bugün

Hey gidi hey neydik ne olduk dedirtir adama. Bir zamanlar dışarılarda oyun oynar eve girmezdik. Şimdi çalışmaktan eve giremiyoruz. 90 larda çocuk olmaz güzeldi. 87 li olmakta.
x generation olarak da bilinirmiş.
geçenler biriyle siyasi konular hakkında her konuda muhalefet yaparken yaşımı sordu. Söyledim, ha o zaman normal senin bu tavırların dedi.
Doğduğum yildir. Benim icin ve muhtemelen ailem icin kutsaldir.
kendim de dahil olmak üzere bu yıl doğmuş olanların normal olmadığını düşünüyorum. bu terslikte bir iş var ama bakalım.
şuan itibari ile girmiş olduğum entry sayısıdır.

iki bininci entryimde parti vericem. self parti. sadece kendimin katılacağı bir parti.

ne bileyim işte ya. biraz alkol seks falan.
dünya nüfusunun 5 milyara ulaştığı yıl.
90'ların başında çocuk olma ayrıcalığını yaşayabilen son neslin doğduğu yıldır.
90'lı yıllarda çocuk olan ve çocukluğunun geçtiği en güzel yıllara sahip olan kişidir.
sözlükte de baya 87'li varmış kendimi yalnız hissediyordum aq. 87'den sonraki nesil dandikleştiği için, 2000'den sonrakiler akp yüzünden hepten bombok olduğu için ayakta kalan son nesildir. 88 89 da eklenebilir bunlara.
500 megabayt kapasiteli harddiskin çıktığı yıl.
seksenler dizisini izlerken 2017 yerine girdiğim yıl. 2016'da kalanlar şükretsin.

ek: zeki müren var, cem karaca var, barış manço var, kemal sunal var çok güzelmiş lan. burada kalıyorum ben.
doğduğum yıl.
Evli değilseniz 2018'de garip garip belki de acı acı ilgi odağı olursunuz. Yaşlandım.
Kışıyla meşhur yıldır. O kadar çok kar yağmıştır ki okullar 2 hafta tatil edilmiştir. Ayrıca doğduğum yıldır.
Anadilimle konuştuğum, türkçe'yi ilk defa tv ekranından seyrettiğim yıl. Beyrut kokulu oyuncaklarım, pala bıyıklı babam, sony, hicaz firakı, lübnan ağrısı, bir dünya kadın sesleri ve empirme fistanlar... Çetin seneydi çocukken hissetmiştim.
milli piyango yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin 2 milyar lira olduğu yıl.
asgari ücretin 49.095 lira (şimdiki 0.049095 tl) olduğu yıl. enflasyon hesaplaması ile günümüzde 1267.79 ​tl yapmaktadır.