bugün

Millenyumun başlangıcı. Artık hayatımda olmayan annem, heyecan, umut, yaşama sevincinin beni mutlu ve huzurlu kıldığı çok güzel bir seneydi. Keşke hep orada kalsaydım… bu saçma hayatı yaşadıkça hep özlüyorum kaybettiklerimi, özleyeceğim.
milenyum.
galatasaray' ın türk futbolunun zirvesine çıktığı sene.
Işık hızının 56/48 kbps olduğu yıl.
görsel
milenyum senesi.
2000 ler 2009 da bitmez.
31 aralık 2999 da biter.

2000lerin hala içindeyiz ama 23.yılında.
Bitmesine 976 yıl var.

2000 lerde doğanlar gözlerini teknoloji ile açtı.
90ları 80leri bilmezler.
Hande yener petek dinçöz Gökhan özen gibi şarkıcıların çıktığı yıl.
jennifer lopez' in waiting for tonight adlı şarkısının klibinde girildiğinde her yerin karanlığa gömüldüğü yıl.
milenyum yılı.
milenyumun ilk yılıdır.. birçok ilkin yaşandığı sene de olmuştur aynı zamanda.
Ortaokulda 1998li olduğumuzu bilen bir hoca "2 yıl daha olsa 2000. Siz ne kadar küçüksünüz böyle." Demişti. *
Şimdi biz neredeyse o zamanki yaşına geldik, zaman harbi çabuk geçiyormuş.
şimdi 2023'e giriyoruz. ama insan özlüyor o seneleri.
yoğun kar yağışı vardı köyümde.
köyde elektrik telleri koptuğundan yanılmıyorsam 3 ay elektrik kesintisi vardı.
3 ay boyunca radyo dinlemiştik.
yeni milenyumdur efendim. bu yılda doğanlar şu anda 22 yaşında birer genç.
gençliğimin bu yıllara denk gelmesini çok isterdim, evet..
Bro adamlar yapıyor...
vay bee. bilgisayarların hafızası 512 mb idi. bakın gb demiyorum mb. şimdi en dandik telefon 16 gb.
Dönüm noktası olması beklenen yıldı tüm dünyada. Ama dönüm noktası 2020 ve civarı oldu.
"Uçan araba çıkacak" "Uzaya yerleşilecek" gibi hayaller kuran tayfayı hayal kırıklığına uğratan yıl.
milli piyango yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin 3 trilyon lira olduğu yıl.
Doktor tokadı yediğim sene.
Milenyum yeni umutlar. Bir gecede uzay çağına geçilecegi düşüncesi ama 90lardan pek de farklı olmaması. Ama yine de belki 2000li yılların başlarında değil fakat ortasından sonra yaygınlaşan akıllı telefonlar ve sosyal medya toplumu 90lı yıllardan çok farklı olacak şekilde dönüştürdü.
internet hızının 56/48 kbps olduğu yıl.
Dünya ekonomik büyüklüğünün * * 41 trilyon dolar olduğu yıl.
(bkz: milenyum)