bugün

oklahoma city thunder'in 118-94 kazandığı nba playoffs 2016 batı konferansı finali, dördüncü maçı. oklahoma city thunder bu galibiyetle seride 3-1 öne geçti.

oklahoma city thunder'de russell westbrook 36 sayı, 11 ribaund, 11 asistle oynayarak triple-double yaparken kevin durant 26 sayı ile oynadı. golden state warriors'ta ise klay thompson 26, stephen curry 19 sayı üretti.

maçtan görüntüler:

https://www.youtube.com/watch?v=2qPhneazoxs
Gsw kaçırdığı her şut sonrası tek ribound bile alamıyor ve hızlı hücumları savunamıyor. Okc çok iyi hazırlanmış. GSyi şuta zorlayarak atletizmi ile çok hızlı sayı buluyor. Aynısını Clevelanda yapmaları çok zor. Ama şaşırta şaşırta geliyorlar.
normal sezonu 73-9 bitirip bir daha kırılamayacak rekoru kıran takım nba finalini göremezse çok yazık olacak. curry diz sakatlığından sonra dönemedi. elenirlerse ki büyük olasılıkla elenecekler, bu sakatlık sebebi olacak.
gsw 94 - 118 oct

şampiyon olmasına kesin gözüyle bakılan gsw 3-1 geriye düştü.
Okc'nin 118-94 kazanip 3-1 one gectigi seridir. Bu gsw'nin 3 mac arka arkaya kazanmasi zor gorunuyor okc'ye karsi. Dolayisiyla okc finalde diyebiliriz.

Tnt'deki inside the nba programinda shaq ve barkley dallamasi " gsw cok fena bilendi, obur mac okc boyle farkli kazanamaz, gsw bi sonraki maci sabirsizlikla bekliyor" felan demislerdi. Noldu? Yine bi onceki mac gibi ezerek kazandi okc. Sizi yorumcu yapana da sizi ekrana cikarana da ...
durant ve westbrook delisinin tıpkı üçüncü maçtaki gibi blitzkrieg taktiğiyle golden state'i yarıp içinden geçtiği maç. özellikle westbrook şimşek gibi çakıyor warriors savunmasına.
olay bitmiştir, okc ye helal olsun.
bitime 5 dk var ve 107-89 devam ediyor. curry nin şu performansını görünce şanslarını yüksek görmüyorum.

edit: derken 114-91 oldu ve 3.15 var, mola dönüşünde gsw havlu atabilir.
üçüncü çeyrekte klay thompson un üçlükleriyle farkın biraz daha eridiği, ancak hala kritik seviyede giden maçtır. son çeyreğe 94-82 girilecek ve takımlardaki en ufak oyundan kopma olayı bitirebilir. okc 14 hücum ribauntu ile ikinci şans sayılarından iş yaptı biraz, savunma derinliği de genellikle iyiydi. curry ise etkisizdi bu çeyrekte.

westbrook 31, durant 22, ibaka 15 ve thompson 23, curry 15, barnes 11 sayıdalar.

edit: son çeyrekte curry ekstra bişeyler üretemezse işleri çok zor.
Gsw'nin guvensizliginin ilk defa bu kadar sirittigi mactir.

Dusundum tasindim su sonuca vardim. Bu final tek mac uzerinden olsa Gsw kazanirdi, ilk maci da farkli kazandi zati. Ama mesela Westbrook'un atletikligi, gerektiginde Curry'nin ustune karabasan gibi cokmesi, Durant, Adams ve Ibaka'nin Green, Barnes ve Klay'e ribaunt ve atletik ve de teknik ustunlugu 7 mac cekilecek cile degilmis. Okc devamlilik gosterince basedilecek dert degil ciddi ciddi. Maclar boks macina dondu, bi 14-0'lik seri okc buluyor sonrasinda gsw 12-2 ile felan karsilik veriyor. Yalniz okc yumruk yese de gsw daha cok sallaniyor soyliim.

Draymond Green nasil sicip siviyosa Enes de okc adina sicip siviyo bu seride. Post up oyununda kral ama tempolu oyunda yok enes. Yavrucum risale kampini felan bu sene es gec de kendine Hakeem the dream'i mi tutuyon yoksa baska bi efsane mi buluyon calis onla. Bak sezonda parlayanlar hep offseason'da calisanlar. Hep allah vergisi fundamental ile gitmez, gitse de en onemli yerde patlar. Bu sene yazin calis e mi biraz?
okc ilk yarıda yine aynı tarifeyi uygulayarak 72-53 bitirdi. ribauntlarda ve top paylaşımında daha etkili oldular, savunmada ise rakibe şimdiden 13 top kaybı yaptırıp boyalı alanda ağırlıklarını koydular. büyük üçlü toplamda 54 sayı buldu. rakipte ise sonradan biraz açılabilen curry dışında fazla etkili olabilen biri çıkmadı henüz. üçüncü çeyrekte farkı koruyabilirlerse seri 3-1 e gelir.

durant 21, westbrook 18, ibaka 15 ve curry 15, barnes 9, thompson 4 sayıdalar.
Bu okc'ye noldu lan böyle. Gsw'yi Tempo düşürmeye zorlamak ne demek kardeşim? Abarttılar iyice.
russell westbrook.
ilk yarıda 72 sayı nedir arkadaş?
Bunu soyledigime Ben bile inanamiyorum ama Gsw'in tempoyu dusurmeye calistigi mac.
Adams'in "yapacagin isi skerim" gibi bir el hareketiyle asist yaptigi mac.
ahanda üstlerde duran entrymde olduğu gibi russel'ın kaderini belirlediği mac.okc aldı bile macı bence.
ne zaman okc'nin gazı kesilse hakemlerin abuk subuk düdüklerle yeniden canlandırdıkları maç. sas'a yapılanlar gsw'ya da yapılmaya çalışılıyor.
gsw koyacak da nasıl koyacak bakalım.
Thompson erken aldı 3. faulü. sıkıntı olabilir.
ilk çeyreği 30-26 bitti. ev sahibi hızlı başladı ama sonlara doğru 11-2 lik seriyle farkı kapattı gsw. durant 8, ibaka 6, westbrook 5 ve curry 7, ezeli 6, barnes 6 sayıdalar.
Golden State warriors in siz hayırdır diyeceği maç olacak. Curry veya klay bu ikisinden birinden +40 sayı gelebilir.
tamamen westbrook'un performansının belirleyeceği maç. bana kalırsa durant gerçek bir superstardır. ama westbrook maçına göre superstar oluyor. seride yenildikleri maçta, normal sezonda zaman zaman gördüğümüz, takıma zarar veren hücumlarından bol bol yaptı. airball'lar olsun, saçma top kayıpları olsun, hırslanıp 3 kişinin üstüne koşup blok yemesi olsun.

westbrook tam performansı ile oynarsa thunder gene kazanacaktır diye düşünüyorum.
Alt bitmesi beklenmektedir.
izleyeceğim mactır ve muhtemelen okc küsküyü dayayarak seriyi 3-1 e getirir.westbrook'un performansına bağlı bence bu serinin gidisatı.