bugün

bu olaydan dolayı yakınların beklediği destek, medyanın beklediği traj, muhalefetin beklediği hükümetin düşmesi,vs. vs. şu anda ölen işçilerin beklediği bir fatiha...
madende 350-400 kişinin daha olduğu söyleniyor. maden içerisinde yangın devam ettiği için kurtulmaları çok zor. gerçekten kahreden bir olay. sgk işçi ailelerine hemen maaş bağlanacağını söylemiş. ancak bu yetmeyecektir. ailelere tazminat ödenmelidir. sorumlular en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. soma'daki o maden tamamen kapatılmalıdır. diğer tüm madenlerimiz de bu kazaya sebep olan ne varsa önlemi alınana kadar kapatılmalıdır.umarım tekrarı yaşanmaz. hayatını kaybedenlerin yakınlarına allah'tan sabır diliyorum.
15 yaşında gencecik bir çocuktu kemal.

hayalleri vardı belki, yapmak istedikleri vardı, yapamadı madende çalışırken buldu bir anda kendini belki.

düne kadar hala yaşamak istediği şeylerin hayalleri ile her gün o madene iniyordu bu gariban yavrucak. kendisine olmasa da belki kardeşlerine iyi bir gelecek hazırlamak için o kara toprağın altına iniyordu.

yasaktı aslında o yaşta orada çalışması ama malum ekmek derdindeydi kemal.

kimbilir belki de yaşıtlarına özenip iç çekmişti hep ama kader denilen şey onu bu yola sevketmişti.
dün son kez girdi toprak altına o lanet olası kara elması çıkarıp birilerini zengin edebilmek için.
çıkamadı kemal belki o çığlık attı ama biz duyamadık, hissedemedik. çocuklara çığlık atmasını öğretin diyenler de duyamadılar netekim onun feryadını. kimbilir hangi sofrada kimlerin rızkı ile doyuruyorlardı karınlarını.
kemal yoksulluğun, fakirliğin bize attığı bir tokattır şu saatten itibaren.
15 yaşındaydı kemal, yaşıtları okul sıralarındayken o maden ocaklarındaydı.
hepimizin ayıbını yüzümüze vurdu kemal'in gidişi.

amcası tarafından doğrulanmış kemal'in madende olduğu. o çocuğun hesabı onu bu yaşta o madenlere iten herkesten sorulacaktır.

vesselam!
maşallah borsa etkilenmemiş, aksine yükselişe geçmiş. dibe gömerken insanı, yükselen serbest piyasa.
Trafoya kedi girmesi sonucu meydana gelmiş facia.
akp ve bürokratlar hasır altı etmez ve kurcalanmasına izin verilirse bir çok pislik iş çıkacak bu faciadan!

(bkz: soma maden faciasında ölen 15 yaşındaki işçi)
bu faciadan sorumlu bakanından firma yetkilisine kadar kim varsa adalet önünde hesap vermeli. kadercilik edebiyatını bir kenara bırakıp olayın sorumluları ortaya çıksın, daha fazla iş kazası yaşanmasın. yeter artık. pahalı yaşayıp bedava öldüğümüz bir ülke istemiyoruz artık.
bir trafo patlar ülkenim geleceği değişir, bir trafo patlar "kader" olur.
içtiğim sigaralar sizin için olsun bahtsız kaderli emekçi kardeşlerim.
haberleri izledikçe kahroluyor insan. öyle ki her yeni haber de öncekinden kötü ne yazık ki. her birimizin ortak acısı oldu bu durum. bir de babalarından, eşlerinden, evlatlarından bir haber duymak için bekleyen aileler var ki acıları bizim hissettiğimizden çok daha büyük. allah yardımcıları olsun.
https://twitter.com/utku_...status/466528029838442496
yaşı 18 den küçük kaçak çalıştırdıkları işçileri sakladıkları için ölü sayısı 205 demelerine rağmen 300 den fazlaymış soma ve çevre ilçelerdeki tüm soğuk hava depoları bile dolmuş morglarda yer kalmadığı için madende de sıkışıp kalmış 400 kadar işçi varmış somadaki halkın dedikleri bu.
Daha önce olandan başka bir şey olmamıştır. içinde bit yeniği değil it yeniği vardır.

Chp'den nefret ederim, ama bu olayda chp parmağı olduğunu iddia edenlerden de şeytandan nefret ettiğim kadar nefret ederim.

Ulan gözü dönmüş caniler sizi! Göz göre göre öldü adamlar, siyasi irade ihmal etti, göz yumdu siz hala parti aklama derdindesiniz. Ben demiyorum ki chp iyi akp kötü, hepsinin Allah belasını versin diyorum. Çünkü bu iş dün de böyleydi bugün de böyle bu gidişle yarın da böyle olacak.
olayın vehametini kavrayamayan herkese gelsin;

gafil gezme şaşkın bir gün ölürsün
dünya kadar malın olsa ne fayda
söyleyen dillerin söylemez olur
bülbül gibi dilin olsa ne fayda

sen söylersin söz içinde sözün var
çalarsın çırparsın oğlun kızın var
şu dünyada üç beş arşın bezin var
tüm bedesten senin olsa ne fayda

kul himmet üstadım gelse otursa
hakkın kelamını dile getirsen
dünya benim deyi zapta geçirse
karun kadar malın olsa ne fayda

(bkz: gafil gezme şaşkın)

sığır egemen bir toplumda yaşıyoruz ne de olsa...
(bkz: vay kurban)

"Ölüm bu,
Fukara ölümü
Geldim, geliyorum demez.
Ya bir kuşluk vakti, ya akşam üstü,
Ya da seher, mahmurlukta,
Bakarsın, olmuş olacak.

Sepetçioğlu'm bir kömür işçişidir"
on beş yaşında bir çocuğun, çocuğumuzun cesedi çıkmış oradan. karşımıza geçse hiçbirimiz dikkate almayız belki onu. ergen diye ezeriz belki. sebep olan herkesin allah belasını versin.

ekleme: 17 madenciye yapılan otopsi sonucunda karbonmonoksit gazı zehirlenmesinden vefat etmişler. buna kolay ölüm diyen pezevenkler vardı.
Ölü sayısının çok daha fazla olduğunu, medyanın doğru verileri halka vermediğini düşünmekteyim. Kameranızı sikeyim amk uşakları.
Meclis masalarında uyuyan bilmem kaç milyar alan ise yaramaz milletvekilleri(m)iz bakanları(m)izin fitil fitil burnundan gelmesini istiyorum bu ıscılerımızın emekçilerimızin hakkı emeği. Verdiğimiz vergilerin kalkınma adı altında kendi çıkarları doğrultusunda harcayan devletim ve devletin basını güden pıslıkler alllahınızdan bulun Allahın belası sızın olsun Ulkemden utanıyorum insan hayatını bu kadar ucuzlastırması o insanları acıya hapsetmelerine kader diye razı gelişe bu insanların hakkı yendiği için utanıyorum Allahtan gani gani rahmet diliyorum ailelerine sabır diliyorum tahta taş değil insan hayatı tum bu durma üzülenlere seslenıyrum gidip o acılı insanlara ister psıkoljık ister fizyolojik her turlu yardımı yapsankta eksik kalacaktır ve hepsinin söyleyeceği tek şey olacaktır o da bizim içimiz yandı başkalarının yanmasin işte arkadslarım bir şeyler yapacaksak bu noktada yapmalıyız önlemler almalıyız aynı zamanda da o ailelere destekte bulunmalıyız. Tarihe bir kara yazı daha yazıldı ne tarih unutacak bunu ne ben unutanlarada haram olsun. Ulkemın insanları bir yandan ölürken diğer yandan tükenmekte vicdanınızin sesini susturmayın onlarda insan bizlerde hcbir farkımız yok!!!
yüreklerimizi yakmıştır. ülkemizin başı sağolsun.
Aman diyeyim, edepli üzülün, isyan edin. sonra çıkıp gene 'darbe' diye bağıracak...
15 yaşında sokağa çıkmak yasak, madene inmek serbest..

anasını sikeyim ben böyle ülkenin.

konuşunsanıza lan orospu çocukları, berkin elvan için yaygaraları basan, o yaşta sokakta ne işi vardı diyenler!

konuşunsana lann!!!!

berkin ekmek almaya çıkmıştı, 15 yaşında maden'e giren çocuk ekmek kazanmaya!

ne farkları var.

konuşunsana orospu çocukları! videolar yayınlayın!!

eline kazma verin, hükümete karşı girmiştir maden ocağına diye montaj resimler yayınlayınsana!

hepiniz katilsiniz, hepinizin elinde kan var!

topunuzun gelmişini geçmişini sikeyim!

ızdırap çekiyorum, ciğerim yanıyor ulan!

ölü seviciler diyerek yaftalayınsana orospu çocukları!
"Bir varmış bir yokmuş.. Allah'ın kulu çokmuş! Çokmuş.. Çokmuş.. Çokmuş da; kimi yatağında, kimi sokağında.. Kimi yer üstünde, kimi yer altında yaşar gider; vakti zamanı gelince de ölüp gidermiş. Ölüp gidermiş.. Vakti gelince! Vakti gelince!.. Vakti gelince!.. Vakti! Korkuları gölgede bırakıp; korunaklı bir evde, rahat döşeklerinizde derin uykulardayken siz.."
Münevver izgi- Kıymetlidir Madenci Karısı
birilerinin "ne yapalım abi öldülerse, taksime mi inelim" dediği olay.
mına koduklarım insanı dumur ediyorlar yemin ediyorum ya.
"tanrı yeryüzünündür, bir pay düşmez sana,
sen yeraltındasın, tanrısızsın,anlasana." *
Fazıl Hüsnü Dağlarca
allah rahmet eylesin.
ölü sevicileri sevindirmiştir.
cehape kafası yine kendine pay çıkarma derdine girmiştir.