sezon 2003-2004, yer kadıköy.
galatasay'lı yorumu: ibne hakem.

sezon 2004-2005, yer kadıköy.
galatasaray'lı yorumu: satılmış hakem...

sezon 2005-2006, yer kadıköy.
galatasaray'lı yorumu: avrupadan hakem gelsin...

sezon 2006-2007, yer kadıköy.
galatasaray'lı yorumu: 4. hakem iyiydi de orta hakem puştluk yaptı.

sezon 2007-2008, yer kadıköy.
galatasaray'lı yorumu: hakem bizim tam 3 tane taçımızı vermedi. o taçlar kesin goldü.

sezon 2008-2009, yer kadıköy.
galatasaray'lı yorumu: hakemin forma rengi futbolcuların gözünü aldı.

sezon 2009-2010, yer kadıköy.
galatasaray'lı yorumu: yardımcı hakemin başı yarıldı, beyin a.cıklaması geçirdi.

sezon 2010-2011, yer kadıköy.
maç sonucu: fenerbahçe galip... ( müneccim olmaya gerek yok)
galatasaray'lı yorumu: hakem hakkımı kullanmak istiyorum.

sezon 2050-2051, yer kadıköy.
galatasaray'lı yorumu: hakemler mars'tan gelsin abi.
birilerine göre türkiye kupası'nı kazanamayan fenerbahçe'nin galibiyete sevinme hakkının olmadığı maç.kadıköy'de 0-0 berabere biten bir kupa maçından sonra çiftetelli oynadıklarını unutmuş görünüyorlar. bizim tek başarımız bunları yenmekmiş, fenerbahçe kupa seramonilerinde yokmuş ve bunlar gibi nice saçmalık...

ne diyelim şu boktan türkiye kupası enstrümanını kullanma fırsatını bunlara veren kader utansın.
maç sonunda `http://www.fenerbahce.com` un yine sürpriz bir giriş ile bizleri güldürdüğü maçtır.
galatasaraylıların halini ve bahanelerini gördükçe onlara acıdığım maç.
o değilde sözlükte galatasaraylılar vardı ne oldu onlara ?

yeni yine yeniden çatur çutur çaktığımız maçtır, seneye mümkünse fazla umutlanmayın canlar oldu mu ? evet o efsane cümlemi yineliyorum ve şunu diyorum; alex in tahtı hala cimbomun götünün üstüne kurulu. *
ayağımın tozuyla mabedden gelip çıldırın çıldırın yrrk diye çıldırın diye haykırdığım maçtır.

siz saymaya devam edin.

(bkz: mor menekşe).

(bkz: bana herşey seni hatırlatıyor)...
galatasaray'ın 3ün 1ini aldığı maçtır. *
değil 9, 99 yıl olsa bile puan alamaz bunlar, kaderleri böyleymiş, biz ne yapalim? *
kaçınılmaz son gerçekleşmiştir. taraftarında dediği gibi bu filmin sonu yok.
kazanana 6 puan verilmeyen maç.
fenerbahçe'nin kazandığı maçtır. tüm fenerliler'i tebrik etmek gerekir.
(#6355694) Kendilerini aslan zannedenlerin bukalemun olduklarını unuttukları ve Birileri aslan'ın ne olduğunu ilgili kişilere anlatsın istediğimiz yorumların yapıldığı maç...

http://foto.fanatik.com.t.../423x238/fft1mm756608.jpg

http://www.komikim.com/e-...card/komik//aslankedi.jpg

görsel
(bkz: #6302869)
(bkz: all nightmare long)
sonucu monucu siktir et. mecidiyeköy'de sami yen'in hemen yanında gördüğüm manzara, maçına da futboluna da lanet ettirdi. 5-6 tane galatasaylı maganda**yaktıkları meşaleyi "orospu çocuğu fenerbahçe" "tezahüratı" eşliğinde bi tane arabanın açık camından içeri salladılar. nedir yani bu? amacın ne? oradaki adamın ne alakası var senle? arabada yaşlı bir adam vardı ve adamın üzerinde fener forması bile yok, nesine sinirlenip içeri salladılar anlamış değilim hala? adam da tepki vermekle eline bir şey geçmeyeceğini anlamış olacak ki; "abi iyi misin, bir şey var mı?" diye sorduğumda, gülümseyerek yok oğlum sağol dedi. neyse diyip ilerledim, bu sefer de 16-17 yaşlarında iki tane genç, "orospu çocuğu fenerbahçe" lafını yüzüme baka baka söyleyerek geçtiler yanımdan.

lanet olsun size de, futbolunuza da, fener'inize de cimbom'unuza da.
leo franconun paso alexe çalıştığı maç.
el clasico... fenerlinin cincona kadıköyde her sene giydirmesi.