bugün

entry'ler (78)

yan gelip yatan adamın asgari ücrete zam beklemesi

Asgari ücret alan biri hayattan tüm beklentisini kesmiştir. Meydanlarda her türlü eylemlere şahit oluyoruzda asgari ücret için sokağa dökülen insan yok gibi. Eylem yapmaya meyilli olanlar asgari ücret almıyor yada asgari ücret alanlar yan gelip yatıyor işten sonra.

vücut geliştiren erkekteki herkesi döverim havası

göt kaslarının gergin olduğundan emin olup, bir nevi götüne güvenmesidir.

türban takıp etek giyen şahsiyetler

üstü şişhane altı kepaze durum.

enayi dümbeleği

futbol oynayana milyon,oynatana trilyon ,yırtınanına ve yorum yapanına uygun görülen yakıştırma.

konuşabiliyorsan git sev bence

(bkz: hem ağlarım hem giderim)

seni kimse sevmese de ben çok seviyorum

ne halt olduğunu kimse çözememiş, bende çözemedim. Yoklukta giderin var yinede.

muhammed yaşasaydı kemalist olurdu

ulu önderimiz Atatürkün adını anarken saygı gösterip hz.Muhammedin adını anarken sıradan biri gibi gösteren zihniyetide ulu önderimiz kabul etmezdi.

anlamsız cümleler kurmak

hayatım yeminle bi erkekle beraberdim aslında...! sıçtım sıvıyım birazda durumudur.

sevgiliye civciv hediye etmek

benim gözümde kesinlikle iki gögüs bi popo değilsin, masumane bi varlıksın azcık sal kendini artık iyice ibrem düştü mesajını içinde barındıran hediyedir.

gelinin güzel olup damadın maymun olması

duvak gelinin görüşünü engeller,ondan önce para engeller,ondan öncede evde kalma korkusu engeller. Malesef ülkemizde kadınlar hala seçilmektedir.

düğünde takı merasimini kameraya almak

kanıt olarak kullanılır.kim yarım kim çeyrek takmış belirlenir ona göre takı takılır.

mahalle maçında arabanın altına kaçan top

en titiz anneye sahip olan çocuğun hep çamura yattığı durumdur.

microsoft sam e küfür ettirmek

adını söylettirip haz duymak, hız ayarlarıyla oynayıp coşmak.

karısına bu diye hitap eden hırt adam

insan içinde sevgi ifadesi içeren sıfat kullanamayan adam , hala anlam veremediğim isminide söyleyememe tribine girdiğinden "bu" diyebilmektedir.

sigara ortak olsun deyip hiç almayan ortak

ortak sigara alınır paketi cebine koyup gezmeye giden piç eve geldiğinde 3 dal sigarayla başbaşa bırakıp,birini çekip kalanıda paylaştırır. bu durumda vücuttaki tüm gözeneklerden kan fışkırtası gelir insanın.

kendinden hiç söz etmemek çoksoylu bir ikiyüzlülük

kendini bilememeklede ilgili bi durumdur birazda, farkındalıkdır. Boş bir bardak hakkında çok fazla söz söyleyememe durumudur. (bkz: söz gümüşse suküt altındır) (bkz: sus adam sansınlar)

doğanın hiç değişmeyen kanunları

torunun torununu görebilirsin ama onunda torununu göremezsin.

sadece yakışıklıların ilgisini çeken çamaşır geldi

geri iadesi yapılırken kavramlar çatışması yapılacak ürün.

sözlük yazarları evlensin kurtulsun

izdivaç programlarının gerekliğini kanıtlayan durumdur.

yumurtanın sarısını beyazından ayırabilen erkek

yumurtanın sarısını veya beyazını sevmeyen erkek.