bugün

her türk'üm diyene faşist diyen arkadaşlarının, kendisini de faşist olarak yaftalayacağını bildiği için kimliğini unutmayı tercih eden ve bu sebeple atalarına ihanet eden gençtir.
şöyle bir silkinip kendine gelmesini tavsiye ediyoruz.
1 mayısı sadece bir ırkın değil tüm işçi sınıfının bayramı olduğu için kutlayan gençtir. az evvel silkelenmiştir hatta ama değişen birşey olmamıştır.
böyle düşünen insanların hala var olmasındandır.
(bkz: çerçeve dar hocam)
almanya da nazi yürüyüşü yapmayla eş değer bir davranışı yapmayan gençtir.
kendini titreşime almıştır.

(bkz: sürekli titreyip kendine gelememek)
"ırkçılık - Turancılık davasının gerekçelerinden biri olarak gösterilen Hüseyin Nihal Atsız - Sabahattin Ali davasının 3 Mayıs 1944 tarihli duruşmasından sonra yaşanan "Ankara Nümayışı"'nı anmak amacıyla, ilk defa 3 Mayıs 1945 tarihinde Tophane Askerî hapishanesinde Nihal Atsız, Zeki Velidi Togan, Nejdet Sançar ve Reha Oğuz Türkkan başta olmak üzere 10 mahkûm tarafından kutlanmıştır. Daha sonraki senelerde de devam eden toplantılar Türkçülük Günü (Bayramı) adını almıştır" .

http://tr.wikipedia.org/w...BCl%C3%BCk_G%C3%BCn%C3%BC

görüldüğü üzere, 3 mayıs, safiyane bir türk günü değil, siyasi bir düşüncenin günüdür. türk gençleri her türlü siyasi görüşe sahip olduklarından, isteyen türk gençleri 1 mayısı, isteyen türk gençleri de 3 mayısı kutlayabilir. hiç kimseye de neden onu kutluyorsun da, bunu kutlamıyorsun denilemez.
kendi mensub olduğu etnik kimliğini milli kimliğini iplemeyen özenti gençliktir.türk genci diyemeyiz
zira türk değillerdir.türklük ırk açısından önemli değildir türklüğün bilincine varmak önemlidir.
ırkçıların yargılanmasını değil proleteryanın mücadele gününü önemser.
türktür ama faşo değildir. üstelik rum dönmesi nihal atsız ve kardeşi nejdet sancar' dan daha harbi türktür.
kafatasçı olmayan ve ilerde aydın olacak gençtir..
türkiye'de "Türk milliyetçiliği"nin Alman faşizmiyle aynı düzeyde tutulmasından başka bir şey değildir.

"Bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, bizimle işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir."

"Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluğa dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur."

"Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek."

Bunlar atatürk'ün sözleri.

Türk milliyetçiliği'nin görüldüğü üzeri faşizmle uzaktan yakından hiç bir bağlantısı yoktur. 1 mayısı kutlayıp 3 mayısı reddeden kutlamayan kişi; kendi benliğine, kökenine, "Türklüğüne" bir göz atması gerekmektedir.

(bkz: http://tr.wikipedia.org/w..._milliyet%C3%A7ili%C4%9Fi)
milliyetçiliğin sapıklık olduğunun farkındadır, mecbur değildir.
hiçbir şeyin aşırısı doğru değildir.
1 Mayıs'ın ilk olarak abd'de kutlandigini bilmeyip eylemde "kahrolsun amerika" deyip eve dönerken mcdonal's a ugrayacak ögrencidir.
oysa 3 mayıs'da ki türk tarihcisi nihal atsız'in tek basina sovyet köpekleriyle yaptigi mücadeleyi bilse cok sey degisecek.