bugün

küfür etme sebeplerinin basında gelir. ne yapayım amk 07 varsa ? inceltip öyle mi sokuyum kaleme?

edit: ne okulu amk ne diyon liseli? neyse sakinim
bugün okullar tatil değil mi sorusunu sorduran cümle.
ilkokul ve ortaokul yıllarında karşılaşılan durumdur.
hep tersi olmak zorundadır.
kural gibidir.
olsa verirdim anlamı taşır, iyi niyet göstergesidir.
var ama evde diyen versiyonu vardır ki ıslak odunla dövülmelidir.
(bkz: al seneye de kullanırsın)
okul zamanlarında göze çok batmayan ancak sonradan sonraya gıcık olunan yan sıra arkadaşı repliği. ama inanın ki sadece vermemek için öyle söyleyeni bile gördüm. nasıl olsa kimse "nasıl yok lan ver şunu bakıyım" diyip kalem kutunu karıştırmayacak.
alternatif yaratmaktır.
özellikle lisede yaşanan durum. 10 sene olsa lise gene akillanmaz onuncu sınıfta da aynı şekilde karşılık gelir o 0.5 uç varmı sorusuna.
sakız var mı diye sorunca ağzımda var cevabını verenlerin familyasından.
50 kuruş var mı diye sorunca yok 1 lira var cevabını verenlerin familyasından.
ev de var diye espri yapan rezaletten taharetlik durum.
Şu diyaloga benzer:
Çikolata varmı?
Yok, kuru fasülye var, yermisin?
"vermek isterdim ama maalesef elimde 0,7 var kardeşim yoksa biliyosun yani şartlar elvermedi"nin özetidir.
iş başvurularında yer alan "çözüm odaklılık" kriterine uymaktadır.
0 7 uç verilip üstü kalsın denmelidir.
iyi niyettendir. soru soran kişinin ortada göt gibi kalmasına, kimsenin şeyine takmamasına engel olmak için illa biri "bak ben seni takıyorum, insan yerine koyuyorum, cevap veriyorum." mahiyetinde cevap verir. yanlış olan nedir?
(bkz: 0 2 imi geri ver)
bir hayır cevabını aldıktan sonra "hiç mi yok" denmesi değildir.
0,7 uç verip akabinde üstü kalsın denmelidir.
eğer bu sorunun muhattabı tek kişiyse bunu demesi normal durum, fakat topluluğa doğru sorduğunuzda aradan biri çıkıp 0,7 var diyorsa;

(bkz: çıkışta görüşürüz)
belki 0.7 kalemi de vardır da yardımcı olabilirim dürtüsünden dolayı söylenir. direkt yok diyen insandan daha yardımseverdir bu insanlar, muhtemelen sadece ülkemize hastır ama her güzelliğimiz gibi bu da yavaştan kaybolmaktadır.
0.5 ucu çıkarmaya üşenmektir o. biraz üstelerseniz kırtasiye ayağınıza gelir.
Alternatif olarak tombo 0 5 ucu olan var mi diyerek karsindakinin kafasini karistirdiginda muhtemelen sana ohaa 0 5 ucu buldunda tombosumu kaldi yanitini alabilirsin.
Şahsen 07 uç yavaş yavaş sokulduğu müddetçe incelerek 05'e dönüştürülebilir. Elinizin biraz batması kaçınılmazdır lakin bu kin bu kavga niyedir? Her şey eğitimçin.