bugün

entry'ler (164)

gs nin şampıyonluğunun sanki pek siklenmemesi

alışkanlıktan gelir. şampiyon olup 2 sene dilden düşürememek görgüsüzlüktür.

sokakta büyüyen çocukların terbiyesiz olması

sokaklarda büyüdüm, yeri geldi haftalarca sokakta yattım. içkim var, sigaram var, küfür de ederim, başka alışkanlıklarım da var. ama başka hiçbir insana zararım olmadı. hiçbir kadına yan gözle bakmadım, kimsenin hayatına kötü etkim olmadı. kimseyi yarı yolda bırakmadım. kendimden önce başkalarını düşündüm. hep ezilenin, hakkını arayanın arkasında durdum. belki tanrı sevmedi bizi, ama onu çok seviyormuş gibi davranıp günde beş vakit tapınıp el altından üvey kızına karşı ağzının suyunu toparlayamayanlardan olmadım.

terbiye ağızdan çıkan kelimeler değildir. terbiyesizler.

cehenneme atılınca olası ilk sözleriniz

sigara var mı ?

9 yaşında evlendirilmeye hayır

geçenlerde antalya'da bir köy okulunu ziyarete gittim. 3. sınıfların derslerine girdim. bu çocuklar 9 yaşında. henüz ayakkabısını bağlamayı, tuvaletten çıkınca atletini içine sokmayı bilmeyenleri var içlerinde. bu çocukların evlenebileceğini düşünen insan hastadır, sapıktır, başka da bir şey değildir.

niye buradayız

birkaç kuşak ürettikten sonra ölmek için. doğa böyle söylüyor.

bağımlısı olunan şeyler

yanaginin oksanmasi. tum gun uykusuz, gergin, catik kasli gezen ben, daha sonradan seref yoksunu oldugunu ogrendigim eski sevgilimin yanagimi oksamasiyla ev kedisine donusuyordum. degisik.

sigara yaktıran şarkılar

soldier of fortune.
oyle dertten kederden yaktirmaz ama. bunun tadi farkli. her damak tadina uygun degil malesef.
her sabah 5.30-6.00 arasi tam tan kizilligiyla beraber dinleyip kahve sigara yapmalik.
hatta bu benim oyle gelenegim oldu ki eger yapamazsam -uyuyakalma, acil is cikmasi vb. durumlarda- tum gun huzursuz ve sinirli bir adam olarak duruyorum.

aşık olmamak için yemin etmek

Basina cok sey gelmis insanin yapacagi is. Kahpelik yapilanlar anlar. Baskasi da anlamaz.

shine on you crazy diamond

tartışmasız dünyanın en güzel şarkısıdır. eğer biraz yüksekteyseniz gitar introsundaki o iki nota tüm hayatınızda yankılanır.

tartışmasız dünyanın en güzel şarkısıdır. eğer biraz yüksekteyseniz gitar introsundaki o iki nota tüm hayatınızda yankılanır.

hayat ne güzel lan hissi

bir yaşıma daha girdim o neymiş yahu?

sevilen kızın seni neden halen seviyorum ki demesi

onu diyorsa sıkıntı yok da onu derken başkasıyla birlikteyse ve bir gün sonra biz birlikte olamayız bu yanlış diyerek terkediyorsa kötü.

neler yaşadık be aminiyüm.

yalvarırım benden ayrılma diyen erkek

şimdi bir iki tane lavuk gelip "erkek değildir" falan diyecek ama dostlar aşkta gurur yoktur. eğer bir adam, ya da kadın aslında hiç farketmez, bunu söyleyebilecek haldeyse. fena halde aşıktır.

ha tabi aşk karın doyurmuyor yapan yine yapıyor yapacağını ama nihayetinde böyle.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

zz top- gimme all your lovin'

babalar.

türk ünlülerin kaprisi

bugün "ünlülerin kendileri hakkında yazılmış tweetlere tepkileri" tarzı bir videoyu seyrederken tekrar farkettiğim gerçek. yahu "celebrities read mean tweets" bölümlerine baktığınızda verilen tepkiler genelde, zekice bir kontra atak ya da samimi bir kahkahayken, bizimkilerin tepkilerine bakınca cringelerden cringelere koşuyorum. "sen kendinle karıştırmış olmayasın, aynaya bak bence." ne abi? olmadı çelik aynadiye bağırsaydınız yahu.

amerikan dizileri vs türk dizileri

prodüksiyon açısından türk dizilerinde sürekli gördüğümüz yapay ışıklandırmalar amerikan dizilerinde yoktur. doğal, ortamda hangi ışık varsa o kullanılır. gerçekçilik bakımından inanılmaz fark yaratıyor.

islamı yaşamak isterken araplaşmak

çok normaldir. çünkü islam dininin çoğunluğu aslında arapların önceden de geleneği olan şeylerdir. bunu uygulamak istediğinizde araplaşırsınız.

çok seks yapmaktan pipinin eğilmesi

seksten degil, surekli ayni elle masturbasyon yapmak sonucu olan durum.

kalbin kırılma sesi

"gitme"dir.