bugün

bilkent üniversitesi'nde gerçekleştirilen ve konuk olarak, chp'den ankara büyük şehir belediyesi başkan adayı olan, murat karayalçın'ın katıldığı programdır.

benim şahsi fikrim; bilkent üniversitesi'nde daha önce yapılan programa kıyasla, çok daha iyi olmuş, gerçekten güzel soruların sorulduğu, ara sıra çatlak sesler çıkmasına ve herkesi alkışlayan birilerinin olmasına rağmen, genel anlamda bilkent üniversitesi öğrencilerinin başarılı olduğu bir program olmuştur.
Daha öncekilerden daha iyi bir program olmasına rağmen şakşakçıların damga vurduğu programdır.
katıldığım ama mikrofon kavgaları yüzünden hiç bir şekilde söz alamadığım bir program olmuştur. başlangıçtaki sorular güzel olmasına rağmen, sonlara doğru şakşakçılar darbe yaptılar ve programı boktan etme yolunda büyük başarı sağladılar. hele türkiye bilmem kaçıncısı olup, bilkent öğrencileri gerizekalı falan değildir diyen elemana abbas güçlü güzel bir cevap vererek beni rahatlatmıştır. kim dedi ki öyle bişeyi bilmem kaçıncı kişisi, sen kendin sorun ediyorsan, öyle bir takıntın varsa o başka.

edit: şakşakçılık konusunda şunu söylemek isterim ki, yönetmen gazlıyor arkadaşlar. salonda 300 kişisiniz ama 1000 kişilik alkış istiyorum falan dedi. hatta şikayet etmek gibi olmasın ama, abbas güçlü de her cevaptan sonra olumlu ya da olumsuz olsun hiç fark etmez tepkinizi alkışla belirtin falan dedi. o yüzden otu boku alkışlamış olmak yönetmenin baskısının bir sonucu.
program bilkent üniversitesinde yapılmıştır. programin yarısı bilkentli öğrencilerin geri zekalı olmadıklarını ispatlamaya çalişmalarıyla geçmiştir.
bazı öğrencilerin cevaplanmış soruları tekrar bağırarak sormaya kalkmasıyla haklıymış gibi davrandığı, buna rağmen bir çok konunun murat karayalçın tarafından gerektiği gibi cevaplandığı programdır.