bugün

entry'ler (29)

ankara metrosunda atatürk yazısının kaldırılması

kaldırıldıysa kaldırıldı be birader yeter artık bıktım şu ülkedeki atatürk putlaştırıcılığından.

beyoğlu acilen yıkılmalıdır

kesinlikle katılıyorum.

beyoğlu acilen yıkılmalıdır

evet efendim tarih boyunca bu beyoğlu edepsizliğin merkezi olmuştur.nice büyükler tarafından iflah edilmeye çalışılsa da iflah olmamıştır.beyoğlu ahlaka mugayir bir bataklıktır.frenk mimarisi iç bunaltan kasvetli bir havaya sokar insanı duvarların üstüne gelmesine sebep olur o dar iğrenç mimari.taksim şişhane galata karaköy cihangir tamamen marjinal ülke için zararlı ne kadar unsur varsa içinde barındırır.acilen beyoğlunun kentsel dönüşüme girmesi gerekmektedir.oysa bakınız üsküdar eyüp gibi güzide ilçelerimize huzur vardır adeta..

neden ak partiye oy verdim bilmiyorum

dediğim gibi kardeşim chp kurulduğu dönemdeki siyasi çizgisinde olsa verebilirdim 1 kasımda.ben bir partinin koyu taraftarı değil takım tutar gibi de tutmuyorum belki de pişman olduğum için açmışımdır bu başlığı.

akp nin iktidar olma nedenleri

bak işte kararsızlıkta olan adamı kendi tarafına çekmek gibi gayesi yok.sizden olmayanlar cahil oluyor hemen

sanki biz kendimizi geliştirmiyoruz.galiba bu yüzden akpye oy verdim insanları o kadar küçük görüyor ki sizin gibiler nefret ediyorum bu tutumunuzdan nerde biliyorsun benden üstün olduğunu neye göre kime göre geliştirmekten bahsediyorsun

nerden biliyorsun kardeşim benim kitap okumadığı ı???

paraleli de sevmem küçükken dersanesine gitmiştim çok kötü davrandılar.onlar yüzünden dayak yedim hep babamdan beter olsunlar

7 haziranda oy kullanmadım. 1 kasımda da akpye oy verdim neden verdim bilmiyorum.her gün biftekler,antrikotlar,kebaplar,dönerlerde yemiyorum makarna ve yumurtaya talim oluyorum.ay sonunu zor getiren bir öğrenciyim.galiba akpyi sevmeyenleri daha çok sevmediğim için akpye oy verdim. adam zengin her günü bolluk bereket zevkü sefa içinde geçiyor ama ülkeyi eleştiriyor,beğenmiyor ya da çok marjinal.suriyelilere yapılan yardımlardan yüzde biri bana yapılsa zengin olmuştum şimdi.onlarda insan eyvallah ta önce kendi vatandaşın daha iyi şartlarda yaşamasın mı?chpnin çizgisini sevmiyorum eski ulusalcı chp olsa belki oy verebilirdim.

ben de ne düşündüğümü bilmiyorum çok karamsarlık içindeyim

sanırım neden oy verdiğimi anladım. öyle garip insanlarsınız ki kendinizden olmayanı cahil diye iteliyorsunuz.kararsızlıkta olan bir adamı kendi tarafınıza çekmek gibi bir düşünceniz yok işte akp bu yüzden iktidar oluyor. insanları ötekileştirmiyor.

tayyip erdoğanın hiç yorulmaması

aga kolay değil tam tamına 13 sene iktidar.hadi 2007ye kadar sezer vardı aynı fikirde değildi.2019a kadar lider kalacak 17 sene olacak iktidar yani yorulmaz mı bir insan hakikatten? tayyibe karşı sizler gibi kinimde yok o kadar ha baştan söyleyeyim.benim demek istediğim yani hayatında yeni bir şeye başlamak ister insan sıkılır bazı şeylerde. aynı düşünceyi bu kadar kalan diğer ülke iktidarları için de söylüyorum putin merkel vs.

ben mi çok sıkılgan,değişken insanım acaba?

yeşilpınar

burada oturanlar var mı?nasıldır? sakinleri nasıl insan? ortam çevre nasıl? ailecek taşınmayı düşünüyoruz da.

alibeyköy

ailemin taşınmayı düşündüğü semt.ortam nasıldır?tavsiye eder misiniz?bela sıkıntı mahallesi neresidir?tehlikeli midir?sakinleri nasıldır?

komünizm

düşmanı faşizmden bile daha faşisttir.

komunist rejimlerin faşist olduğu gerçeği

inkar edilemeyecek gerçektir.eğer bir komunist çıkıp hayır efendim halkların eşitliğidir diye yalandır,ikiyüzlülüktür.

nazi almanyasa mussolini italyası franco ispanyasından ne farkı vardı stalinin maonun? hitler yapınca aaaa stalin yapınca ooooooo

komunizm faşizmden bile daha faşisttir.

üçüncü köprü intihardır

döneklik demiş bazı siyaset sanatını bilmeyenler. açın bakın atatürkün bir çok konu hakkında birbirinden zıt sözlerini bulabilirsiniz.

siyaset deniyor canlar bu sanata

rıza kocaoğlu

bu adamla inanılmaz güreşme isteği var bende.böyle kaldırıp yere çalsam kündeye getirsem tuş etsem....

engin altan düzyatanlı boyner reklamı

engin altanın kestiği rolle bakışla beni kahkahalara boğmuştur.

https://www.youtube.com/watch?v=J6BI8KXUvIc

güzellerin kaderi gerçekten kötü mü oluyor

hep merak ettiğim varsayımdır.dışardan bakılınca tablo gibi olan insanların hayatları da tablo gibi mi acaba. özellikle o bebek yüzlü kusursuz kızlar.hayatları da kendileri gibi güzel mi yoksa ıssız,karanlık,terkedilmiş mi?

güzellerin kaderi kötü mü oluyor?

yazarlar bu sıkıcı günde napıyorlar acaba

bu kadar kasvetli,ıssız,soğuk,kapalı,karlı günlerde nasıl geçiriyorlar zamanlarını merak ediyorum işin doğrusu.tavsiyelerini de bekliyorum tabii ki.

2015

bombok geçen bir yıldı.psikolojik tramvaların,korkunun,kaybetmenin,huzursuzluğun olduğu yıldı.etkileri hala sürüyor 2016dan umutluyum huzur ve sağlık dolu geçer umarım