bugün

entry'ler (48)

eti cin kek

reklamındaki cin kek kişilik bölünmesi yaşamakla birlikte bunu bir histeri krizine girmişçesine kafasına bir şey düşene kadar tekrarlamakta ve bu sırada izleyiciyi kendinden etmektedir. hayır bu yolla insanın bu ürünü alası değil fersah fersah kaçası geliyor. Reklamın iyisi ötüsü olmaz muhabbetine girmiyorum bile çünkü olur. Tamam akılda kalıcı ama cezbedici veya satın alma isteğini kamçılayıcı olmadıktan sonra neye yarar.

nefret edilen reklamlar

kesinlikle Eti Cin Kek Reklamları. Cin misin? Kek misin? Cin Kek Cin kek cin kek cin kek cin kek cin kek cin kek.......adamın sinirlerini benim diyen gerilim filminden daha çok bozan epi topu bir kek reklamında neden bu kadar balyoz etkisi yaratılmak istenmektedir anlam veremedim. Hayır ben eti cin i çok severim ama bu cin kek muhabbeti yüzünden resmen eti cin başta olmak üzere tüm eti ürünlerine bir antipati oluştu bende.

eşek kadar herif olup hala eti cici bebe yemek

eşek kadar olmuş ve çocukluğunda en az bir kere eti cici bebe' nin tadına varmış kişilerin maziyi yad etme ihtiyacından değil de önlenemez bir bağımlılıktan kaynaklanan yoksunluk durumuna yenik düşüp gördüğü yerde eti cici bebe yemek. Hatta bazen akraba konu-komşu çocukları için gıda olan ama ona "bak bak bak kuş gelmiş" denerek önündeki tabaktan iki-üç tane aşırıldığı tarafımca gözlenmiştir. ister eşek kadar ister fil kadar olunsun, boya posa bakmadan yenilen bol kalorili bisküvi. Muzlusu güzel değil.

uyanıkken rüya görmek

Amerika'da yaşayanların bir süre gördükleri - hala gösterilmeye çalışıldığı dönemler olmuyor değil- rüya. (bkz: amerikan rüyası)

aşk ve futbol arasında kalmış romantik çocuk

romantik diye niteleniyorsa aşk tarafı her an ağır basıp her türlü futbol aktivitesini - şampiyonlar ligi maçları, iddia kuponları veya derbi maçlarını- elinin tersi ile itme potansiyeli olan er kişi. Ama elbette yüreğinin bir köşesi her daim buruk kalır.

bayramın anlamını yitirdiği an

kişinin bayrama ne anlam yüklediğine bağlı olan yitimlerin vuku bulduğu andır.Üzülmemek için bayrama yeni anlamlar yüklenir ve her anlam yitimi yeni bir anlam kazanmaya yol açtığından "hayatım çok renkli" denerek teselli bulunur.

evde oturmayı seven erkek

erkekliği tarihsel bir perspektif içinde ele alacak olursak, erkek oturmadı gitti avlandı, yabani hayvanları evcilleştirdi, at üstünde yeni yerler keşfetti, binlerce yıl sonrasına kalsın diye piramitleri, çin seddini yaptı, gemilerde talim yaptı, denizler aştı amerikayı keşfetti, kılıç kuşandı, tüfek icat etti, o cephe senin bu cephe benim savaştı, gece ne kadar geç evine girerse o kadar kara geçtiğini düşündü. Bakın bunlar evde oturarak yapılacak işler değil. O halde evde oturmak bir yana evde oturmayı sevmek erkeğin tarihsel rolüne ters bir eylemdir. Derhal tüm erkekler sokağa, fırsatı kaçırmayın zaten 70 inde mecburen evde oturmayı seveceksin. çık, gez, eğlen, coş, ev senin neyine? saygılar.

döviz güne nasıl başladı

geceden kalma hafif bir başağrısı ve başdönmesi olsa da istikrarlı yükselişini sürdürmesi ve ilk seansı mutluluk içinde dostlarıyla öğle yemeği yiyerek kapatması bekleniyor.

bayramda çocuklara toz şeker ikram etmek

karşılığında evin bilumum camlarının tuz ve buz olarak geri dönebileceği bayram kıllığı. Ama unutmayın çocukları bir kez düşman ettiniz mi artık kurtuluşunuz olmaz. Bu davranıştan sonra sokağa çıktığınızda artık daha dikkali olmanız gerekecektir. Malum her an kafanıza çiğ yumurta yiyebilirsiniz.

aslan burcunu sinirlendiren hareketler

küçük bir beyinle arkasından iş çevirmeye çalışmak, tavsiye isteyip sonra onu tınlamamak, karşısında kibirlenmek, kendisini bir aslan sanmak(tabi başka bir aslan burcu bireyi değilse).

bıyıklı teyzeler

çocuklara kavram kargaşası yaşatan, bir an için amca-teyze ikilemine neden olan yaşça olgunluğa ermiş dişi insanlar.

ilk türk hızlı treni isim anketi

tren gelir hoş gelir ley ley limi limi ley. olsun tüm tren boyunca yazılsın

eminim sevmediğine

Nil Karaibrahimgil' in Nil kıyısında adlı Albümünde 6 numaralı şarkı. Şahsi kanaatime göre, ska tarzında insanı coşturma kabiliyeti olan enerjik, yaz şarkısı. Klip çeker mi? Bilmiyorum ama yaz başı Nil' in kalabalıklar içinde koşuşturduğu oradan oraya hoplayıp zıpladığı bir klip geldi gözümün önüne.Kimbilir?

nil kıyısında

içinde "eminim sevmediğine" ve "Çok canım acıyo" gibi muhteşem iki şarkı bulunan, bu albumde Nil biraz fazla kalp acısı çekmiş dedirten ve bunu oldukça dışa vuran bir albüm. Nil Kıyısı gibi bereketli olur umarım...

bi kere o elini indir

iki kişi şiddetle tartışırken özellikle ağız dalaşı yaparken taraflardan bir daha ateşli olup el kol kareketleriyle kendisini haklı çıkarmaya çalışır. Diğeri de tıkandığı, söz bulamadığı noktada "bi kere o elini indir" der. Yani bu bir kurtarıcı cümledir.

avrupa da bu yok

Aman kimseler duymasın burnumu sümkürürken ses çıkmasın sadece sileyim yeter diyip biri burnunu aleni hönkürünce ters ters bakma durumu avrupa da yok. Gayet herkes - kızlar dahil- burunlarını hönkürüyorlar.

sarabande

Handel in eseri olan bu yapıt size de çok tanıdık gelecektir. Nerden mi? Babam ve oğlumdan. Hem de en acı yerleri akla getirir.

yonca evcimik

90 larda ilkokula giden herkesin hayatının en güzel yıllarının soundtracklerini oluşturan, şimdilerde o eskimeyen şarkıları duyulduğunda "vay be yıllar ne de çabuk geçiyor..." dedirten sanatçı. Ama insan bir anda durup şunu da söylemeden edemiyor, " ya ben resmen metamorfoz geçirdim kadın onca yıla rağmen aynı, bu işte bir iş var." Maşallah demekten başka bir şey gelmiyor elden.

coraplarin cift halinde kaybolmasi

en azından "tek başına şimdi nerde neler yapar vah vah..." diye ardından üzülmeyeceğiniz, aksine "oh ne güzel sevdiceğiziyle mavi ufuklara yelken açmış vay be onun yerinde olmak vardı şimdi..." diyerek kendilerine iyi dileklerinizi sunabileceğiniz şanslı çift.

sakalli sozluk yazarlari

sakalların yazarlığa etkisi var mıdır? başlıklı araştırma konusunun örneklemini oluşturacak olan kitle. Eğer deneysel bir çalışma yapmak istersek de bir o kadar da sakalsız yazar bulmalı ve bu iki grup arasındaki başarıyı ölçmek gerekir. Bekliyorum isviçreli bilim adamları dişler ile ilgili çalışmlarını bitirdikleri anda buraya gelip bu konuya eğileceklerdir. Nerden mi biliyorum? Kuşlar söyledi