bugün

yürrüüü ense traşını görelim.
(bkz: genç yobazlara ya da tıfıl humeynilere desteğe son)
adam iseniz ve biraz şerefiniz varsa ankaraya yürüyüm.
tekelcilerin yanında durunda görelim sizlerin samimiyetinizi diye seslenmek istediğim sivilceli gençler.
(bkz: 23 ocak 2010 Götümüzden darbe uydurduk bari yürüyelim de inansınlar yürüyüşü)

(bkz: 25 ocak 2010 şu kozmik odaya bir de biz bakalım yürüyüşü)

(bkz: 27 ocak 2010 madem genç ampülüz karda da converce ile yürüyelim yürüyüşü)

(bkz: önce bi yetmiş milyon olalım sonra ne bok için yürüycceğimize karar veririz yürüyüşü)

sonuç olarak; bsgçd diyorum ben.
yürüyüşün "humeyniye olmadı said kürdiye " ithaf edilmesi gereken bir durumdur. (bkz: genç sivilcelere tavsiyeler).
tek özellikleri sivil olmak olan insanların, kısacası boş sivillerin yürüyüşüdür. 70 milyon diyerek zaten ne kadar gereksiz bir eylem içerisinde olduklarını göstermiş oluyorlar. sizin darbe diyerek yaptığınız tek şey iktidar maşalığı ve sizde hazım problemleri yaratmış olan silahlı kuvvetlere saldırmak. kiminizi menemen, kiminizi tunceli, kiminizi güneş harekatında "etkisiz" hale getirdiği için.
(bkz: boş siviller rahatsız)
uçağımın kalkmasından az bir süre sonra başlayacak olan yürüyüş... malesef...
7 senedir hep ha bugün olacak ha yarın olacak diye diye birilerinin bizi korkuttuğu ama bir türlü olamamış ve bundan sonra da zaten olamayacak olan darbelere karşı yürümektense.

7 senedir devamlı kafamıza kafamıza bindirilen ve açık ara fark ile dünyanın en pahalı benzinini kullandığımıza yol açan, güya geçici olarak konan ama sonrasında geçirici görevi gören ötv zamlarına karşı yürüsek daha sağlıklı olmaz mı dedirten yürüyüş...
(bkz: her boka yürümek)
(bkz: darbelere karşı olan 70 milyon kişi bulabilirim) *
25 ocak 2010
(bkz: darbe olacağına inanmış kelaynakların göt donması ile ilgili anlattıkları)
kek, pasta, börek varsa gelirim denen yürüyüş. lakin daha önce böyle salakça sosyal gruplara katıldım sike sürülecek akılları yok bunların.
greenpeace ye gidiyorum, kızcağız bana ot çıkarıyo içer misin diye? vay babağn kemüğüne!
sabah yürüyüşü için belki gidilebilir.
katılımcılara bedava kömür dağıtılacak yürüyüş.

- kenardan yürüyün dükkanın önü kapanmasın. hadi koçum, hadi nurcum..
katılmayanlara bir adet balyoz verilecek yürüyüş.
(bkz: aman yavaş yürüyün düşmeyin)
hacı tamam her şeye eyvallah da, şu cümleye; ""kozmik belgeler açıklansın/suçlular yargılansın" demek için" bakarsanız komik yürüyüştür.

bu devletin tüm arşivleri açılsın ve arşivleri düzenleyenlerin hepsi yargılansın?

kusura bakmayın ama böyle bir istek, en kapitalist, en liberal, en özgürlükçü, en demokratik ülkede bile kabul görmez.

kozmik belgeler açıklansınmış.

kozmik oda arandı tarandı, tutanaklar tutuldu ki, açıklanana göre tutanak altına alınan hiçbir şeyde suç unsuru yokmuş.

işin komik tarafı, hp yetkili servisini göstern bir kroki sebebiyle girildi o odaya. *

her şeyden önce hp yetkili servisini bülent arınç'ın evi zannedenler, "krokiyi yutmaya çalıştı" yalanını atanlar, "asker telefonda kazanda belge yaktığını söyledi" iddiasını götlerinden uyduranlar yargılanmalı değil mi? ha bunlara ağzınızı açamıyorsanız ben size "siktirin lan" derim. *

ömründe cin ali serisinden başka kitap okumamış adamlar "kozmik belgeler açıklansın" diyor. varsa suç unsuru, hesabı görülür. kaldı ki, hakim girdi, aramasını tamamladı, tutanağını tuttu gitti. yarın bir gün taraf'ta yayınlanır okursunuz.
katılmayacakları bilmem ama katılacakların bir taraflarının buz keseceği kesin. ben de bu başlığı görmeden diyordum hangi deli çıkar acaba yarın dışarı. meğer 70 milyon çıkıyormuş.

(bkz: 70 milyon bizi izliyor)
ya ben mi algılamıyorum ya da insanlar mı kafa buluyor. her gün ne içiyor bunlar ben de aynından istiyorum. ne darbesi? tsk'ya o kadar laf ettiler bir kere çıkıp hukuk kurallarına aykırı davranıp rest çekmediler. hükümet niye ha bire şikayetleniyor bu korku niye? ha bire darbe var, bize saldıracaklar, bizi asacaklar... ne oluyor ne yürüyüşü neye karşı yürüyüş. bir şeyler için yürünecekse üniversite bitirmiş işsiz insanlar için yürüyelim. yalanın peşinden yürüyerek, ceylan derisi koltuklara kök salarak iş olmaz.

siz 70 milyondan beni düşün. ben bunun için yürümüyorum.
asıl merak edilen, bu yürüyüşe katılan insanların gerçekten atıp tuttukları sözde darbe planlarına inanıp inanmadıklarıdır. inanıyorlarsa söyleyecek bir söz yoktur ama durum pek öyle görünmüyor.
sözlükte darbe yanlısı bir çok yazarın olduğunu bize göstermiş olan yürüyüştür. bu yazarlar o kadar zavallıdır ki bir darbenin bir ülkeyi ne kadar geriye götürebileceğinden dahi bi haber olarak yaşarlar. ayrıca bunlarla konuşmaya kalkarsanız size ezberlemiş oldukları, anlamını dahi bilmedikleri "yaşasın cumhuriyet" sloganından başka bişey söyleyemezler. anlamını dahi bilmedikleri dedim çünkü anlamını bilseydiler, cumhuriyetin, demokrasi ve halkın özgür iradesiyle kendi kendini yönetmesi ve egenmenliğin kaynağının millete ait olduğunu kabul eden yönetim şekli olduğunu bilip, darbeyi savunmazlardı.

ancak dediğim gibi bunlar "yaşasın cumhuriyet" derler sonrada cumhuriyet rejimine uymayan, darbeyi savunurlar. ne yapalım artık bunları da böyle kabul edicez.

not: yanlış anlaşılmasın ben de cumhuriyetin savunucularındanım ancak kusura bakmayın ama hani sırf akp ye saldıracam diye de darbeyi savunamam.
ben gelmiyorum hacı 70 milyon - 1= 69.999.999 kişi yürüyonuz.
hava muhalefeti sebebiyle ertelenecek olan yürüyüş. ya da sıkı giyinin, çok soğuk dışarısı.
(bkz: geri geri yürümek)
katılmayacaklarını söyleyenlerin hakaretleri iğrenç boyutlara varmış, sözlüğüm ebesine atlama boyutuna gelmiş entryler almış başını yürümüştür. aferin lan, ne güzel saygı duyuyorsunuz demokratik hakkını kullanarak yürüyüş yapan insanlara, onların çalışmalarına. yok ben gelmiyorum beni saymayın, yok yollar yürünerek aşınmaz, yok kıçınız dolacak... pes! sizin savunduğunuz değerler böyle davranmayı gerektiriyor ise onu bilemeyeceğim tabii.

buradan siz benim genç sivillere üye olduğumu da çıkartır, stoklarınızda binlerce bulunan yaftalardan birini de benim sırtıma yapıştırırsınız. hiç şaşırmam.
evden katılacağım yürüyüştür:
http://www.eksweb.com/uru...kosubandi/t7_rollover.jpg