bugün

standart bir yıldır.
efsane tirad one minute ın dillerde pelesenk olduğu , abdullah gül'ün cumhurbaşkanı olduğu garip yıl.
mhp'nin 40. yılı.
doların ortalama 1.54 tl olduğu yıl.
milli piyango yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin 30 milyon lira olduğu yıl.
5 yaşımın olduğu zamanlar...
16 17 yasimda oldugum zamanlar.
dünyanın daha güzel bir yer olduğu yıl.
2009 yılında ailesinin maddi durumu iyi olup, en sevdiği içecek red bull olan ve evindeki plystation da oynamayı oldukça seven bir alman genciolmak için neyimi vermezdim ki?

güzel yıldır vesselam, sever sayarız evelallah.
selam ve dua ile...
Tarçın köpeğimle resmim olan yıl. 6 yaşındaydım o zaman.
görsel
Benim için Bombok bir yıldı.

Eşek gibi çalışıyordum. Sabahın köründe uyanıyordum. Psikolojim bozuktu. Sevdiğim kadınla yeterince vakit geçiremiyordum.

AKP - fetö işbirliği zirveye ulaşmıştı. Vatansever paşalarımız, subaylarımız hapse atılıyordu. Küresel kriz vardı ve Ali Tatar bu yılın sonunda intihar etmişti.
keşke imkanımız olsa da o yıla gidip geri gelebilsek veya yeniden yaşayabilsek o yılı ancak bugünden pek de farklı değildir sanırım.
Bok gibi bir yıldı ama hiç değilse bugünlerde çok daha iyiydi. En azından hayat pahalılığı bu kadar yoktu.
2009'da olan önemli olaylar:
-Davos olayı, RTE'nin 'one minute' geri vitesi
-AKP'nin Ermeni açılımı, Türkiye-Ermenistan maçında Azerbaycan bayrağının ayaklar altına alınıp çöpe atılması. Genç Atsızlar, planörle Azerbaycan protestolarıyla ilk kez adını burada duyurdu; dönemin Cumhurbaşkanı Gül ve başbakanı Erdoğan ağır bir şekilde yuhlandı.
-Kaset skandalları (Turgut Altınok-Melih Gökçek çekişmesi), Ankara Büyükşehir belediye başkanı olmak isteyen T. Altınok'un adaylıktan çekilmesi, AKP'de Keçiören çatlağı
-Muhsin Yazıcıoğlu'nun birtakım karanlık güçlerce öldürülmesi
-MHP'nin kuruluşunun 40. yılı, Bahçeli'nin delikanlı olduğu ve dönmediği o masum yıllar... vs.