bugün

kimileri sivas olayı derler ya.

sürç-ü lisan olarak değildir bu olay lafı. niyet kötü.

niyeti bozuk olanlar için geliyor: size lanet olsun. yüzyıllarca iftira attınız, yüzyıllarca katliam yaptınız.
doymadınız. Allah belanızı tez zamanda versin.
aziz nesin efendi'nin - ki kendisi inanın severim - hz. aişe validemize yaptığı bi hakaretin üzerine birilerinin halkı galeyana getirip cumhuriyet'in temelinin atıldığı yerde cumhuriyet'in temeline dinamit koyma girşimidir.

ölümü asla haketmeyen 37 can kaybı ve sivas'a sürülen kara bir leke ile tarihteki yerini almıştır.

(bkz: atam izindeyiz) *
dipnot: aziz nesin yasaklı olduğu dönemde çocuk kitaplarını alev ateş adıyla yazmıştır.
aziz nesin denen şahsın b.k çuvalı gibi kolundan tutulup yere çarpılan rezalet bir kurtarma(!) operasyonuna sahne olmuş tarihteki kara bir lekedir. dün dinsiz diye öldürülenlerin bugün müslüman diye öldürümeyecekleri ne malumdur denilesi olay aynı zamanda.
orada o insanları yakanlar için söyleyebilecek hiçbir kelime bulamıyorum.. ecnebi mi desem, kefere mi desem, domuz mu desem, vahşi mi desem.. gerçekten insanları canlı canlı yakanlar için söylenebilecek hiçbir kelime yok..
ama o şerefsizlerin üzerinden, ısrarla, art niyetle, gerçek yobazlıkla ve bağnazlıkla, halen daha islamı kötüleyenler için, inanın onlar için de hiçbir kelime bulamıyorum. yobaz mı desem, vicdansız mı desem, hayvan mı desem, hain mi desem..
ne istenir ki bir kaç sünnetsiz yüzünden, insanların ferah kapısı olan koskoca bir dinden?

bakın katliam dedim ama müslümanların yaptığı değil, vicdansız insanların yaptığı bir katliam.. ve iki üç sütübozuk yüzünden, koskoca bir dine ve o dinin mensuplarına akla hayale gelmeyecek laflar eden hayvanlar daha büyük bir katliam yaptıklarının farkında değiller..
efenim madımak katliamını kötüleyen kötüleyene, kim daha fazla "tekbir getiren yobazlar, onlarca kişiyi yaktı" der ve dine küfrederse, o kadar fazla artı oy alıyor, o oyların gazıyla da daha fazla hakaret..
ama ondan iki gün sonraki başbağlar katliamını hatırlayan yok.. uyanan yok.. ilk önce alevileri ve ateistleri yakan güç, iki gün sonra bölgenin en dindan olarak görülen köyünü tarattırıyor.. amacı neydi peki? alevi-sunni kavgası oluşturmaktı ve şu anki tavırlardan da anlaşılabileceği üzere büyük başarı elde etmiş durumdalar.
orada yaşananlar hakkında katliam deyip, hemen sonra "islam" kelimesini telaffuz edenler, enayi yerine koyulduklarını danıştay olayında da anlayamadılar. o gün sözlüğü büyük bir şevkle islam aleyhine yazılarla dolduran aynı cibilliyetsizler, işin aslı ortaya çıktığı gün * başlığa uğramayıverdiler nedense..
sonuç olarak, bu zihinlerdeki çarklar, bilerek veya bilmeden enayi yerine koyularak ters yönde döndürülmeye devam ederse, bu ülke yüzüncü yılını biraz zor görür.

edit:hayrola rahat durmuyorsunuz anlaşılan. nedir zorunuza giden. ben de katliam dedim, yakanlara küfrettim.. ama islama küfretmedim di mi? zorunuza giden burası. sizin niyetiniz islama küfretmek, bari bu yüzsüzlüğünüzü açık etmeyin be..
Turkun ve muslumanim ayibidir.. Kimin olecegine kimsenin karar vermeye hakki yoktur ama ateist ama dinsiz ama musluman farketmez.. Hicbir sey orda yapilan katliami hakli cikaramaz yok gosteremez.. Ayrica kimse bu olay uzerinde bazi bilinen laflari ederek prim de yapamaz.. Provakasyon denildi bilmem ne denildi.. Sunu bilin ki orada insanlar öldü.. Soylemen hicbir soz yapilan hicbir hareket onlari geri getirmeyecek.. O insanlari iyi bir sekilde anmak ancak adaletle mumkun olabilir.. Olaylarin "gercek" suclularinin bulunmasi gecmisin tekrarlanmasini engelleyebilir..
üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen, hatta yıl dönümünün üzerinden de günler geçmiş olmasına rağmen hala sol çerçeveyi enrtylerle doldurabilme potansiyeline sahip bir olaydır, durun bu olmadı tabiki de başlığa yaraşır olmalı tanımımızdaki lafızlar, katliamdır.

peki neden bu kadar yazılıp çizilmekte, hala ardından gözyaşı döktürmektedir? o kadar çok laf edilmiş söz söylenmiş ki aslında, bana söyleyecek pek de bir şey kalmamış kuru kuru lanet okumak dışında. dökülen tüm kanlar yerdedir, yanmış ceset kokusu havada da ondan. madımak otelinin altında ise hala kebap, şiş, acılı adana, acısız urfa yapılıp durulmakta. ciğer şiş de yapar aslında o kebapçı, böyle közde çevrilmişinden, duman yemişinden. ne yazık ki elim kolum bağlı milyon kere lanet okuyorum, milyon kere lanet okunsa da yetmeyecek insanlara.
nacizane gözlemim şudur; bir kesim var ki sadece kendine yakın gördüğü insanların haksızlığa uğraması üzerine harekete geçiyor. 2 temmuz katliamı için hümanist kesilenlerin birçoğu çin'in uygur kıyamına sessiz kalıyor. diğer bir kısım insan ise uygur katliamına cengaver kesilip sivas'ta yaşanan vahşete bir sürü kılıflar uyduruyor veya sessiz kalıyor ya da hemen başbağlar baskınını ortaya sürüp aklınca bir yerlere dem vuruyor! bu iki olaya karşı sergilenen tutumdan bile ne kadar keskin çizgiler ile ayrıştığımız anlaşılıyor. vakti ile türk gençlerini sağcı-solcu deyü kamplara ayıranlar bugün de mezhep olayını pohpohlayıp birbirne düşürmek gibi niyetleri var belli. ve yine buna çanak tutan bir sürü de gerizekalı var. hele ki bazı yazıları okudum da şöyle. peh... ne insanlar(!) ne müslümanlar(!) yaşarmış aramızda, taklit yaparlarmış meğersem!
(bkz: unutmadık unutturmayacağız)
yangın esnasında madımak otelinden kaçanların bbp sivas il teşkilatına rastladığı bilinmektedir ki kaderin cilvesidir.

(bkz: yağmurdan kaçarken doluya tutulmak)
(bkz: bahtsız bedeviyi çölde kutup ayısı ziker)
Din adına yapılan milyonlarca vahşet ve utançtan sadece biridir.Dinsizim inançsızım ama inananlara sonsuz saygım vardır cümlesini;dinsizim ve inananlara artık saygı da duymuyorum zaten saygı duydukça kendilerini dünyanın efendisi sanıyorlar diye değiştiren olaylardan sadece biridir.
ergenekoncuların ilk tohumlarınlarından hasıl olan olay.
ergenekoncuların tezgahı olan katliam.
karayobazların utancıdır, bilgi/belge olmadan belli bir kitlenin üzerine yıkılamayacak suç.
kimlerin işi olduğunu merak edenler o utanç videosunu izlesin, o köpeklerden ülkemde milyonlarca var..
aydınlarımızı kaybettiğimiz ve hala utancını yaşadığımız bir katliamdır. atliam demeye utanıyorum çünkü bunu bildiğimiz halde seyirci kalmak zoruma gidiyor. sadece bu katliam değil daha bunun gibi bir çok katliam var ve ne yazıkki hepsinede sadece katşiam diyoruz. ve sadece diyoruz..
ergenekon sayesinde allahu ekber nidalarıyla insan yapan yüzlerce kişinin bir anda aklandığı katliam. Tabii ya, ordaki yüzlerce insan robottu, kendi zekaları yoktu, ergenekoncular geldi, yapay zekayı yükledi kafalarına, allahu ekber ve terminate with fire seçenekleri aktif oldu beyinlerinde. Bu yüzden deee, orada bağıranların hiçbiri suçlu değildi, galeyana gelmişlerdi sadece. Yek yeeeea.
belki canın acır, belki ağlarsın ama sen sivası nerden anlarsın. kaç kere yakıldı bu canlar, kaç kere nefes alamadı daha sevda nedir bilmemiş çocuklar, hangisini unutabilirsin ki? hangisinden af dileyebilirsin? maraş,gazi,çorum, malatya,sivas ve tarihe gömdüğün yüzlercesi. hangisini geri getirebilirsin giden canlardan, kaç tanesini? hiç birini. sen yaktın onları, diri diri ateşe attın içindeki kin nedendi bir türlü anlıyamadım. şimdi onlar ateşte semaha durdular, her giden ozan, yakılan onca can geride kalan yıkılan günahsız insan.
türk tarihinin en kara sayfalarından biridir.
can dündar'ın hazırladığı 'o gün' belgeseli **
http://video.google.com/v...docid=7213947314297011810#
acı ve bir o kadarda utançlığın en ağır bilançosu. eğer bu katliam olmasaydı kesin olarak söyleyebilirim ki şimdi çok daha iyi yerlerdeydik. katledilen insanların hepsi birer aydındı keza.* insan katletmek bu kadar ucuz olmamasına karşın katleden kişi ya da kişilerin çok ucuzlaştığını görmekteyiz. cehaletin gözü kör olsun.
aklıma gelen şu olay geldi ister istemez. 30 kasım 2007 tarihinde içlerinde 6 nükleer fizikçininde bulunduğu uçak kazasında kaybedilen büyük değerler. fakat o bir kazaydı her ne kadar ikna olmasakta. fakat ikisi arasında bir fark var. birisinde kendi elimizle değerlerimizi insanlarımızı yok ediyoruz. diğerinde ise kaza ile.*
ölenlerin çoğunun komünist-sosyalist tayfadan fason "aydın" oldukları katliam.

yobazlarla dinsizlerin birbirini yemesi de denilebilir.
gericilerin ve milliyetçilerin din elden gidiyor diye yaptıkları eylemdir. fakat sonra gördük ki gericiler ülkeyi pazarlar, milliyetçiler de eğlence mekanlarının haraçlarını yer oldular.
gereğinden fazla büyütülüyor. yaşandı ve bitti artık sivasın ismi kötüleniyor bu olayın yüzünden.

acı bir kaza deyip geçilmeli, aşmalıyız bazı şeyleri.
(bkz: başbağlar katliamı)
(bkz: 17 eylul 1967 kayserispor sivasspor maci)
munferit olaydır. topyekün müslümanlara mal edilmesi din düşmanlarının ve aşağılık düşüncenin ürünüdür.
her nedense faillerinin bir kısmının hala bulunamamış olduğu, vahşet olayı. vahşet çünkü 37 kişinin diri diri yakıldığı olay vahşetten başka bir şey değildir, insanlık suçudur!

dipnot: bu vahşeti gerçekleştirenlerin avukatlığını ise eski adalet bakanlarından refah partisi milletvekili şevket kazan üstlenmiştir.