bugün

bir anda girişimcilik ruhum canlandı ve cebimde bulunan 1 lira 25 kuruşla şirket kurmaya karar verdim. acaba nasıl bir şirket kurabilirim?
mahallede 8-12 yaş arası bir çocuk bulup 1 lira 25 kuruş ile ilk çalışanını şirket bünyene katıp iş tekliflerini bekleyebilirsiniz.
10 kuruşluk sakızı yakınında bakkal-market olmayan yerlerde 25 kuruşa satarak.
o parayla bırak şirket kurmayı şirk bile koşamazsın. *

bir soru.
Üstüne biraz kredi çekip playstore 'dan game dev story indirilir. Evet.
once sabah simitini bi ye, sonra beynine giden glikozla dusunursun diye tavsiyede bulunmak istiyorum kendisine. zaten parasi bitti zaar.
ogrenciyse akbil basip bi bankaya gitmek kredi cekmek de o kadar tutacak asagi yukari.
girisimcinin onunu acin beyler. biz devlet memuru zihniyetliler anlayamayiz.
Şirket Kuramazsın Ama şahıs işletmesi kurabilirsin.
10'lu mendil alınıp (bim'de vardı) tanesi 50 kuruşa satılabilir.
Gidip bütün paraya sakız alın. Sonra arkadaşlarınızdan borç para alın. Ödemeyi ise sakızla yapın. Böylece kendi kendini besleyen bir döngüyü başlatırsınız. Kısa zamanda da köşeyi dönersiniz.

Kullanın şu lanet olasıca beynininizi.
ben bira aliyom. sen votka almissin anlasilan. hayat cok acimasiz.
işin içinden biri olarak, çok özür dilerim ama nah kurarsın.

is bu entry kapitalist tarzda motivasyon içermektesir.
(bkz: the Wolf of wall street) filmi fikir verir sana. Kuruş hisseleri al ve sat.
Önce bir adet mendil alıp cami önünde beklersin. Bir elinde mendil bir elin açık beklerdin. Sözde mendil satacaksin fakat kimse Mendili satın almaz, bozuk para verir.

50 lira böyle biriktirdikten sonra, sabah erkenden hal'e gidip bi kasa limon alırsın. Bunu 100 liraya satarsin.

Hergün bu şekilde parani ikiye katlarsin.

Yeteri kadar paran olunca, komisyon işine girersin. Artık kamyon kamyon limon satışı yaparsın.

Nakliye işini kavradiktan sonra, limon haricinde taşıma işleri de yaparsın.

Bir zamanlar bir kasa limon aldığın hal'de, artık senden habersiz taşıma işi yapılmaz olur.

Artık bir nakliye şirketi kurmak için basvurursun ve günde yüzlerce kamyon meyve sebze taşıma işini organize edersin.

Bu gelir bana yeter dersen, bu düzende devam edersin. Daha zengin olacam dersen, kazandığın para ile siteye uygun arazi satın alırsın. Bir müteahhit ile anlasip site yaptirirsin.

Müteahhit işini çözdükten sonra sonraki inşaatları kendin yaparsın.

Hala yetmez dersen muhtelif yüzlerce fabrika kurup binlerce ürün imalat, ihracat, ithalatı yaparsın.
1 lira 25 kuruşa kendine su tabancası al ve pezevenkliğe soyun.
(bkz: bu devirde pezevenk olcan)
şirket kuramazsın ama ticare yapa bilirsin...
bende 5 tl var isersen iddaa oynayalım 6 liralık........
CamSil al ise cik.
Gerçekten nasıl şirket kurabilirim. Acil yardım edin.
venezuellada kurabilirsin zaten sonumuz öyle olucak ama sen yinede bi şansını dene.