bugün

zorunluluk değildir. içten gelen bir duygudur.
olmayan zorunluluktur. kuzey kore mi lan bura. adama demediğinizi bırakmıyorsunuz bir de zorunlulukmuş. evet.
bir bok bilmeyen , 10 kasımda atatürk bayrakları görecek diye korkudan evden çıkamayan zavallı beyanatıdır.
http://www.youtube.com/watch?v=lq1UpwLdU7o

çok fena ağlıyorlar.
olmayan zorunluluk. atatürk'ü seven bir insanım. türk oğlu türküm. ağlamadım hatta saat 10'da uyandım. ne oldu kimse evimize baskın yapmadı sen nasıl uyanmazsın diye? diktatörce görüşler arıyorsan oy verdiğin partiye bak. özel mülke müdahale etmeye yavaştan başladı bile. eşşekten adam olur göt kıllarından olmaz ya.
duygulara zorunluluklar getirmek, sizin isinizdir efendim.
o zaman size hayirli olsun.
ezan duyduğunda, omirilik soğanları ile otomatikman, ne anlama geldiğini bile bilmedikleri arapça sözleri söyleyen insanlar ne güzel de zorunluluklardan bahsediyor. Zorunluluk gerçekten sizin dünyanızdır efendim.
kuzey kore de böyle yaptılar. kişiler değil hizmetler konuşulmadığı içindir. yada kişilere bağlı kişisel rant sevdasıdır bu sevdanın adı.
insan samimi duygularını bastıramaz ki. isteyen istediği yerde ağlar. Son zamanlarda bazı yazarların insanları sürekli kalıplara sokmaya çalışıp değerleriyle dalga geçme çabasının son eseri bu başlık. Bırakın efendim.
(bkz: Don t feed the troll)