bugün

vatana millete hayırlı olsun

bulaşmayanlara da bulaşmıştır

bir kaç gün sonra patlayacak rakamları bekleyelim bakalım.
Hızlandırılmış corona yayılım programı demişler bu akşam için, durumun en iyi özeti, hem ekmeği 5tl den satan şerefsizleri hem de bilinçsizlikte çığır açan halkı görmek için güzel bir akşamdı.
Her ilde değil 31 ilde uygulanacak o da sadece 2 gün.
marketlerin akşam 10 da kalkıp kepenk açması...

bu marketler tespit edilip ceza kesilmelidir.

el birliğiyle sıçtınız ülkenin içine. evimin karşısında küçük bir market var. sokaktan gelen gürültü üzerine kalkıp baktım. insanlar kapalı marketin önünde bekliyorlardı.

yaklaşık 10 dakika sonra market açıldı ve kapıdaki kalabalık, ufacık marketin içerisindeydi.

gerçekten ihtiyacın mı vardı 2 litre kolaya. 1 karton sigaraya.

bedava dağıtsa o market onları, kalkıp gitmem. ben mi salağım siz mi akıllısınız bilmiyorum.
2 günde bunlar olduysa ki ( daha olmadı bile) bunlar 3 hafta da ortalığın anasını sikerler. o virüs filmlerinde ki yağma sahnelerini aratır bu çingeneler.
akp hükümetinin ne kadar insafsız olabileceğini göstermiştir...

bunca zamandır sokağa çıkma yasağını eleştiren, isteyeni terörist ilan eden, fetöcü ilan eden, basında hiç bir demecinde bir yasak sinyali vermeyen, olayı ekonomiye bağlayan, avrupa'ya yardım yapıyoruz diye artislik yapan kişiler 10 nisan 2020 tarihinde, yatsı namazına binaen, 80 milyonu tekrar ters köşeye yatırarıp aniden sokağa çıkma yasağı ilan ederek zaten sokağa çıkmayan halkı sokağa dökmüştür...

bir cuma akşamı, şu durumda risk altında çalışmak zorunda olan kişilerin evdeki hafta sonu rahatlığını, namaza oturanın namazını, yarın cumartesi nasıl olsa diye sevişen çiftlerin keyfini resmen sikip atmış ve milleti ekmek almaya göndermiştir. lan var ya böyle hareket olmaz...
daha önceden sokağa çıkma yasağı ilan edileceğinin haberi verilseydi, "3 gün sonra sokağa çıkma yasağı ilan edilecektir" diye açıklama yapılsaydı necip halkımız bilinçli bir şekilde sosyal mesafesine dikkat edip sıraya girecek, izdiham olmayacaktı yani öyle mi?

Bugün görülen neyse üç günün üçünde de onu görürdük.
daşşak mı geçiyonuz, devleti bana salın ben bile daha adam akıllı yönetirim.

2-3 hafta önce ve daha önceden 2-3 gün önce haber vereeek Ilan ederdim yasağı.

işte işi ehline vermek lazım. seçimler önemli.
Bu ani kararı duyan virüs anlık bayram etti.. Yarınki günlerde artan sayıya şaşırmayalım
bir sürecin ne kadar rezil yönetilebileceğini gösteren eylem.

2 saat kala insanlara yasağı haber vermenin nasıl bir izdihama dönüşebileceğini öngöremeyenler bizi yönetiyor, 48 saatlik yasakta 1 haftalık stok yapanlarda bunları yönetime getiriyor.

belki 1 ayda yayılabilecek bir virüsü 2 saatte yaydık. iyi düşünelim belki devletimiz pik noktasını daha erkene çekmiş de olabilir bu hamleyle...

aptalın biride su kesilmesi örneği vermiş. gerizekalı çocuğum aynı şey mi bu aq?
gida uretimini, lojistigini ve teslimatini saglayan calisanlarin kapsam disi birakildigi yasak ilanidir.

ancak, su ve ekmek almak icin disari cikilabilecegine dair muafiyet olup olmadigini belirten bir bilgi olmadigindan eksik bildiridir.

bir kac saat sonra suyum bitecek, servisler hizmet disi ve bu bilgiyi ariyorum, evet.

edit. getir calisiyormus.
müthiş bir olaya sebep olmuştur. virüsün önüne geçmek adına sokağa çıkma yasağı ilan ediyorsun. sonra bakkal-fırın-marketlere hücum yaşanıyor. sokağa çıkma yasağı ilan etmesen atıyorum vak'a sayısı 2000 kişi artacakken gıda için marketlere saldıranlarla 10000 yeni vak'aya sebep oluyorsun.

sonra diyorlar ki akp ne yapsa eleştiriyorsunuz beğenmiyorsunuz. beğenilecek bir şey yapıyorlar da biz uyuzluğuna mı beğenmiyoruz ? mart ayının ortasından beri adam bağırıyor orada gerekli hazırlıklar yapılarak istanbulda sokağa çıkılmasın diye. sırf onun dediği olmasın diye ayak sürüyüp durdu iktidar. yalakaları da burada "olur mu öyle şey sokağa çıkma yasağı isteyen fedöcüdür" diye nefret kustu durdu. ne oldu şimdi ?
Yani ne anlatacağımı ne söyleyeceğimi bilmiyorum ama tüm emeklerimiz boşa gitti. Emeklerimize yazık oldu.
Yazıklar olsun.
Fırına gidene ceza var mı her şey var evde de ekmek yok akşam o ahırdan kaçmış sürünün arasına elbette girmedim ama ekmek lazım çünkü un da az kalmıştı .
Tüm belediyelerin bu yasağı tv'den yada internetten öğrenmesidir.

Akşam açıklama yapan sağlık bakanın bile belki bu yasaktan haberi yoktu.

Cb 2-3 gün önceden çıkıp halka Seslenseydi, "ben sizi hafta sonu sokağa salmayacağım" deseydi insanlar rahat rahat ihtiyaçlarını görürdü, damdan düşer gibi insanlara 2 saat kala bu yasağı koyarsan akşam olduğu gibi izdiham olurdu tabii, bu yasağı getirirken baştaki insanlar bu toplumun bu şekilde tepki vereceğini kestiremiyormuydu acaba, şimdi biz bu şekilde eleştirdikmi ooo şuna bak ya ne yapsak beğendiremiyoruz diyorsunuz.

Neresinden tutarsan tut Bu olayın savunulacak bir yeri yok, yok işte arkadaş.

Evde su bitti, ekmek bitti, çocuğa süt almam gerek, hadi bakalım kim getirecek şimdi bunları? Fırın açıkmış! Fırın açık danasıl gidelim fırına.

Aylarca yapılan önlemler, sağlık çalışanlarının emekleri, evde oturan insanların hiç bir önemi kalmadı, 2 saat içinde virüs her tarafa yayıldı.

Bu arada zabıtadan, polisten, yardım kuruluşlarından kuş isteyen, doğum günü pastası isteyen, fidan diktiren, aptal aptal isteklerde bulunan insanlarıda kınıyorum, şimdi kuş isteme pasta isteme zamanımı allahınızı severseniz. Neden görevlileri gereksiz yere meşgul ediyorsunuz, belki daha acil ihtiyacı olan insanlar var, biraz düşünceli olun diyeceğimde akşamki panik yaşayan kavga eden insanları görünce insanın hiç birşey diyesi gelmiyor.
ulan ekmek almaya çıktım anında jandarma çevirdi.
Madem entube hasta sayısı artmadıysa o zaman ne değiştide sokağa çıkma yasağı geldi. Ayrıca bu tip şeylere genelde bakanlar kurulu karar verir bizde kim karar veriyor tamam duymak istemiyorum
bizim sitedekiler arka bahçede piknik yapıyor sokağa çıkmak yasak ama bahçeye çıkmak değil... piknik yapmanın ne ziyanı var yahu...
Şu an balkondan sesleniyorum ve aşağısı yürek yemiş beyinsizlerle dolu. Ne ekmek erzak poşeti ne de ilaç vb var ellerinde üstelik.
Maske, eldiven de yok. Hayır bunlar teknoloji ırak fanusta mı yaşıyorlar bilmiyorum.
Ama burdan sağlam denyo gözüküyorsunuz gözüme bebeklerim.
Evden çıkma yasağı oldukça iyi bir uygulama oldu ama dün geceki kalabalık, olaylar hiçte iyi olmadı.
2 aydır özenle korumaya çalıştığımız 2 saat içerisinde, herkese bulaşma ihtimalini 10 kat arttırmaya yol açtı.