bugün

Çanakkale'yi iyi sallamıştır. Deprem sırasında aşağıda kahvaltı yapıyordum o yüzden pek korkmadım ama oda arkadaşlarım altına sıçmış ranzaların baya sallandığını belirtmekteler.
başbakandan gezi olaylarının yıl dönümü höleley diye açıklamalar beklediğim depremdir.
Sebebi benim şom agizim olabilir. Tam anneme 'bir tane kadin göçük altında kalmis 3 gün çişini içmiş' dedim basladik sallanmaya.
1 dk önce Çanakkale'de küçük bir sarsıntı tekrar olmuştur.
17 ağustos 1999 u hatırlatan deprem....
Eskişehir'de dahi hissedilen kapıların açılıp kapanmasına lambaların sallanmasına sebep olan deprem.
1'i agir 266 kisinin yaralandigi deprem.

Beklenen marmara depreminin habercisi olabilecegi uzmanlar tarafindan soylenen deprem ayni zamanda.

Not: ya hu ne garip insanlarsiniz. Tamam istanbul'da deprem falan olmayacak omur boyu mutlu mesut yasayacagiz. Oldu mu?

Adamlar diyor ki; ey ahali istanbul'da deprem olacak. Kacamazsiniz bundan olacak! Bugunku deprem kuzey anadolu fay hatti uzerinde oldu ve bu fayin saginda ya da solunda yine kirilma olacak. Ama simdi ama 10 yil sonra olacak. Bundan kacis yok. Neyin rahatligini yasiyorsunuz siz? Onlem alin.
Siz diyorsunuz ki istanbul'da deprem olacak diyip de insanlari korkutma.
Nasil bi' kafa bu biri bana anlatsin.
Korkun azicik bi' zahmet. Korkun da alabileceginiz tedbirleri alin!

Not 2: kandilli rasathanesi diyor ki bu deprem bolgeyi hareketlendirebilir.
Ama yok istanbul'da deprem olmayacak yayilin oturun, aynen devam.
hayatımda yaşadığım en şiddetli deprem..

uyuyordum sözlük..sarsıntıya uyandım. içeride asılı olan cezveler birbirlerine çarpıyor, odamdaki avize duvardan duvara sallanıyor. çekmeceler açılıyor. kalktım, köpeğin yanına koştum. aldım köpeği,çantamı attım kendimi sokağa. kendimi sokağa atarken de 6 kat merdivenlerden indim. çok zor işmiş sözlük. ben merdivenlerden inerken aşağıda asansörü kullanan bir teyze ile karşılaştık.her neyse indim aşağıya kriz geçiren mi dersin, ağlayan mı dersin, hazır apartmanda herkesi bulmuşken konuşma yapan yönetici mi dersin hepsi oradaydı. yardım geçtim kalabalığı, geçtim uzak kıytı köşeye.

çıkardım telefonu kimseye ulaşamıyorum. açtım whatsapp'i tıkır tıkır internet üzerinden sordum herkesin nasıl olduğunu işlem tamam.sonra haberleri almaya başladım. bir tane abimiz camdan atlamış. yaralıymış durumu iyiymiş.bir vatandaşında kafasına tuğla düşmüş durumları iyiymiş. yine küçük heyecanlar ile atlattık bu depremi. bakalım bundan sonra ne olur bilmem ama, büyük depremin habercisi gibi geldi bana.
gerçekten bi an evin yıkılıp göçük altında kalacağımı düşündüren deprem. bitmedi çok korkuttu 99 depremini hatırlattı.
sağlam sallamış bir depremdir. tarih tekerrür etti ve 15 yıl evvel olduğu gibi yine uyuduğum için depremi kaçırdım.
Büyük bir çantaya ihtiyacı olacak şeyleri alıp dışarda kalacak öğrencilere rastlanmıştır. Yer: Çanakkale.
17 AĞUSTOS gecesini hatırlatmıştır. Çanakkale merkez deki evimden çıkarken araba alarmları çığlık çığlığa bağıranlar ağlayan bebeler... mutfakta ne varsa düştü yere tabak çanak... hala etkisindeyim sözlük gece napacağım bilmiyorum. tek yaşayan ve istanbul da o depremi yaşayan biri olarak tırsmış durumdayım.

allah korusun hepimizi.
Avcılar da yoğun hissedilen depremdir.
bazılarının altına sıçmasına neden olan zelzeledir. uyarıdır. ben buradayım demektir. dikkat gerektirir.
çok şükür can kaybı olmamasından dolayı unutulmaya başlanan bir depremdir.
istanbul anadolu yakasi'ndan hissedilmemisti. fakat 3.derece deprem bolgesi olan kirklareli'den hissedildigine gore bayagi etkili.
mutfakta yakalandığım ve lüleburgazı sağlam şekilde sallayan deprem. hala ara ara duvarların sağa sola sallandığını, yerin hareket ettiğini görür gibi oluyorum.
öyle bi salladı ki kemer takmayı unutmuşum pantalon düştü.
arkadaşın ayakkabılarını giymeden sokağa fırladığı deprem. birde olasılık yapmış şu alana geçersem üzerime bina düşmez diye. korkak seni swh
etkisi çoğu yerde hissedilmiş deprem. bornova yurdundaydım. arkadaşım bağırarak "bellonaa sallanıyoruz "dedi. bende uyandım önce dolapların ve yatağın sallanmasını uyku sersemliğime verdim sonra baktım hızlanıyor yusuf yusuf oldum. çıksam mı yatakta mı kalsam diye düşündüm sonra sarsıntının azalmasına yakın çıktım.
bir insan en kötü nasıl uyanır sorusuna deprem ve ölümle cevabını rahatlıkla verebilirim. bugün gece geç yatmanın verdiği durumla saat üçe kadar uyudum. 12.30 gibi yaşanan depremde yatak beşik gibi sallandı anasını satayım. böyle uyanmakta çok kötü oldu açıkçası.
uyurken yakalayan ve fazla korkutmayan depremdir.
Ne ima etmişlerdi 1999'da: Deprem, Gölcük'tekilere Allah'ın bir "belası", bir mesajıdır...
Zaman gazetesi de son depremden Tayyip Erdoğan'a MESAJ çıkartmış: (1. sayfa)

Zaman, gazete olarak "inancını" ortaya koyarak diyor ki, DEPREMLERi SADECE BiR DOĞA OLAYI SANMAYIN; ONLAR ALLAH'IN iKAZIDIR!

Depremleri Allah'ın birilerine ikazı olarak görenlerin "inançları" bana "çok zavallı" geliyor; üzgünüm...

Deprem, Allah'ın ikazı dedin mi; haşa, Allah'ı "fazlasıyla kendine benzetmiş oluyorsun"... Allah'a, Allah adına AYIP!

Allah "senin benim gibi" hareket ediyorsa, yaratıcıyı "insanlaştırıyorsan", ona bir karakter biçiyorsan, onu KÜÇÜLTÜYORSUN!
Haksız mıyım...
http://galeri.uludagsozlu...-gökçeada-depremi-633690/
artcilarinin alti ay surecegi dusunulen deprem. az once de hissettik. artik bagisiklik kazandim efenim.
An itibariyle artçı silivri'de hissedildi.