bugün

entry'ler (57)

çocukken allah sanılan şeyler

ataturk. Allah olmadigini bilirdim aslinda ama allah deyince aklimda ataturkun goruntusu canlanirdi.

bugünün saraylısı

Basroldeki kizin saf degil dupeduz salak oldugu dizi. Lan o ev senin amina koyim ya. Bir karsisina cikip o feridenin anasina sana ne kadin diyemiyorsun. Hayir ilk bolumleri de tam izlemedim ama, neden aliyorsun onlari eve. Evlatlik mi aliyorsun yavrum sen.

Selcuk Yontem izlettiriyor gibi. Ha bi de Savas. Tam savasa adam gibi adam demistik ki bizi yalan cikardi. Olsun be. Hep karizmatik bakislar atma kaygisi icinde ama tas gibi adam.

Bir de bu dizide hic kimse durup acaba yalanim ortaya cikar mi, yalanci konumuna duser miyim? diye dusunmuyor. Hic duraklamadan soyluyor adamlar.

keşke atatürk ingiliz olsaydı

bir ergenin uydurdugu ve kemalistlerin gurur duyup her yerde soyledikleri guyya katy perrynin sozu. Ingiltere adil degil zaten, amerikan olan katy perrynin de cok umrunda zaten, evet herkes turkleri kiskaniyo biz superiz (bkz: ibretlik kemalist sozleri)

femen türkiye

Turk bayragini kendi igrencliklerine kullananlardan olusuyor.
Meme acarak neyin ozgurlugunu, protestosunu yapiyorsun? Tamam, artik kadinlarin sorunlari bitti aq senin memelerini gostermen butun ihtiyaclari karsiladi. Bayraga hakaretten ceza almalari gerekiyor.

Bak bak, adamin dediklerine bak. 21.yy daymisiz da gericilik yapiyormusuz. Bayragin ozellikle Turk bayragi gibi kutsal, anlami olan bayragi memeye cizmek ilericilik di mi amk. Yazik yazik cok yazik. Boyle dusunen orospu cocuklarindan utaniyorum. Turk bayraginin degerinin zaman asimina ugramasini bekleyen gerizekalilardan utaniyorum amk

Edit: "ilerici" orospu cocuklari eksiliyor.

türk erkeğine vereceğime çalıya çırpıya sürterim

bizim mahallede bi kiz vardi o da boyle diyodu. Sonra onu siktiler.

Kiz oldugunu belli etmeye calisan yazar sozu.

engellileri insan yerine koyduk adam yerine koyduk

iki anlami olan cumle. Konusmanin tamamini bilmiyorum ama ilk anlam "Biz onlari adam yerine koyduk, aslinda koyulmamalari gerekir ama koyduk iste anasini satim bu kadar iyiyiz" diger anlam ise "simdiye kadar onlar insandan bile sayilmadi, biz onlari cikardigimiz yasa ile digerlerine insan olduklarini hatirlattik." tabi adam insan yerine koyduk deyince ilk anlamdan anlasiliyor ama bir milletvekilinin ilk anlamda demesi olmayacak sey.

şiddet yanlısı muhaliflerin koyun olması

dogrudur. Bir de bu koyunlar geziye karsi cikanlara akp koyunlari diye hitap ederler ancak suruye uyup "devrim yeaaaa cek kanka feyse atariz" deyip bir halt yaptiklarini zannederler. Yapmislardir da. Ulkede ic savas cikartmaya calismislar, orospu cocuklarinin ekmegini yag surmuslerdir.

odtü de başörtülü kızların ne işi var

(bkz: sana ne yarrraaaam)
Bu ulkede demokrasi varsa, o kizlar o universiteye girme hakkini calisip almislarsa size ne ulan. Sizi ne diye ilgilendiriyor? Kimsiniz ki ? Kisinin ne yaptigi bir tek onu ilgilendirir. Basortusu sadece o kisinin muslumanligini yerine getirmeye calistigini gosteriyor. Ayrimcilik yapmaya gerek yok.

rte nin türk bayrağını yerden alması

bunu basbakan degil de chpden biri herhangi bir yerde yapsa "adam gibi adam..." "iste olmasi gereken bu..." diyecek insanlarin sirf bu adam yapti diye "vayyy gosteris yapiyor bunlarin her seyleri gosteris" demeleri de ayri bir aptallik, cok guluyorum. Iki yuzlu insanlarin islerine gelecek sekilde yorumladiklari hareket.

sbs puanı yetmeyenin anadolu lisesine girememesi

olmasi gereken durum. Madem anadolu lisesine gitmek istiyorlardi ona gore calisacak, puanlarini alacaklardi. zaten artik anadolu liselerine girmek zor bir sey degil dusuk puanlilar bile girebiliyor. Eh o kadar puani bile alamadilarsa meslek lisesinde is ogrenmeleri onlar icin daha iyi olur. Sinavlar kaldirilsin, puanlar kaldirilsin ee neye gore secilecek o zaman bu ogrenciler ?

bir yerde insanlar olurken festival yapilmasi

Dusundukce insani karamsarliga surukleyen durumdur. Bir yanin olenle olunmez derken diger yanin daha agir basar ve kendini katliam yapilanlarin yerine koyar. Ya ailesi, arkadaslari, sevdigi insanlar olen kisi ben olsam ve baska yerde insanlar bu durumu umursamadan hunharca eglenselerdi nasil hissederdim diye dusunulur. Ancak elden hicbir sey gelmez.

dünyada en bakımlı erkeğin türk erkeği olması

dogru bir tespit olabilir. ne zaman yakisikliliktan olen elin yabanci adamlari kollarini kaldirsa orada bir orman gorulur. Turk erkekleri en azindan koltuk altini tiras eder. Turklerin temiz bir millet oldugu bilinir zaten kulturumuze aykiri pis pis gezmek.

güneşi beklerken

Izleyip izlememek arasinda kalsam da izlemeyi secmis bulunmaktayim. Baris denen karakteri sirf yakisikliligi icin oynatmislar sanki. O derece kotu bir oyunculugu var. Diziyi Kerem ve Melis kurtariyor. O basroldeki kezodan da hayir yok zaten oyunculuk adina. Ama ilk sahnede Zeynep annesiyle cay icerken sacinin bu haliyle cok guzel oldugunu soylemeden gecemeyecegim. Ne yazik ki sadece o zaman guzel gorunuyordu.

hande doğandemir

Gunesi beklerkende ozellikle Cihan Hocayla konusurken sicacak gibi gorunen oyuncu. Kasiliyor, boynunu icine cekiyor amacini anlayamadim. Koprucuk kemiklerini mi cikartmaya calisiyor nedir. Nejat Islerle oynadigi reklam filminde de etkileyici oldugunu soyleyemem sonlara dogru gozleri sasi oluyor ve cok komik gorunuyordu.

güneşi beklerken zeynep

o boynunu icine cekerek konusmasi beni de kasiyor. Daha cirkin ve kezban bir basrol olamazdi heralde. Kerem denen kisi 25 yaslarindaymis bu kadin 28. Biraz daha yasi kucuk birini bulamamislar mi anlamiyorum. Diziyi birakirsam sebebi kerem gibi harika bir varligin bu kiza bakmasi olur.

karikateist

kendilerinin cok zeki oldugunu, digerlerinin goremedikleri gercekleri gorduklerini zanneden insanlardan olusur. Kendilerini hep arastirma yapariz biz oyle havadan sallamayiz diye tanitir bunlar. Ama adamlar bir hadis paylasmislar hadiste "kadinlara okuma yazma ogretmeyin dikis diksinler" yaziyor he kaynagi da vermisler bi tane kitap. Ama o kitabin "gercek olmayan hadisler kitabi" oldugunu bilmiyorlar. Evet arastiriyorsunuz kulaktan dolma ateistler sizi.

bim den alışveriş yapmayan laik

laiklik ugruna guzel ve fazlasiyla ucuz seyleri kaciran kisidir. Tabi zenginse o ayri...

kız olduğuna dair ipucu veren yazar

gercek hayatta gormedigi ilgiyi sozlukte gormek isteyen kiz olabilir. Ya da erkek.

güneşi beklerken

Izleyecek hicbir seyin olmadigi zamanlarda gideri olan dizi. Bolum kacirmak gibi bir dert de yok ayni bolumu 3 defa verdiklerini gordum.
Bi de başroldeki kızın dudaklarını uzatarak konuşması ağzına terlikle vurma isteği uyandırıyor.

dağınık saç

sacimin her zamanki seklidir. Daginik sac iyidir iyi.