bugün

hayatın renklerindendir, çünkü değişiklik iyidir.
(bkz: 14 şubat ne lan)
Doğum günlerini unutmamak için bu kadar kasarken, başımıza iyice dert olmuş salak gündür. Gereksizdir.

(bkz: Beni 14 şubatta uyutun 15 şubatta uyandırın)
Bay veya bayan herkezın para tuzagı oldugunu bildigi fakat yınede kutlanması sart olan gundur ve adı sevgılıler gunudur.Eger kutlanmazsa kotu sonuclar dogurabılır ve yaratıcı olunmalıdır artık bır cıcege gonul fethedılemeyen gunlerdeyiz.
hakkında bu kadar entry girilince bugüne alındı sandım.
polis, abaza direniş örgütü *nün 14 şubat'ta büyük ve yankı getiren eylem hazırlığında olduğu istihbaratı üzerine abaza direniş örgütü'nün çeşitli illerdeki hücre evlerine sabah erken saatlerde eş zamanlı baskın yaptı.
bu plana göre; abaza direniş örgütü'nün, 13 şubat gününü 14 şubat'a bağlayan gece saat 00.00 da patlatılmak üzere üç büyük ildeki en popüler çiçekçi ve hediyelik eşya satan dükkanlara bomba koyma hazırlığında olduğu saptandı. böylece zarar gören çiçekçilerden ve dükkanlardan 14 şubat günü alışveriş yapamayacak olan nice sevgilinin ayrılması sonucu; kız arkadaşları tarafından terkedilen genç erkeklerin örgüte kazandırılmaya çalışılacağı öğrenildi.
yakla$tıkça insanı geren gün.

(ara: sevgili)
keşke çiçekçi olsaydım ulan dedirten gündür.
genç kızlarımızın, "of 14 şubat oldu hala seviglim yok!!" şeklinde bunalım yapıp sinir bozmasına neden olan gün.
parasız pulsuz biri olduğumdan, her sene "ulan şundan 12 sinde nayrılsam, 15 inde de seni unutamadım diye geri arasam yutar mı acaba" diye duşundugum fakat bir turlu cesaret edemediğim, yaratıcılığımı geliştiren, öğrenci ve parasız adamın duşmanı olan gun.. ha şimdi diyeceksiniz ki "dandik, ucuz birşey al lan duduk önemli olan duşunmen".. hayır arkadaşlar durum öyle değil. lakin onu da denedim.. kızların suratında ay teşekkurler demelerine rağmen "lan armut ala ala bunu mu aldın" bakışı sezmiştim... al işte şimdi işin yoksa para bul, hediye al...
taksim'de bir kafe. mc.donalds'ın sokağında. yada bir altı. bir üstü de olabilir.
özellikle yeni terkedilmiş sevgililer için yılın en uzun süren ve en kasvetli günü olacağı açık. üstelik şubat ayının yılın en kısa ayı olması da fayda etmiyor bu kerte de. hay bin kunduz ! evden çıkmamakta, tv. izlememekte, anıları olan şarkıları dinlememekte ve alkolle muhabbet etmekte fayda görüyorum bu bahsi geçen arkadaşlar için. en azından ben öyle yapmaya çalışacağım. ama şimdiden.. ühü ühhü !
yalnızların unutulduğu ve bol bol ağlamaya fırsat bulduğu, yakıcı şubat soğuğunda kalbin daha da üşüdüğü anlamsız gün.
* 24 saatlik bir adet sevgi paranoyası.
13 şubattan sonra gelen herhangi bir gün
aklın mantıgın almadığı, st valentine adlı bir emperyalist papazın dayatmasi oldugunu dusundugum ama bir türlü kutlamadan gecilmeyen mutluluk verici gül bayramı.
allah akıl fikir ihsan etsin türünden bir gün olsa da, yalnız geçirildiğinde müthiş bir burukluğa sebebiyet veren, nereden geldiği, niye kutlandığı çoğu insan tarafından bilinmeyen oyle bir gün işte..
aylin aslım'ın doğum günü.
nıyeyse sevgılılerın hep o gun ayrılacagı tutan gun.
sevgiliyi terketme nedenlerinden biri olan hede...
13 şubat'ın yarını, 15 şubat'ın dünü.
herhangi bir günden farkı olmayan ,365 günden bir tanesi.

(bkz: eros un allah belasini versin)
sevgilisi olana anlamli ,olmayana ise anlamsiz gelen gun. hincal uluc erkekce dergisiyle bu gunu turkiyeye getirmistir.
tabir caizliğinin son noktasında, mükemmel bir ilişkinin bitiş günüyse, lanetler okunan gündür... hatta, şimdiki sevgili de uyarılır, sakın hediye vs alma ve benden de bekleme diye... yas tutmakla meşgul olunur...
(bkz: valentines day)