bugün

ben ilk sezonu zar zor bitirdim, 2. sini çıkardılar. yetmedi 3. sezon onayı da verdiler.

bu arada hannah da kurban filan değildir. en az o bryce denen şerefsiz kadar karaktersizdir. jessica'ya yapılan karşısında sessiz kalması da bunu gösterir. insan düşmanına yapmaz bu hareketi be. aklıma geldikçe deli oluyorum.

kesinlikle gençlere izletilmemesi gerekir aslında böyle bir yapımın. çok tehlikeli. tanıdık kim var kim yoksa suçla sen benim ölümüme sebep oldun diye. bu dizide illa bir kurban varsa o da yine bu kızların sebep olduğu bir kaza sonucu trafik işaretinin yerinden oynaması gerekçesiyle kaza yapan jeff'tir. yazık olmuştur kendisine.

`https://www.buzzfeed.com/...erm=.evMbrZday#.kp4zLQ5M6`
konu o kadar ağır ilerliyor ki 1. sezon 7. bölümde bıraktım. bilmiyorum devam eder miyim...
Sadece 1.sezonu izledim, verdiği mesaj güzel ama senaryosu için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bu yüzden 2.sezona başlamadım.
1.sezonu izledim biraz sıkıcı olmasına rağmen her bölüm diğer bölüm ne olacak diye merak ediyordum. 2.sezonunu izlemedim izlemicem de. o dizi tek sezonuluktu bokunu çıkarıp 2.sezonu çekmeye hiç gerek yoktu. 3. sezon felan gelecek diyorlar bide * saçmalık.
Yav tamam rızası olmadan dokunamazsın ama dizide kadınları mağdur yapıp erkekleri de tam bir şerefsiz gibi göstermelerine ayrı kıl oldum. böyle düşündüğüm için bana gerici muhafazakar falan diyebilirsiniz ama olay yolda giderken bir kadının tacize uğraması değil ve o tacize çok basitçe o saatte sokakta ne işi varmış da değil ama cidden diyorum hannah baker ın o saatte bryce ın jakuzisinin içinde ne var? hannah maşallah 2. sezon sevişmediği erkek kalmamış ama hep bir mağdur hanım kızımız sebebi de sevgiye aç, yalnız, depresif biri olması kadınların hemen hemen yarısı bu duygudurumunun içinde zaten ama bu açığı başka erkeklerle sevişmekle kapatmak aptalca. Jessica güya mağdur yersen... bizim eyşan ın liberty şubesi. Alexle çıktıktan saatler sonra açık alanda justin e veriyor. ama mağdur kırılgan hakkıdır algısını aşılamaya çalışıyorlar. Dizide çok kötü bir karaktermiş gibi lanse edilen Bryce mesela insanların ne bok olduğunu çözmüş onların nasıl ikiyüzlü, çıkarcı, şöhret meraklısı olduğunun farkında ve bunu kullanmasını iyi bilen biri. aslında en iyisini o yapıyor. mesela şu kulüp evi oraya gelen tüm kızlar birer ilgi orospusu.. okul göründüğü kadarıyla sosyetik bir okul sen istemedikçe kimse seni öyle bir yerde zorla kulüp evine götürüp zorbalık yapamaz. oraya gelen tüm kızlar heyecan olsun diye rızasıyla gelen içip dağıtan sevişen kızlar sen iç iç sevişmeye başla soyun sonra bir an kendini kötü hissedince mağdur ol yok lan öyle dünya.
intihar salgınına neden olan dizi.

https://www.superhaber.tv...a-surukluyor-haber-194463
3. sezon çıksa da izlesek
Henüz izlemediğim dizi. 3. Sezonu hakkında da bir şey yazmadım. Çıktığını da bilmiyordum.
Topluca izlerim diye bir türlü 1.sezonu bitiremediğim dizidir.
3.sezonda tecavüzcü dostumuzun nasıl öldürüldüğünün işleneceği ve merakla beklediğim dizi.
az sonra bugun yayinlanan 3. sezonuna baslayacagim dizi. meraktan oluyorum.

edit: dun yayimlanan olacak idi.

Spoiler' li Edit: beklenti mi karsilamadi. Ozellikle o isi Alex'e yaptirtmak... Daha iyi ve sasirtici bir son yazilabilirdi diye dusunuyorum.

Yeni sezom cikarsa izlemem artik buyuk ihtimalle. Bu sezonla birlikte bence dizi gerileme donemine girdi.
'its me life and stereo'
Sadece birinci sezonu izlediğim onu bile bitiremediğim dizi. 3 sezon nasıl olayı döndürmüşler merak ettim doğrusu. Belki izlerim.
selena gomez’in yönetici prodüktörlüğünü üstlendiği - ki ben sadece şarkılarını çıkardığını sanıyordum only you, back to you vs- tom mccarthy’nin yönetmenliğinde çekilen her sezonu 13 bölüm olan ve şuan mevcut 3 sezona sahip gençlik drama dizisi.
1 haftadır falan izliyorum kafayı takmış durumdayım, ilk çıktığında da haberdardım fakat teenager dediğimiz kitleye hitap ediyordur diye düşünüp başlamamıştım hata etmişim. Abartılı olarak işlenen yerler var, mantıksız bulduğum sahneler de oluyor ama genel olarak genç intiharlarına ve bunalımlarına yönelik bir farkındalık içeriyor bu bence yeterli.
ilk 2 sezonunu yaklaşık 1 haftada bitirdiğim dizidir ancak 3. sezonunu nasıl devam ettirecekleri benim için gerçek bir muallak. izleyeyip göreceğiz efenim.
Final sezonu resmi fragmanı 》

https://youtu.be/o9UkOlvZlNo
5 Haziran 2020 tarihinden itibaren 4.sezonu yayınlanmış olan dizi.
Bu dizideki ilişkiler insanı kanser eder. Abicim tamam ailenizden saklıyorsunuz yediğiniz haltları da birbirinize neden anlatmıyorsunuz çıldıracağım yav. Beraber cinayet örtbas ettiniz, ortak arkadaşlarınız öldü, Silahlı saldırıya engel olup kapattınız ettiniz olayı. Ben bir arkadaş grubu ile bu kadar şeyin üstesinden gelip atlatmaya kalkışsam dünya ahiret dost sayarım canımı filan emanet ederim böyle adamlara.
Gel gelelim ki bizim veletler birbirine güvenmiyor arada sırada saçma sapan sebeplerden ötürü.
Bir olay oluyor birisi bir şey öğreniyor tehdit ediliyor Ya da fark ediyor. Ya gel de sana anlatayım bak şunlar şunlar oldu ilerde başımız derde girecek demiyor kimse diğerine. Herkes sır küpü.
Sinirlerim bozuluyor.
-SPOILER-
Justin Foley in ölümü ile beni paramparça etmiş dizidir.
ilk sezondan sonra gittikçe boka saran dizidr ancak 4. sezon fena değildi bence.

--spoiler--

--spoiler--

justin foley adlı reisin ölmesi çok koydu bir de kanırta kanırta öldürdüler amk çocuğu.

aga b
--spoiler--

3. sezonu yarıladım ve tek diyebileceğim sizin çekeceğiniz diziyi sikeyim, tecavüzcüyü aklayan zihniyetinizin, "onun da iyi yanları vardı, her insan fırsat verilirse iyi olur" konulu alt metininizin amk.

Ani achola, senin gibi karakterin de allah belasını versin, hannah, jessica ve daha onlarcasına tecavüz ettiğini bildiğin bir adamla da yatmazsın ya, harbiden senaryonuza sıçayım.

başladığım diziyi bitirme hastalığım var, deli gibi de dizi izlerim, ilk kez bir diziyi bu kadar bırakmak istedim sinirden.

--spoiler--
--spoiler--
3. sezonu yeni bitirdim ve netflix 4. sezonu otomatik başlatmadan hemen bir şeyler yazmak istedim.

öncelikle bok gibi sezondu. tecavüzcü aklamak mı dersin, her bölüm birini katil sanmak ama içten içe zaten katil çıkmayacağını bilmek falan çok sıkıldım izlerken.

Bu on tanesi sözde baya (!) yakın arkadaşlar, cinayeti bile örtbas ediyorlar ama her yaşadıkları olayı birbirlerinden saklayarak sezonu bitirdiler maşallah. ani de ne alakaysa polis kesildi başımıza onu sorguluyor, bunu sorguluyor falan. aslında ortada 10 kişi 20 tane sır var, bir gün otursalar hepsi konuşsa katili 5 dakikada bulacaklar. ama ortada cinayet var ve kimse birbirine bütün olayı anlatmıyor, hey allam.

Finale gelirsek olayı Monty ye yıkmaları rezillik ayrıyeten bu adam hiç anlatılmadan öldürüldü. monty de la cruz karakteri tamamen "babası dövüyor çocu olum anlayın", "eşcinsel ama söyleyemiyo anlayın", "tyler a tecavüz falan etti anlayın moruk" tadında anlatıldı sonra da öldürdünüz gitti. maşallah harika karakter çizimi, mükemmel karakter gelişimi he, sen sezonun en önemli olayını adamın üstüne yık ama adamı bilmiyoz bile 3 sezondur hayalet gibi bir şey. bari babasının verdiği tepkiyi falan bir görseydik.

bu arada son olarak her illegal işi tony'ye yaptırıyorlar, adamı meksikalı diye iyice insan kaçakcısı yaptınız aq. sevgili amerikalılar, ana karakterin illegal işlerini halleden meksikalı, bozuk ispanyolca konuşan yan karakter tiplemesi sıkmadı mı? hiç burger kingde kasiyer olan meksikalı falan yok heralde bu amerika'da.

--spoiler--