bugün

O 10 lira verip aldığımız pasta benim midemi bozuyor. Belki de dandik pastaneci abilerimiz olduğu içindir. Ama ne olursa olsun evdeki bisküvi pastasını pastane pastasına değişmem.
isterse aynı fiyatta olsun, emek verip yapması önemli.
Ev hanımıdır,türk kızıdır,geçim insanıdır,iyi annelik yapar ilerde çocuğuna,sana iyi karılık yapar,evi çekip çevirir. Boşuna yabancı kız hayranlığını bırakalım yok şöyle güzel yok böyle vücudu iyi,o yabancı kevaşelerden türk erkeğine eş olmaz çünkü kültürleri bize uymaz,sen onun güzelliğine kapılır bişey zannedersin,oysa seni 3 günde 2 kişiyle aldatır ruhun duymaz,bu onların kültüründe bizimki kadar sorun teşkil eden bi durum değil çünkü.
10 tl? O yaş pasta neyden yapılıyor acaba ?
10 liraya yaş pasta mı kalmış yahu 25 liradan aşağı bulamazsın yaş pasta ki onlarında ne kadar sağlıksız olduğunu görüyoruz. helal ossun kadınıdır.
pastahanede yapılan, çalışan arkadaşın daşşaklarını zıvazladığı, tükürüğünü kattığı pasta yerini tutamaz. birde hamam böceksiz, faresizdir, beğenmem ben.
10 liralık yaş pastaların yarrak gibi olduğunu bilmeyen avel beyanı.
Yapamaz mı.
bimden veya a101den alinan pastayi kastediyor galiba. Gerci yine 12-15 TL galiba. Pastanelerde en az 35-40 tl den basliyor 4 kisilik pastalar.
ulan oğlum pasta dediğiniz ne zaten? kek ve krem şantiden ibaret olan bir mecmua. bu mu yani pasta bunu mu yicez? ben pasta denilince daha başka daha lezzetli bir lezzet beklemişimdir hep. küçüklüğümden beri...

edit: yani adamakıllı pasta yapılana kadar ne evde ne dışarda pasta yemeyin boykot edin.
Bizim pastahane 10 liraya 1 dilim bile vermez. Biz mi kazıklanıyoruz arkadaş mı mal?
glikoz şurubunun nefesleri kesen iğrenç tadı yerine toz şekerle daha yenilebilir ve lezzetli ve hijyenik pasta yapan, en asil duyguların kadınıdır. bi de içine meyve filan korsa, nam nam nam ne güzel yenir!
benim o. cünkü daha güzel yapıyorum. Buyrun buda rulo pastam ;
(img:#1627097)
evdeki güzelim pastayı eleştirip 10 tl pasta diye ne yediğini merak ettiğim yazardır. Allan dingili sen 10 tl ye ö beyenmediğin pastadan daha beterini yersin kaldıki. Sevdiğim bir insanın uğraşıp yaptığı bir şey çamur olsa hazır alınandan daha iyidir.

görsel
evde yapılan pastanın malzeme parasının daha fazla tuttuğunu bilmeyen öküzlerin eleştirdiği emek ve sevgi dolu kadındır. mal geldiniz mal gideceksiniz şu dünyadan. ben artık erkeklere sövmekten yoruldum. kendi kendinize orospu çocuğu deyin lütfen.
10 liraya bir dilim pasta gelir. ev de yapmak daha pahalıya gelir ama daha güzel olur. ve ev halkına yeter.
belki derdi 10 tl değil de, çocuğuna içine ne koyduklarını bilmediği bir şey yedirmek istememesidir.
içinde ne olduğu belli olmayan şeyleri yavrularına sevdiğine yedirmeyen kadın gibi kadındır.
tadı leş olan şeyleri ev sakinlerine yedirmeye çalışan kadındır.
6 yumurta 2,40 tl.
200 gr un 0,60 tl
1 adet kabartma tozu 0,10 tl
1 adet vanilya 0,10 tl
ılık su bedava.
pandispanya (pasta keki) maliyeti, yaklaşık 3,20 tl. işçilik bizden, fırın elektirik vs. totalde 4 lirayı geçmez.

kremasi için:
4 yumurta sarısı 1,60 tl
200/250 ml süt 0,80 tl
200 gr şeker 0,70 tl
üç kaşık un, iki kaşık nisasta 0,50 tl
toplam krema maliyeti iç ve dışını sıvamak icin: yaklaşık 3,60 tl hadi aygaz falan say 4 lira da bu.

4 tl kek, 4 tl krema eder 8 tl.
10-12 kisilik bir pastanın maliyeti 8 liradır. meyve ya da çikolata eklersek maksimum 10 liraya çıkar.

pastanede ıki dilim pasta yenilecek parayla 12 kişilik pastayı, sağlıklı, hijyenik bir şekilde elde eden kadındır.
10 liraya yas pasta yaptigini sanan kadındır.

10 liraya anca biskuvili pudingli pastamsı bir sey yapar.
evdekileri çok seven kadındır. ucuz malzeme ile yapılmış zehiri size yedirmeye kıyamamış, daha noolsun?
candır o caan. kıymeti bilinse bari.
10 liraya alınan pasta yenir mi lan? pasta değildir o.

ve maddi kısmını bir kenara bırakırsak el emeği harcadığı için yüreğin ortasında kendine kocaman bi cumhuriyet kurar ona da cumhurbaşkanı olur bu kadın..
doğrusunu yapan kadındır zira 10 liraya alacağınız pastanın pasta çıkma ihtimali pek yoktur.
ya da sadece kek üstüne sıkılmış krem şantiden ibarettir.
yaş pastanın 30tlden basladigini bilmeyen fakir söylemi.