bugün

Milyonlarca okumamayip, asgari ücretle ailesini geçindirmeye çalişan vatandaşlardan daha iyi durumda olan insandir. Okuduğu için çok yorucu iş yapmaz, 1500 tl + ssk hiçte kötü değil allah bütün vatandaşlarimiza nasip etsin.
18 yıl okuyup 850 lira maaş alan insanlar olduğunu bildiğimizden gayet iyi bir durumdur.

yapacağın tek iş haline şükretmek.

deli misin? 1500 lira maaş alıyorsun utanmadan acıtasyon yapıyorsun.
insana koyan bir olaydır. hayatta okumanın bir şey kazandırmadığını anlayan kişidir.
gençler, çoğunuzun abisi olacak yaşta biri olarak ve altında bine yakın eleman çalışan bir yönetici olarak size kendi uydurduğum bir lafı söyleyeyim. eğer herkes kadar verirsen, en fazla herkes kadar alırsın. demek istediğim değil 16 yıl, 116 yılda okusan eğer kendini ayrıcalıklı kılamadıysan, eğer toplum içinde kendini parmakla gösterilen biri yapamadıysan, küçük hayallerle yaşayıp hayallerini gerçekleştirmek için uğraşmazsan, işten çok laf üretiyorsan, problemle karşılaştığında çözüm değil bahane arıyorsan kusura bakma ama eşşek gelmişsin, eşşek gidiyorsundur en kaba tabiriyle. he şimdi ister taşşak geç, ister eksile, ister biraz düşün bu adam ne demek istiyor diye. edit: şu yazdığımı bile eksileyen , hayata bir hiç olarak gelip yaşamını bir hiç olarak sürdüren, bu yüzdende birşeyleri başarmış olan insanlara karşı kıskançlık dolu nefret duyan sevgili sözlük arkadaşlarıma selamlarımı arz etmeyi kendime bir borç bilirim efendim. iyiki varsınız.
Burası türkiye diyeceğimiz durum.
bir 23 yıl okuyup 2600 lira maaş almak değildir.
Her 16 yıl okuyan genel mudur olsaydı ne olurduk acaba. Gunu 4 zamana bolsunler de nobetlese mudur olsunlar.
Daha kotusu ılkokul terk patronun sana oturdugı yerden hebelehubele emır vermesıdır.
16 yıl okumayı abartmamak gerekir. okumak var bir de okuyormuş gibi yaşamak var. misal; eğitim fakültelerinde okuyan bir öğrencinin 4 senelik üniversite hayattı onun için asla unutamayacağı uzun bir tatil gibidir. zaten tiplerine bakarsanız hemen anlaşılacaktır the hangover film karakterlerinden bir farklarının olmadığını. ders çalışmazlar, gezerler, tozarlar, takılırlar, en güzel kızlarla beraberdirler, vize-final sınavları gibi bir tabiri asla barındırmazlar lügatlarında kısacası nerde akşam orda sabah modundadırlar. daha bitmedi öğretmen olunca da günde 3-4 saat çalışırlar sadece. hafta sonlarını, ara tatillerini, özel tatillerini ve uzun yaz tatillerini saymıyorum bile. yine de aldıkları maaş yaklaşık 2000 civarındadır. bu adalet mi lan?

not: ajitasyonlarını, kutsal meslek ayaklarını es geçiyorum.
insan daha fazlasını hakk ettiğini düşünüyorsa veya daha yüksek ücret veren başka bir şirkette geçmekte özgürdür diye düşünüyorum. fakat sizin ederiniz 1500 tl ise ve beğenmiyorsanız okulda edindiğiniz bilgiyi doğuştan gelen yeteneklerinizle birleştirip çalıştığınız işte tecrübe kazanmaya başlamanız henüz genç bir çalışan olarak sızlanmanızdan daha iyidir. bir kaç yıl sonra adından söz ettiren bir çalışan olduğunuzda aynı zamanda aranan biri olacaksınız ve maaşın dışında başka şeyler konuşmaya başlayacaksınız. daha fazla yıllık izin yılık primler performans zamları şirket içinda daha fazla yetki konaklama ve barınma harcirahı özel araba...

16 yıl ter akıttıktan sonra iş hayattındada ter akıtmaya devam edip yola devam edilmelidir. unutmayın hiçbir peynir gemisi laf ile yürümez.
eğitim sistemi denen şeyin sonucudur. bir insan 6 yaşından en az 22 yaşına kadar her yıl 10'ar ay okula gider mi? akıl mantık işi mi yani bu? dersler boş geçiyor diye seviniyor yurdum insanı. böyle bir sevinç çeşidi mi var allasen? sen 6 yaşındaki körpecik beyinleri okula alırsan olacağı budur. öğretilenler de hayat bilgisi, türkçe falan. ulan kime ne katmış şu eğitim sistemi ben çok merak ediyorum. her gelen milli eğitim bakanı anasını sikip de gidiyor ayrıca. böyle eğitim sistemi mi olur?