bugün

Bizim evlerde stajlarına devam eden efsane nesil. Gelecekte hepsi türkiye de önemli yerlere gelecektir.
tam tersidir. power ranges ile action man ile büyümüş, pokemon izleyen nesildir. saklambaç, körebe, simit hepsini oynamış nesildir. bu anlattıklarım 94 doğumlular içindir.
sıçtıkları bok henüz kanalizasyona varmadan çocuk halleriyle ne ara efsane oldukları merak konusu olmuş, kimisi apaçi, kimisi emo, kimisi tiki gibi şekilsiz kılıklara girip kendilerine at hırsızına benzeten, ıslak odunla dövüldüklerinde belki akılları başına gelebilitesi olan çocuk grubu.
fırlama ve sıkıcıdır.
(bkz: geldi yine tipini siktiklerim)
tusubasanın nacizane rövaşatalarını görmemiş nesildir.
büyük bir kısmı emocu olan nesildir.
kızları daha 15indeyken topuklu ayakkabı giyip makyaj yapan nesil. spor ayakkabıyla hoplayıp zıplamanın, makyajsız doğal güzelliğin, narin zarif çocuksu ruhun mutluluğundan uzak kalacaktır çoğu.

bunlardan biri bizim evde ordan biliyorum.
henüz efsane olacak kadar çok yaşamamış nesildir, ama uzay çağına bu nesille girilmiştir, gelecekte korkulabilir kendilerinden.
yoktur oyle bir nesil. bu ulkede hatta dunya da yakin gecmisimizdeki efsanevi nesil buyuklerde 79-82 arasi doganlar kucuklerde ise 89-92 arasi doganlardir. arada kalanlar bu efsaneviligin arasinda elbet nasibini almistir ama 92 den sonraki nesiller 91lilerin "bunlar daha dun cocuktu ne ara buyuduler"in golgesinde kalmistir. 98den sonrasini nesilden saymiyorum bile.
not; 91liyim.
çoğunun öğretmeni mühendistir. ecevitin yediği haltlar yüzünden eğitim mezunları tarafından eğitilmemişlerdir.
(#16461784)
edit: doğru söze ne denir.
Dün boktu bugun koktu grubunda olan nesilciktir. Bir 87 grubu değildir.
Bizim neslimizde olan bitenleri kıskanan, vasat özelliklere sahip donanımı az olan ve olacak olan nesildir.

o halde neden şimdiki nesil vasat? çünkü bizim neslimiz; sinek ilaçlama arabasının arkasından beyaz duman eşliğinde zehirlenme ve herhangibir düşüp yaralanma pahasına hunharca koşan nesildir. siz malesef bu zevki yaşamadınız. Pc başında sosyallikten uzak, sabahtan akşama kadar metin 2 oyununu oynayan, facebooktan paso oyun isteği yollayan nesil olmadığıma binlerce kez şükürler olsun.

dipnot: yazar 1989 yılında doğmuştur.
beyinleri uyuşmuş nesildir.
hangi arada doğdular da efsaneleştiler a.k diye düşünülmesine yol açar. bir şeyin, bir kişinin efsaneleşmesi için pek çok şey gerekirken, lise öğrencisinin nesi efsane olur.
efsane mefsane değildir efendim, sadece polemik yaratıyorlardır.
allah belasını vermesin nesilidir.

hacı, hatuna bakıyorsun, serpmiş serpilmiş, pişmiş böyle iyice, memeler, dudaklar , kalça vs.. yerinde. tamam diyorsun olur bu iş herhalde, derken merak ediyorsun ve;

+ kaç doğumlusun meltem sen?
- 94 lüyüm lemmy k
+ 112 yi arar mısın? *
an itibari ile maalesef hala ergenlerdir. kolay atlatmaları dileği ile.
1988-92 yılları arasında doğan nesille karşılaştırıldığı takdirde efsaneliklerinin fasa fiso olduğu anlaşılacak nesil.
(bkz: dostum efsane demişsin bunlar ergen çıktı)
temel reis efsanesiyle büyüyen nesildir , şimdilerde sanal medya ile büyüyorlar.
(bkz: 1989 doğumlu efsane nesil)'in abisinin ablasının bebeleridir,yeğendir, daha dünkü boktur...
bu gençler ergenlik çağında oldukları için her yıl tipleri değişir. kızları bu konuda tenzih ediyorum, onların tipi çok küçükken oturmaya başlıyor.

hee bir de bu gençler eski bir fotoğraf görünce, geçen senenin fotoğrafı olmasına rağmen, taaa 2011 gibi abartlı terimler kullanabilirler.
sanırım bir sene onlara 10 yıl gibi gelmekte.
14 yaşında efsane olmayı bşarmış nesildir. saygı duyulası bir durum gerçekten.
(bkz: 1 geleneksel efsane nesil şenlikleri)

edit: imla
her türlü teknolojiye hakim büyümüş nesil. 80 li yıllardan bahsedildiğinde bize bi s*ktir git çekerler.
Her gün yeni bir efsane nesil üretiyoruz amk.