bugün

taksim-beylikdüzü arası gidip gelen çift katlı iett otobüs kodu.
TEM'den "ekspres" gider ve Taksim - Real (Eski Tatilya durağı) arasını yaklaşık 1,5 saatte alır. TEM'e gelene kadar olan yolda olan aksaklıklar süreyi daha da uzatır. iMÇ'nin önünden de geçer. Taksim'de binilmesi gidilecek yere kadar üst katta mışıldanması tavsiye edilir.
sabah uyanmakla, sıcak yatağını terk edememekle derdi olan öğrencinin can simidi, saat 7.30 da binip saat 9.30 da indiğinizde uykunuzu almış oluyorsunuz, sabah saatlerinde otobüs içi yoğunluğu hesaba katarsak 70 kişinin nefesiyle sımsıcak konforlu bir yolculuk sizi bekliyor diyebiliriz, yalnız halk otobüsü versiyonunun kalorifer sorunu var söylemedi demeyin adamlar bacak yakıyor, kas eritiyor, kötürüm bırakıyor onca uyarıya da bana mısın demiyorlar vallaha.
insanları hayvan yerine koyan şoförlere sahip otobüstür. istifleme doldurulur kavga çıkana kadar da almaya devam edilir. koltukta oturanlara da hep içli içli bakarım ama kimse yer vermez. sırf oturmak için çocuk doğurasım var. evet her akşam iş çıkışı bu lanet otobüse bindiğimde aklıma bu gelir.
sol frame'de görünce şaşırmama sebep olan otobüs kodu. hayatım geçti lan bu otobüste.
an itibariyle internetinden yararlandığım ve otobüsten entry girdiğim, istanbulun en uzun hatlarından biri olan taksim-beylikdüzü otobüsünün kodu.
artık gündelik uykumu ikiye bölerek, işe giderken 1.5 saat ve işten dönerken 1.5 saat (ki trafiğe göre 2 saatte uyuyorum bazen) uyuyarak, toplamda almam gereken uykunun 3 saatini onda geçirdiğim ve bundan mütevellit, iş günlerinde dahi istediğimde gecelere akmama olanak sağlayan otobüs hattıdır efendim. yanlız yer bulamazsan (çok nadir olur) siki iki elinle avuçladın demektir.
genelde yer bulamadığım için merdivenlere çöreklendiğim trafik olduğu zaman hayatının kaymasına sebep olan otobüs hattıdır.
ne olur biri el atsın gece 2-3 e kadar uzatsınlar taksim-beylikdüzü seferlerini. 00:10 da son seferini yapıyor ve biz beylikdüzü halkı rezil oluyoruz. ama tek teselli kaynağım metrobüsün beylikdüzüne kadar gelecek olması. çünkü önceden metrobüs ile avcılara geldiğinde otobüsler kalkmadığından taksiye binerdin o taksi parasıda sana binerdi. şuan çok şükela oldu açıkcası. ha bu arada bir taksici abimize dert yandım: "hemen seferler bitiyor ya" diye. taksici de "e biz ne yiyecez?" demez mi? ulan olan halka oluyor zaten. siz para yiyin diye 70 tl taksi parası vereceğiz beylikdüzüne kadar.
hayatimin buyuk bi yuzdesini icinde gecirdigim konforlu otobus. yeni insanlarla tanisir, gelin arayan mustakbel kayinvalidelere secenek olursunuz.*
bugün bindiğim harika otobüslerdir. haramidere'den topkapı'ya kadar hiç durmadan gidiyor. 30 dakika mı ne sürdü.