bugün

entry'ler (77)

seks yapamayan insanların saldırgan olması

seks yapmıyorum ve penisime saldırıyorum. şu an gayet sakinim.

yer yarılsa da içine girsem denilen anlar

otobüste esnerken gerilen kolumla yanımdaki ruhani güzellikteki kıza istemsizce tokadı basıvermiştim. çok utanıyorum.

ezginin günlüğü nün en güzel şarkısı

ilk aşkım deli aşkım bana çare bul, kendine çare bul
bağlandı elim kolum neyleyim.

bu şarkı kişinin elleriyle yaşadığı aşkı anlatır türden
https://www.youtube.com/watch?v=Rbqs1H9vKq0

alternatif eczane isimleri

sokak eczanesi. maalesef var böyle bir eczane, olmasaydı olurduk.

ezginin günlüğü nün en güzel şarkısı

ayrılıkta söylenmiş bir yaz türküsü
https://www.youtube.com/watch?v=c3UGHMlKK5Q

gecenin şarkısı

ezginin günlüğü-ayrılıkta söylenmiş bir yaz türküsü
https://www.youtube.com/watch?v=c3UGHMlKK5Q

gecenin şiiri

nefret edecek zamanım yok-
çünkü
mezar engeller beni-
ve hayat öylesine
büyük değil
sona erdirmek için -düşmanlığı-
ne de aşık olmaya zamanım var-
ama değil mi ki
uğraş gerek insanlara-
ben diyorum ki:
aşkın küçük tuzağı
fazlasıyla büyük bana-

emily dickinson

4 saatlik uykunun bir insana yettiği gerçeği

yanlış olduğunu düşündüğüm iddia.
şimdi sana ''4 değil 4 buçuk değil tamı tamına 5 saatlik uyku insana yetiyor'' adlı anımı anlatayım.
üniversitede iken kpss sınavına girmiştim. sonrası her şey istediğim gibi oldu. bi hastaneye atandım ve aynı zamanda fakültede derslerimi kaçırmak istemediğimden beni gece mesaisine aldılar. her şey toz pembe pederden para dilenmek yok, eve gitmeden iki midye yesem sabaha çıkar mıyım derdi yok. ilk defa hayatına adam akıllı yön vermişsin ve bunun sende yarattığı embesil öz güven pik yapmış durumda. velhasıl sabah okul dersler, akşam iş yeri işler. tempo yoğun ama inanın hiç hissetmiyorum her şey öyle akıp gidiyor ki nerdeyse uyumuyorum. ve cidden hiç de etkilenmiyorum. yaklaşık 6 ay ev, iş yeri ve okul arasında mekik dokudum. ortalama günlük 5 saat uyuyorum. 6 ayın sonunda zihnim hala kendi havasında ve mutluydu. evet eğer insan isterse her şeyi yapabilir, her duruma ayak uydurabilir düşüncesindeyim. ama inanın beden çok yıpranıyor. ve ani bir yıpranış değil bu. yavaş, sinsi ve kronik. olayın farkına vardığınızda gidenleri artık geri getiremiyorsunuz. anlayacağınız benden de sağlık açısından bi kaç şey uçup gidiverdi. diyeceğim o ki sevgili kardeşim hayatın toz pembe yahut boktan olsun, efendi ya da serseri ol, çok çalış ya da hiç çalışma ama taşaklarını yaya yaya 8 saatini güzelce uyu.

hdp ye oy vermek vatana hizmettir

vatana hizmet yahut ihanet değildir.
bir partiye oy vermek bunun göstergesi değildir. hele hele vatan sadece ihanet veya hizmet edilen bir şey değildir. sahi vatan neydi?
aman neyse neydi. önemli olan şu anda tükenmekte olan sikimsonik hayatlarımız.

gecenin sözü

kervan yolda düzülür.
resmen hayata bakışımı değiştirdi bu söz.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

sezen aksu- cihan okan: yine mi çiçek

seni seviyorum a verilecek uyuz cevaplar

hiçte bile.

ıslak mendil gibidir bazı insanlar

allahım sana geliyorum, ellerimde ıslak hamburgerler.

05 00 da yakılacak sigara

son nefesine kadar içildi. şimdi sema moritz'den hasret'i dinleme zamanı.

3 idiots

hint filmlerine olan önyargımdan kaynaklı sanırım, izlerken ekranda beliren gölgeme de bakıp 4 idiotu izler gibi olmuştum.

gene uyku düzenimin ağzına sıçtım

ben bu işi üniversitede hallettim. olay çok basit. geceleri uyumuyorum, uykumu sadece geceye hapsetmiyorum. şimdi de geceleri çalıştığımdan inanın sizin için şafak vaktinin verdiği uyumalıyım modu neyse benim için ikindi vakti de o.

gecenin şarkısı

hayedeh : faryad

https://www.youtube.com/watch?v=H3Fo9BcOmUc

1 alttaki yazara ahlaksız teklif

denize nazır sigara içiyorum zaten, hava soğuk ayrıca. nar yiyelim mi?

modlar arasında hiç kürt olmaması

alternatifleri tehlike olarak algılamanın sonucudur. tabi bir de bölünme korkusu var.
(bkz: kendini amip zannetmek)

en yakındaki kitabın 88 ci sayfasındaki 1 ci cümle

kendini de hiçbir zaman varlık olarak görme.
(bkz: muhyiddin ibnü l arabi hazretlerinin nasihatları)
devlet dairemizde vazgeçilmezlerimiz arasında olup, özellikle gece çalışanlarında ciddi etkiler gösteren kitaptır kendileri.