bugün

Halk büyük oyunu bozdu (!).
höh buyuk oyunu bozdu.
Reis oyunu bozdu kral 1.30'a çekecek doları.
bakanlıktaki dolarları piyasaya sürüyorlar.
amaca ulaşıldığını gösteren mevzudur. şimdi o milyon milyon dolarcıkları tavan fiyattan bozdurma zamanıdır. millette sokaklara dökülüp kutlasın 200 dolarımı bozdurdum ekonomiyi kurtardım hüloğğğğğ diye.
hala 3,41 olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

taşıma suyla bakalım değirmen ne kadar dönecek..
dolar bitince ne halt yiyecekler ben onu bekliyorum. tayip bi yerden ödeme bekliyorsa demek ki.
3 kuruş yükselince götünü yırtanlardan ses soluk yok.
bu memleket 3 kuruş yükselmekle veya düşmekle batmaz
ama bu tüketim,bu israf bu kayırmacılık, bu nemelazıncılık,bu fakirken zengin gibi yaşama hastalığı, bu üretmeden tüketmek,bu memleketin gayrimenkullerini peşkeş çekmek devam ederse
b a t a c a k.
bir gün içinde bu düşüşten daha fazla yükseldiği zaman ekonomi iyi diyenler vardı ve şimdi onlar bu kadar düşünce sanki çok fazla inmiş gibi başarı olarak mı görüyor bunu pek anlamadım. bir de zaten devlet eliyle desteklenerek dolarlar bozdurunca haliyle düşücek ama nereye kadar o önemli. bir yerden sonra yine yükselicek ama bu sefer 4 liralara kadar çıkar. yatırım yapmayan daha doğrusu yola köprüye yatırım yapan ki onda da zarar eden bir hükümet var. haliyle yatırım olmayınca yine yükselicek zaten.
bugün sadece dolar değil çoğu para biriminin türk lirası karşısında değeri azaldı.