bugün

uzun süredir devam eden bir süreçtir. görünen köy kılavuz istememektedir.
iktidarın sinsi bir oyunudur. türk'üm diyemeyenlerin , bu topraklar için kan akıtmamışların bilmediği tek şey varsa gerçek türk'ün bir çakıl taşını bile sattırmayacağıdır. tarihten ibret almamışların gafletidir. gavurun sevr anlaşmasındaki emellerine paralel davranmaktır.
gemi insanı kamarasında günlük yerli dizilerini izleyedursun, batan geminin mallarının amerikan müşterilere satılması olayıdır. geminin en son dümeni ve çapası da satılınca kamarasından çıkan mürettebata "ellerini kaldır" denildiğinde mürettebat şaşırmamalıdır. denize pusulasız çıkılmaz, yolunu bilicen, dümenin başında durucan. arada yelkenler fora diycen, kenarda adada sana güzel şarkılar söyleyen her deniz kızına atlamıycan.
2023 tarihine kadar bu satımların getirisi boy boy "gemicik"leri marinalara dizmekle sonuçlanacaktır. artık o gemiciklerle dünyayı turlarlar.
türk halkının yine sorun etmeyeceği bir mevzudur. nasıl vurdumduymazsa bu halk artık anlamadık gitti.
vatanın komple satılmasıyla sona erecektir...
"tayyibin bir bildiği vardır" diyenlerin, "demirelin bir bildiği vardır" diyenlerden farkları olmadığını anladıkları zaman ile sona erecektir. yani iş işten geçtikten sonra. şu parti bu parti demiyorum buraya dikkat. neredeyse hangi iktidar gelirse gelsin, değişmeyen şey vatanın ve kanunların satılmasıdır. anlattığım basit bir mevzu değildir, anlayabilene. puzzle'ın bir parçasını değil, tümünü görmek lazım. ülke elden gideli çok oldu. bağımsız hiç olmadık uzuuuun süredir, kalan özerkliğimiz de elden gitmek üzere. ingiliz, amerikalı ve israilli efendilerinize isyan etmeye takatiniz kalmayacak. şu hal bize zulümdü, çocuklarımıza miras cehennem kalıyor. uyanın. allah rızası için uyayın. allah lillah aşkına gözünüzü açın.
müslüman kardeşim sözüm sana.
maocu vatandaşım sözüm sana.
ülkücü arkadaş sözüm sana.
liberal vatandaş sözüm sana.
sosyalist kardeşim sözüm sana.
alevi, sunni kardeşim sözüm sana.
hangi ideolojiden olursan ol, hangi partiye oy verirsen ver. sözüm hepinize.
ben acizane puzzle parçalarını fırsat buldukça burada ifşa ettim.
yine fırsat buldukça yazmaya devam edeceğim.
ama plan o kadar kompleks ki yazmak ve bir araya toplamak çok zor ve zahmetli.
her şeyi tek başıma yapamam.
uyanın gözlerinizi açın, resmin bütününe bakın.
sevr'den bugüne kadar tarihi sıraya dizip inceleyin.
amerikanın, israilin ve ingilterenin planlarına göz atın.
siyasetçilerin paldır küldür çıkardığı kanunları inceleyin.
jet hızı ile yapılan değişikliklere bakın.
zaten şu an % 99 kaybetmiş durumdayız. son ümidimiz var.
çok geç olmadan uyanın.
yoksa yakında tartışabileceğiniz bir vatanda bulamayacaksınız.
kurtlerin topraklari verildikten sonra geri kalani kime satilirsa satilsin zikimden asaga kasimpasa.
amerikan uşaklarınca gerçekleştirilmeye çalışılandır.
amerika'nın oyunlarıdır.

sallayın kıçınızdan amk.
çok çok az kişi haricinde farkında olunmayan gerçektir.
daha geniş alınırsa özelleştirilmelerin de katkılarıyla 2023 e kadar tamamen kapitalist bir türkiye yaratma durumudur.
bu geri kafalılar zannetmesinler ki türkiye de kapitalizm amerika gibi olmamızı sağlar. aksine, onların taklidi ve sömürgesi olmamızı getirir bu durum.

edit: özelleştirmeler rahatsız eder beni. çünkü özelleştirme demek adım adım kapitalizm demek sayın yazar.

sence ekonomik bir dayanağı olmayan bir devlet ne kadar ayakta durabilir elini vicdanına koy allah aşkına biz amerika değiliz.
satılmadan kastı tam olarak nedir bu özelleştirmeler neden insanları bu kadar rahatsız ediyor hayır yani devletin olduğu zaman milletin cebinemi giriyor paralar milletin parası var basıp alıyorlar yatırımlarını yapıyorlar bizler geliştiremiyorum adamlar geliştirsin bari.
olması muhtemel önermedir zira satılan arsalara şaşırtıcıdır ki türklerin girmesi yasaktır diye levha asarlar.
müslümana birşey olmaz allah cc bizi korur(!) bizim hiçbir şey yapmamıza gerek yok(!).
toptan geri alırız. kimse üzülmesin. osmanlı'dan cumhuriyete geçişte 5 asırlık kapütülasyonları nasıl söke söke geri aldıysak imtiyaz sahiplerinden o toprakları da geri alırız.

ama eşit mesafede direkler dikip bugün o vatan topraklarını satan köpekleri de ibret diye asarız.

o gün geldiğinde ağlamasınlar.
nihai amaç; topraksız ve vatansız bir halk bırakmaktır. kartondan devletin o gün kaç gün ayakta kalabilir ?
tarih boyunca hep karşılaştığımız durumun, bir kez daha yaşanmasıdır. kendisinden ders çıkarılmadığı için tekerrür eden tarihin, insanlara bunu bir kez daha söyletmek için ortaya çıkardığı insanların eseridir.
bütün olarak satılamayacagı icin olabilecek en makul durumdur.
olması halinde yeni bir filistin tipi mutsuzluğun sarması muhtemeldir. kendi ülkenden çıkarmaya çalışan güçler olacaktır. çıkmıyorum dediğinde sınırları kapatacak, seni açlık ve sefalete yönlendirebilecek kadar insanlıktan nasibini almamış yaratıklar çıkacaktır karşına.
2003'ten beri sata sata bitiremedi bu tayyip önümüzdeki on sene de mı bitirecek allah aşkına. bırakın şu vatan elden gidiyor ayaklarını. iktidara muhalefet etmek istiyorsanız daha mantıklı verilerler gelin anlayın işte halk yemiyor bu numaraları.
milleti paranoyak yapan vatan hainlerinin söylemidir.
biz senelerden beri yazıyoruz, bazıları yeni yeni uyanıyor...
aferin, o da bir gelişme tabi.
ama bu saatten sonra benim sikimde mi?
yabancılara toprak satılsın, sınırsız gayrimenkul edinim hakkı tanınsın. bana uyar her türlü.
sebep?
milyonlarca beyinsiz koyun ile aynı havayı soluyoruz ne de olsa, yabancılar gelir kalite artar hiç değilse.

ayrıca,
oluk oluk para akacak türkiyeye amına koduklarım.
evet para.
yani sizin siddin sene sahip olamadığınız şey.
herşeyin başı.
para para para...

vatan dediğin ne ki?
vatanın zaten yok senin, öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya...
neden karşı çıkıyorsun?

para gelsin abicim.
arap gelsin, hollandalı gelsin, ingiliz gelsin...
parayı kazanalım, istifleyelim evvela.

sonra?
sonrası devrim...
vurursun götlerine tekmeyi, siktir olup giderler.
bu kadar basit...
diğer ülkelerde de yabancılara toprak satılır ama çok cuzi miktardır. bizim ülkemizde ise bu cuzi miktarın getirisi ekonomiyi düzeltmeye yetmediğinden yükseltilerek dengelenir bu sayede iktidar yerini korur. bu tehlikeli durum iktidar gittikten sonra daha fazla belirginleşir. sonuç olarak cefa'yı yine millet çeker.
(bkz: büyükelçilere verilen toprağımızı satın talimatı)
dolu bakınızdır. özellikle gerizekalıların bir kaç sefer okuması önerilir. hala her şey normal diyenlere süpriz hediyelerimiz var.