bugün

efendim italya'nın Toscana bölgesinden bir talihli ( ki ne talihli ) 7 aydır sahibini bekleyen italya süper loto ikramiyesini 10, 11, 27, 45, 79 ve 88 sayılarını bilerek 2 euro karşılığı yatırdığı kuponla kazanmış. kazandığı ikramiye ise 146,9 milyon euro.
(bkz: şeytan tüyü var bunda)
italyan mafyasının peşine düşmesi an meselesi olan kişidir.
(bkz: 146 milyon euro'luk bileti 200 milyon euro'ya satmak)
(bkz: çalışmanın önemsiz olduğunu kavradığınız anlar)
şans işi tabi.
(bkz: 2 euro verdim uçakta knorr domates çorbası verdiler)
Dünyanın en şanslı gavurlarından biri olduğuna inandığım kişi.
vay be dedirttiren ve dudak ucuklatan bir para tabi 146,9 milyon euro
fanatik milanlı birisiyse parayla yapacağı ilk ve son şey şudur:
yılda 150 milyon euro ver. tut kolundan kakayı milana götür.
çıkan miktarın fazla olmasından dolayı başının derde girmesi muhtemel kişi..
italyan olmaması muhtemel kişidir. zira avrupa' nın birçok yerinden italya' ya loto turları düzenlenmiştir. her ülkeden olabilir. yakalayan tutsun, bırakmasın.
eğer iddaa oynadıysa 73.000.000'luk bir oran yakalamıştır.helal olsundur.
türk parasıyla yaklaşık 300 milyon * kazanmış insan evladıdır. fazla da üzerinde durulmaya gerek yok zira; (bkz: zenginin malı züğürdün çenesini yorar) evet. ulan yine de 1 milyonuna bana verse hayatım yoluna girerdi. ibne. ha 1 eksik ha 1 fazla. nolcak ki? 299 milyonu olurdu ki zaten parayı faize yatırsa o bana verdiği 1 milyonu iki üç haftada geri kazanırdı. dünya ne adaletsiz lan? bak çenem yoruldu gece vakti.

(bkz: isyanım var ulan)
3 euro ödemediği için sevinmesi gereken kişi.
muhtemelen şu an mutsuzdur.

lan bana deseler, "2 euro ver 146 milyon euro al" diye, tabi ki "ay mutsus olcm yhaa" demezdim. ama bu kadar para... resmen hayata şifre girmek gibi lan. şifreyle oynadığın oyundan, şifresizken tat alabilir misin? alamazsın lan, asla alamazsın.

şimdi düşün, o parayı faize yatırdın, devamlı yiyorsun falan. ya da iş kurdun, sürekli gelen bir para var. en kötüsü, her boku yedin, parayı bitirdin ve yeniden çalışman gerekiyor. peşine takılan mafyaları hiç saymıyorum. e ne oldu? ne güzel normal normal yaşıyor, paranı kazanıyordun. şimdi aynı şekilde devam edebilecek misin? götünü yırtıp kazandığın 80 euro ne kadar tatlıydı... 146 milyon euroyu eşek gibi yemiş adamsın. şimdi o para için saatlerce çalışır mısın mesela?

velhasıl kelam, hala duruyorsa para bana da ver lan!