bugün

23 nisanda çocuk olmak demek bu günlerde büyük bir heyecanla hazırlık yapmak demektir. 15 dakika boyunca gözler onun üstünde olacağını düşündükçe içini bir heyecan kaplamak demek, sınıflarını bayraklarla balonlarla kedi merdivenleriyle hepberaber süslemek demek. beden eğitimi derslerinde o gün yapılacak olan gösterilerine hazırlanmak böylece dersi kaynatmak demek. Atatürk'ü çocuk kalbiyle bir kez daha çok sevmek demek. diğer dünya çocuklarından içlerinde çok şanslı olanların Türkiye'ye gelip gezme şansını yakalamaları demek. 23 nisanda çocuk olmak, çocukluğun sonuna kadar hakkını vermek demektir...
öncelikle bütün büyük türkiye cumhuriyeti'nin aklı ve zekasıyla üstün, ahlaki değerlerinin ve vicdanının hatta vatanın ve milletinin timsali olan yarınlarımızın geleceği bütün güzel çocuklarımızın ve evladlarımızın 23 nisan 2013 bayramını en içten dileklerimle kutlarım. uludağsozluk çocuklarının da gözlerinden öperim.
buyurun efendim bu davetiyeniz.

hoş geldiniz.
buyurun şöyle oturun rahatsız olmayın.
keyfinize bakın bugün bayram ho hoöy!

davetiye örneyi olarak buradan alınız;

http://tr.wikipedia.org/w...estamp=20110422131550&;
Merdivenlere çıkıp gür bir sesle "ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü..." diye şiire başlayı, heyecanlanıp ikinci dize de kekelemek.

Torbanın içerisine girip ilerideki kavak ağacına değmek için zıplarken ikinci zıplayışta yere kapaklanıp yüzü gözü toz içinde kalmak.

uyanıklık yapıp getirdiğim tahta kaşık yüzünden yumurtayla yürüme yarışmasından diskalifiye olduktan sonra, diğer yarışmacılar kazanmasın diye onlara şaklabanlık yapıp, yumurtalarını düşürmesini sebeb olmak.

Yoğurt yeme yarışmasında favori olmak.

Suda elma yeme yarışmasında, elmayı yemeyi başaramayınca, elmayı bırakıp suyun keyfini çıkarmak.

23 nisan'lar güzeldi -ciddi ciddi neşeyle dolardım-. okul tarafından yapılıp da severek katıldığım etkinlik başka hatırlamıyorum. Etkinliklerin hepsi ortaokulu geçince sıkıcı, kuru ve çoğu zaman mecburiyetten gittiğim organizasyonlar haline dönüştü.