bugün

entry'ler (11)

25 aralik 2006 istanbul da beklenen kar

26 aralık sabahı izmit - istanbul trafiğini arapsaçına döndürmemesini dilediğim kardır. zira beklenen kar hoca için beklenen proje öğrencisi olacak benim için de ancak hayali beklenen bir diploma olacaktır.

niyazov sonrası türkmenistan

sağlam bir iktidar gelmediği taktirde amerika'nın geleneksel demokrasi getirme çabaları içinde geçen bir sürece girmesiyle* gözleri üzerine çekecek bir niyazov sonrası türkmenistan oluşabilir.

otobüsün cam kenarı koltukları

özellikle kışın camdan gelen soğuk sebebiyle yolcuyu üşüten koltuklardır. hatta temsanın diamond modellerinde havalandırmanın manuel açıp kapama özelliği olmadığından klima açık olduğu vakit yazın da üşüten koltuklardır. zira bu modellerde camın üstündeki ızgaradan sürekli soğuk hava akmaktadır.

the restaurant at the end of the universe

yemeklerinin cehennemin dibinde pişirilip cennetin hurileriyle sunulması muhtemel restoran.

ilk buluşmada burç soran kız

-burcun ne?
-ikizler
-grup seviyosun yaani
-hmm. yaani.

muhendisler cildirmis olmali

erke dönergecimiz anlamı ve uygulamasıyla gerçek olduğu taktirde söylenecek laf. hatta başına türk de eklenebilir.

bingöl

anne tarafımın memleketidir. büyük büyük dedem zeynel zade mustafa bey cumhuriyetin kurulması sevincini ve coşkusunu kiğılılar adına haci mehmet efendiyle birlikte atatürke telgraf çekerek bildirmişlerdir. aile hikayelerine göre zeynel zade mustafa, ölüm döşeğindedir ve evini görmeden ölmek istememektedir. at üstünde ölüme dayanarak erzincandan bingöle gelmiştir. son nefesiyle evine ulaşmış ve hakkin rahmetine kavuşmuştur. büyük dedemin konağı şuan bingöl lisesinin bulunduğu yerdir.

adıyaman

suyunun güzel olduğu söylenir. gittim gördüm denedim ama pek bir fark bulamadım. ayrıca adıyaman tarihi için;

http://www.adiyamanli.org/tr/tarih.htm

doğal gaz faturası

sayaçtan hesap ettiğiniz ücret ile size gelen fatura arasında belli bir fark olabilen faturadır*. bunun sebebi sayac, atmosfer basincindan fazla bir basincla karsilastiginda fazla gelen basinc oraninda tüketimi okuyamaz yani bu durumda sayacin icinden gecen gaz debisiyle okuyabildigi debi farkli olmaktadir. bu fark dolayisiyla faturalandirmada okunan degerin %30 gibi fazlasi hesaplanabilir.

olası istanbul depremi

istanbul belediyesinin ceset torbalarını depolara tıkıştırarak önlem aldığı deprem. ayrıca televizyona her çıkan sözde deprem uzmanına inanmamak gerekir. çoğu 17 ağustos 1999 depreminden bu yana popülerite ve reyting amaçlı televizyonlara çıkmaktadır. asıl lafı dinlenecek insanlar sismologlardır. ayrıca hayat üçgenimizi oluşturalım, unutmayalım ki deprem habersiz gelir.

(bkz: bir gece ansizin gelebilirim)

dünya

.."en basit işletim parametrelerini bile hesaplamaya değmeyeceğim, ama yine de sizin için tasarlayacağım bir bilgisayar. öylesine büyük ve örtülü bir karmaşıklığı olacak ki organik yaşamın kendisi bile işletim matrisinin bir parçasını oluşturacak. ve siz de yeni biçimler alarak, on milyon yıllık programında görev yapmak üzere bilgisayarın bir parçası olarak çalışacaksınız! evet! bu bilgisayarı sizin için tasarlayacağım. adını da ben koyacağım adı...dünya olacak."

(bkz: the hitchhiker s guide to the galaxy)
(bkz: douglas adams)