bugün

Normaldir 18 yaşından sonra devlet bile engellemiyor. Ciddi alıcılar arasın mı yani ne yapalım.
Evlenmeyi geçtim çocukları var lan. Ben nerde yükseklisans yapsam diye düsünürken millet bebek arabası sürüyor ay ben şok.
(bkz: 17 yaşındayım dedemi benim yaşımda evlendirmişler)
15 yaşındayım benim iki çocuğum var sen ne diyon kardeş dediğim durum, üzülme geç kalmış olmak her zaman kötü değildir.
24 yasimda olup umursamadigim durum. Evlensinler dostum bize mi evleniyorlar :D
Can sıkıcı hede. Bugün iki davetiye aldım ne aceleleri var bu insanların anlamıyorum.
Çeyrek altın takmaktan usanan yazar isyanıdır.
hayat kurmak eskisi kadar kolay değil öyle. 30 da olur 35 de.
onu bunu bırakın millet sevişmeyi resmileştiriyor sadece. biz hala yalnız olduğumuzla kalıyoruz.
(bkz: sözlüğün 30 luk abilerden nasihatler)
Sağlık olsun ee düğün ne zaman.
32 yaşındayım öleyim mi dedirten durum.
Evlilik askerlik gibi belli bir yasa gelindiğinde gerçeklestirlmesi gereken bir görev değil. Evliliği böyle görmek sizi hataya sürükleyebilir. Cervantes galiba namuslu erkekler çabuk evlenir akıllı erkekler evlenmez diye bir cümle söylemiş. Bu sözün ilk yarısından bakarsak namuslu erkek diye tarif edilen insanlar cinsel ilişkiyi evlilik birlikteliği içinde yalnız ve yalnız tek bir partner ile yaşamayı norm kabul eden bir yaklaşımı doğru kabul ediyorlar. Eğer bu sizin içinde geçerli ise erken evlenmek makul olabilir.

Bunu söylerken evliliğin ekonomik anlamda bireye kuruluşta ve sonrasında getirdiği yükümlülükleri yok sayıyorum sadece insani düzeyde bakıyorum.
Takıntı haline getirilmemesi gereken durumdur.herkes kendi tercihleri doğrultusunda yaşar.toplumun dayattığı evlenme olayına kimileri boyun eğer kimileri evlenmeden de yaşayabilir.bunu zorunluluk haline getirenler utansın.
(bkz: çokta şey yapmamak lazım)
21 yaşındayım ve evlenmek istiyorum :(.
Aman aman evde kalmiyak da.
26 yaşındayım tek sorunum evlenemiyor olmak olsaydı güler geçerdim.. hayat yalnız çok daha güzel hele de bu yaşlarda...
bu kadar erken prangaya neden ihtiyaç duyar insan yahu!
lan ben 34 yaşındayım. akranlarım evlenmekle kalmadılar çocuk bile yaptılar. ne var bunda? herkes evlenmek zorunda mı?
43 yaşında bir birey olarak hepinizin eline vereceğim mevzu. çok da şeyapmamak lazım bence.
23 yaşımda ben elimde ders notları sınavdan sınava koşuyordum. Evlilik ne kelime?
26 yaşımdayım hala durum değişmedi. Hala evli de değilim.
Muhtemelen 32 yaşımda da yandal yaparken elimde kitap koşturuyor olacağım. Ama diğer elimde de çocuk olmasını diliyorum mümkünse.. O zamana evlenmiş olurum bir sınavda ya da nöbette can vermezsem.
çevremde daha lisedeyken evlenen olduğundan hiç de yadırgamadığım durum.

kız daha reşit bile değildi. liseyi bırakıp evlenmişti geri zekalı. sonralarda sevgilisi askere giderken ona yolluk vermiş diye haberler yayıldı etrafta.
prezervatif diye bir şeyin varlığından haberleri yoktu sanırım.

şimdiye 4-5 çocuk yapmışlardır.
Dert etme. Çoğu bir kaç yıla boşanacaklar.

evlilik büyük bir sorumluluktur. Maddi, manevi bu sorumluluğu kaldıracak olgunluğa erişene kadar evlenmemek gerekir.

Bekarlık sultanlıktır.
22 yasındayım universite birinci sınıfım. Evlenmeyi dusundugum bir sevgilim var. Babadan cok zengin degilseniz yakınmamanız gereken bir durum. Önce okul, hedefler. Hele bir para kazanmaya baslayalım da hersey olur 30 a kadar yolu var.
Normaldir. Ben 18 yaşındayım bir arkadaşım baba olcak...