bugün

silah attıran maçtır.
12 dev adam uçuyor.
öldürüp öldürüp hatta bir daha öldürüp sonra dirilten maç! finaldeyiz, finaaaaal!!!
ömer onan: son darbeyi tam zamanında vurduk.
bu takımın sadece ersan'a bağlı olmadığını gördük. Türk basketbolcular gerçek yıldız. siktik bıraktım işte daha ne!
(bkz: tek rakibimiz amerika)

(bkz: kerem tunçeri)

(bkz: semih erden)
hayatımda izlediğim en iyi maçtı. resmen heycandan nabıcağımı şaşırdım.
olm o değil de sike sike aldığımız maçtır. ulan ellerim kollarım uyuştu yok artık, bitti derken finale kalmak! oy oy oy
amuğaaa koyacaz obama başkaaaan.
(bkz: ağlamak istiyorum)
bu maçla kerem tunçeri'ne bir kere daha aşık oldum. sen nasıl bir şeysin ya. nasıl bu kadar çevik, atik, umutveren, zor anlarda süpermensi bişeysin böle...ay söylicek söz bulamıyorum. çıldırttınız beee. ama kerem bulursam bir yerde yirimm seniiii. kerem'e bu kadar iltifat var da diğerlerine yok mu. beyler hepiniz on numara, beş yıldız. süperdiniz. bayramım bayram oldu şimdi.
türkiye çek cumhuriyeti maçında son dk daki golden sonra öyle bağırdım ki ses tellerim koptu..

az önce son 1 sn kala gelen basketle heyecandan 12 yaşındaki kız kardşeimi sırtıma aldım smack downdaki gibi çevirdim çevirdim ve yere vurdum + kafamla karnına pressledim kız acıdan ben sevinçten ağlıyorum.
hakkında ne yazılsa kifayetsiz kalacak maçtır,ne kadar gurur duysak azdır basketbol takımımızla. milos'un ana babasından da özrümü dilerim.
sırbistan'a finali gösterip elletmediğimiz maçtır. turnuvada en formsuz maçımız olmasına rağmen finalde basketbolu en iyi bilenlerin oynayacağını belli olmuştur.
şu anda basketbolcuların eşleri ekranda galiba.
allah allah dedirtti lan milliler. helal olsun helal olsun helal olsun hepinize.
Heyecan dolayısı ile izleyemediğim maç olmuştur. Allahım sana geliyorummmm
türkler uçtu şahidim var!!!
euro 2008 türkiye-çek cumhuriyeti, türkiye-hırvatistan maçında olduğu gibi asla pes etmeyince neler yapabileceklerini gösterdikleri için türkiye'mle gurur duyuyorum.

(bkz: never give up)
görsel
o değilde ömer aşık o numarayla maçı cevirdi arkadaş. helal olsun lan. hep yavşak teodosic mi yapcak amk.
(bkz: işte budur)
heyecan patlaması yaşatan, ses kısan maçtır.
Son 0.5 saniye, hakeminin yanlış kararının nelere sebep olabileceğini gösteren zaman dilimidir.

Sırp oyuncu orada basketi yiyince telaşla topu fırlatmış, akıllı oyuncu ne yapardı orada teknik direktörüne bakardı, mola almış mı almamı mı diye, çünkü topu oyuna sokmadan zaman işlemiyor, ama fırlatmış topu, orada teknik adamın mola alması çok da etkilememeli, hakem teknik adama demeliydi ki: "hocam senin oyuncun oynadı, o yüzden mola isteğin geçersizdir", hoca da o oyuncuyu artık haşlar mı, fırçalar mı, orası o takımın sorunu.

Ya o 0.5 te basket olsaydı ne olurdu? O hakem çıkamazdı herhalde salondan.
ölüp ölüp dirildiğim maç. okuduğum ayet' el kürsilerin haddi hesabı yok.*

(bkz: çekirge bir sıçrar iki sıçrar bize sıçramadı)**

ayrıca evde annemle timsah yürüyüşü yapmamıza vesile olmuştur.*
unutulmaz bir maçın nasıl olması gerekiyorsa öyle olan maç.
burdan herkese lütfen silahlarımıza sarılmayalım, taşkınlık yapmayalım, sözlük formatı dışına çıkmayalım ama sevincimizi sonuna kadar yaşayalım demek istiyorum. türk halkına armağan olsun bu zafer...