bugün

kadro olarak galatasaray en iyi görünüyor fakat Kadrodaki isimler şampiyon olsaydı beşiktaş kadrosu, geçen sene play off'un sadece ikinciyi belirlemek için oynatırdı.
Yani bir takımın kağıt üzerinde iyi olması ligi domine edeceği anlamına gelmez.
Trabzonun neredeyse tüm silahlarını kaybetmiş olması nedeniyle yarış 3 büyükler arasında geçer diye düşünüyorum.
Fenerbahçeyi alex'in durumu, beşiktaş'ı almeida'nın yanındaki ikinci forvet yani mustafa veya yeni forvetin performansı, galatasaray'ı ise Kadrodaki isimlerin geçen yıl beşiktaş'ta olduğu gibi ego çatışmasına düşüp düşmeyeceği( fatih terim faktörü var Ama alex fergusonun olduğu bir takımda rooney-ronaldo, rooney-nistelrooy gibi zıtlaşmaları oluyorsa teknik direktör ego konusunda Bazen yetersiz kalabilir) olumlu veya olumsuz olarak etkiler.

beşiktaş'ın ernst, egemen gibi oyuncuları elinde tutmadığı için diğerlerinden zayıf gibi görebilirsiniz. Ama şu Ana kadar oynanan maçlarda diğer iki takımdan büyük bir eksiğini görmediğim gibi çok Önemli artılarını gördüm. Önemli olan Fernandes'in yanına oğuzhan kadar etkili olabilecek bir oyuncu bulunması. Bu hasan da olabilir, wien'deki gibi sorumluluk üstlenirse veli de olabilir.
bu sene barcelona-real madrid gibi fenerbahçe- galatasaray olcak.
En iyi kadronun kimde olduğu önemli değildir. En iyi "uyumlu" kadronun kimde olduğu önemlidir. Kadrosunda mükemmel uyumu yakalamış bir kasımpaşaspor , i.b.b. ya da bursaspor olası bir uyumu yakalayamamış olan galatasaray'ın da fenerbahçe'nin de *mına kor.
volkan>muslera
yobo>ujfalusi
egemen>dany
bekir>semih
h.a.k>balta
eboue> gök.gön.
krasic>hamit
stoch>amrabat
burak>sow
kuyt>elmander
m.topal=melo
selçuk>baroni
yedeklerle beraber düşünüldüğünde
fb'de caner, semih, selçuk, alex, topuz, bienwenu, bekir>
gs'de umut, emre çolak, riera, sabri
yedek kadroyla beraber irdelendiğinde fenerbahçenin üstün olduğu bellidir. ama başında işe yaramaz hoca olduğu için gs. daha şanslı...
bir fenerbahçeli olarak söylüyorum bunları.
kadro kalitesi olarak kesinlikle galatasaray ancak sahada ne olur orasını bilemem.
muslera 24, volkan 34 gol yediği halde nasıl muslara volkan'dan daha iyi oluyor?

ayrıca muslera'nın bir de atmış olduğu gol var.**
futbolu götüyle izleyenlerin yaptığı karşılaştırma. baroni=selçuk ne lan
mehmet topal ile melo'yu bir tutan ahmakların tartışma konusu.
lig sonunda belli olacak olan durumdur.
lig sonunda belli olduğu halde, eboue-ujfalusi-semih-hakan'lı savunma, gokhan- bekır- yobo- zıegler'li savunmaya atlamışken, üstelık yerıne hasan alı gelmiş, hala yobo ujfa'dan ıyı, bekır>semıh dıye yazanlar var..

ayrıca daha ewel yazılmış, 15 maç gol yemeyen muslera volkan'dan nasıl kötü oluyor hayret.. üstelık muslera 2010 dunya kupasında da en az golu yemiş, amerıka kupası kaldırmıştır...

sow denen adam gecen yıl necatı'den az gol atmıştır..

madem lıg sonunda bellı oluyordu, o zaman gecen senekı adamlar 2 ayda cağ atlamadıgına gore boyle başlayalım...

mehmet topal ile melo;'yu karsılaştıran olduktan sonrada çolukla cocukla ugrasmaya gerek yok - mına koyım.. 30 yaşımda 15'lık çocuklarla ugraşamam!
Futbolu biraz bilen anlar zaten tabi ki galatasaray.
(bkz: galatasaray)

muslera volkandan daha iyi bir kaleci. volkan iyi ama muslera çok iyi.
eboue iyi bir sağ bek. gökhan da onun kadar iyi. ama şu an eboue önde.
egemen sağlam bir savunma oyuncusu. semih değil danny oynar. tekniği çok daha yüksek.
yoboyu beğeniyorum. ancak ufoyu çok daha fazla beğeniyorum. burası kesin. kararım belli.
hakan balta ve hasan ali kaldırım eşit gibi. biri öne çıkmıyor yani.
sağda hamit oynarsa krasicle çok farklı özelliklere sahip olmasına rağmen geride kalıyor. krasicin ofansif gücü çok yüksek. ancak ben tabiki hamiti tercih ederim. komple bir takım oyuncusu.
solda ambrabat mükemmel bir oyuncu. tıpkı stoch gibi. ambrabat henüz büyük takımda oynamadı. o yüzden şu an stoch.
selçuk-melo ikilisini baroni-mehmet topal ikilisi ile kıyaslamam bile. gs ezer geçer.
ileri ikili burak ile favori forvetim necatiyi düşünüyorum. fenerde ise kuyt ile alex oynar. sow yeterince formda değil. gs de ise elmander ve umut zorlar,oynar. forvetler sürekli değişir diye düşünüyorum. galatasarayın hücum gücü daha yüksek.