bugün

sevdiği entry'ler

masumiyet

"bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi, her şeyi feda etti ona, dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile, ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. canı sıkılıyordu, hepsi bu, insanlarin çoğu gibi canı sıkılıyordu. böylece karmaşa ve dram dolu bir yaşam yaratmıştı kendine.bir olayın olması gerek, insan bağlantılarından çoğunun açıklaması işte bu. bir olayın olması gerek, hatta aşksız bir köleliğin, hatta savaşın ya da ölümün bile." albert camus...

fethullah gülen cemaati

hakkında şöyle değerlendirilmeler yapılan kişiliklerin oluşturduğu topluluk.

görsel

akp li yazarların diğer yazarlara çemkirmesi

Onur herkese lazım yalnız Ak Parti'li yazarlara değil. Ortak bir yas'ımız olmalı acı'mız olmalı. Ölenler Türkiye vatandaşı idi biz bu vatana hizmet etmek için yarışmıyormuyuz birbirimiz ile neden Öldürülen kıardeşlerimize hep beraber sahip çıkıp hep beraber hesap sormuyoruz.

Hala Tayyib, emine diyen yazarlar hala kemaliste malzeme diyen yazarlar var. Yahu Ülke bizim, Cumhurbaşkanı bizim, Şehidler bizim. kemalistlerde bizim Tayyipçiler de bizim.
Ölenler de biziz bilader. Bizi öldürdüler. Esed hayvanı, ıran, rusya ve pkk işbirliği halinde vurdular bizi. Biz birlik olmazsak olamazsak her gün birimizi daha vurucaklar ve katili meçhul olmuş cinayetler serisine bir yenisini daha ekleyip bizi bize düşürmeye çalışacaklar.

Birlik olalım güldürmeyelim kendimizi kimseye bir Müslüman Ak Parti'li olarak söylüyorum Müslüman da olsa Kemalistte olsa Ateistte olsa bugün benim vatandaşım öldü Tüm Yurtdaşlara Allah sabır ve birlik versin.

pkk

11 temmuz'da kck ateşkesi bitirdiğini açıklayan bir bildiri yayınlıyor.
15 temmuz'da kck yöneticisi bese hozat'ın özgür gündem'de, “yeni süreç devrimci halk savaşı sürecidir” diyen bir yazısı çıkıyor.
19 temmuz'da, kck eş başkanı cemil bayık halka silahlanma çağrısı yapıyor.
20 temmuz'da suruç saldırısı yaşanıyor.
21 temmuz'da bese hozat saldırının sorumlusunun akp olduğunu ilan ediyor ve hdp'lilerden benzer açıklamalar geliyor.
22 temmuz'da ceylanpınar'da iki polisin uyurken vurulup öldürülmesini pkk 'suruç'a misilleme' diye üstleniyor.
23 temmuz'da diyarbakır'da bir başka misillemede başka bir polis öldürülüyor.
24 temmuz'da asker ışid mevzilerini vuruyor. hdp bunu türkiye'nin suruç saldırsını örtbas etmek ve göz boyamak yapıldığını söylüyor.
ve ardından türkiye'nin operasyon kararı geliyor. türkiye cumhuriyeti faşist, tc pis, tc katil devlet yaygaraları.

biz ise hala paralel, tayyip kısır döngüsünde dönüp duruyoruz.

islamda milliyetçilik

ben soyleyeyim de. gerçek hadislerde buyurulduğu gibidir.

ırkçılığa (asabiyyeye) çağıran Bizden değildir; ırkçılık için savaşan Bizden değildir; ırkçılık üzere, asabiyye uğruna ölen Bizden değildir." (Müslim, imâre 53, 57, hadis no: 1850; Ebû Dâvud, Edeb 121; ibn Mâce, Fiten 7, hadis no: 3948; Nesâî, Tahrim 27, 28)

"Asabiyet (kavmiyetçilik) dâvâsına kalkan, onu yaymaya çalışan, bu dâvâ yolunda mücâdeleye girişen Bizden değildir." (Ebû Dâvud, Edeb 112)

Vasîle bin el-Eskâ (r.a.) anlatıyor: "Ben, 'Yâ Rasûlallah! Adamın kendi kavmine bir zulüm üzerine yardım etmesi asabiyetten (ırkçılıktan) mıdır?' diye sordum. Hz. Peygamber (s.a.s.): "Evet" buyurdu." (ibn Mâce, Fiten 7, hadis no: 3949; Ebû Dâvud, Edeb 121, hadis no: 5119; Ahmed bin Hanbel, 4/107, 160)

Rasûlullah (s.a.s.)'a soruldu: "Kişinin soyunu, sülâlesini (kavmini, ulusunu) sevmesi asabiyet (kavmiyetçilik, ırkçılık) sayılır mı?" Hz. Peygamber şöyle cevap verdi: "Hayır. Lâkin kişinin kavmine zulümde yardımcı olması asabiyettir/kavmiyetçiliktir."(Ahmed bin Hanbel, 4/107, 160; ibn Mâce, Fiten 7, hadis no: 3949)

"Zulüm ve haksızlıkta kavmine yardıma kalkışan kişi, kuyuya düşmüş deveyi kuyruğundan tutup çıkarmaya çalışan gibidir." (Ebû Dâvud, Edeb 113, 121, hadis no: 5117)

"Kim kâfir olan dokuz atasını onlarla izzet ve şeref kazanmak düşüncesiyle
sayarsa, cehennemde onların onuncusu olur." (Ahmed bin Hanbel, 5/128)

"Bir kısım insanlar vardır ki, cehennem kömüründen başka bir şey olmayan adamlarla iftihar ederler, övünürler. işte bunlar ya bu övünmeden vazgeçerler, ya da Allah nezdinde, pisliği burunlarıyla yuvarlayan pislik böceklerinden daha değersiz olurlar." (Ahmed bin Hanbel, 2/524; Ebû Dâvud, Edeb 111)

"Aziz ve Celil olan Allah sizden câhiliyye devrinin kabalığını ve babalarla övünmeyi gidermiştir. Mü' min olan, takvâ sahibidir. Kâfir olan ise şakîdir. Siz, Âdem'in çocuklarısınız. Âdem de topraktan yaratılmıştır. Bazı adamlar, (kâfir olarak ölen) kavimleriyle övünmeyi terketsinler. Çünkü onlar cehennemin kömüründen bir kömürdürler, yahut onlar, Allah indinde burnu ile pislik yuvarlayan pislik böceğinden daha aşağıdırlar." (Ebû Dâvud, Edeb 120, hadis no: 5116)

"Müslüman cemaatten ayrılan ve itaat yolunu terketmiş olarak ölen kimsenin ölümü, câhiliyye ölümüdür. Ümmetime karşı harekete geçerek mü'minin imanına saygı duymaksızın ve sözleşmeli bulunduğu kimseye karşı olan ahdine vefâ göstermeksizin suçlusuyla suçsuzuyla bütün ümmetimi vurmaya kalkışan kimse Benim ümmetimden değildir. Asabiyet/ırkçılık duygusuyla öfkelenen, asabiyet uğruna savaşırken yahut ırkçılık dâvâsı güderken körü körüne açılmış bir bayrak altında ölen kimsenin ölümü câhiliyye ölümüdür." (Müslim, imâre 57; Nesâî, Tahrim 27; ibn Mâce, Fiten 7; Ahmed bin Hanbel, 2/306, 488.

"Kim hevâsına uyarak bâtıl yolda cenkeder, kavmiyetçiliğe (asabiyet) çağrıda bulunur veya kavmiyetçiliğin sevkiyle öfke ve tehevvüre kapılırsa, câhiliyye ölümü üzere (kâfir olarak) ölür." (ibn Mâce, Fiten 7)

"Bir kimseyi ameli geri bırakmışsa, nesebi, soyu onu kurtaramaz, yükseltemez, ilerletemez." (ibn Mâce, Mukaddime 17, hadis no: 225)

"Allah indinde en şerefliniz takvâca en ileri olanınızdır. Arabın Arap olmayan (acem) üzerine bir üstünlüğü yoktur. Arap olmayanın da Arap üzerine bir üstünlüğü yoktur. Siyah derili olanın beyaz derili üzerine bir üstünlüğü yoktur, beyazın da siyah derili üzerine bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük sadece takvâ iledir." (Cem'u'l-Fevâid, 1/510, hadis no: 3632)