bugün

entry'ler (29)

friends

kesinlikle izlenmeli. tek kotu tarafı kendi arkadas cevreni sorgulatıyor olması.

yaşından küçük göstermek

eger eczaciysaniz ciddi dezavantajdir.

sözlük yazarlarının ses tonu

iyi olduğunu saniyordum fakat küçükken kardeşimle haber sunup, ses kaydimizi alip dinleme gafletinde bulunduk. o an dünyam karardi, o derece yani.

kadının tek kariyeri annelik olmalı

evet zaten biz çocuk doğurup, temizlik, yemek bilumum hizmetleri yerine getirmek için varız.
güzel kafa, güle güle kullanılsın.

davutoğlu neden hep gülüyor sorunsalı

zannımca uzun adam kendisine emirler yağdırırken gülümseyip içinden küfrediyor. e her eyleminde uzun adamın direktifleri söz konusu, haliyle içten içe full küfür, dışarıya da sırıtık bir ifade.

kışın mont giymeyen sexi erkek

mont giymemesini bırak bir de şort-parmak arası terlikle market alışverişine çıkanlar var ki eve dönünce kalorifer peteğine sarıldığını düşünüyorum.

thy iptal seferleri

thy' nin yaptığı en iyi işlerdendir aslında. uçuş aynı noktaya olsa bile diğer hava yolları iner, tekrar uçar vs fakat thy sürekli rötar halindedir.

tek okuma hakkı olsa okunacak kitap

john fowles- büyücü.

en iyi polisiye roman yazarı

Jean-Christophe Grange' dır.

anne kız diyalogları

anne seslenir 'efendim' dersin, devamında tık yok. nasıl bi mesaj almamı bekliyor acaba.

barista

sırf kahveyi sevdigimden son zamanlarda kursunu arastırdıgım, ulkemizdeki anlamıyla kahve hazırlayıcısı.

dolmuş şöförüne aşık olmak

bunun bir de lisede servis soforune asik olunan alternatifi vardir.

adalet ve kalkınma partisi

el birliğiyle ülkeyi soyan, sağlık, eğitim, enerji, ekoloji aklınıza ne gelirse tüm sistemleri çökerten, hiç bir alanda profesyonelliğin yanından dahi geçmeyen, ülkeyi tamamen dışa bağımlı hale getiren amaaa duble yollar yapıp, makarna, kömür, elektriksiz köylere beyaz eşya dağıtıp bu koyun halkımızın oylarını da gönlünü de kazanan parti.

the big bang theory

8. sezonda olmasına rağmen ilginç bi şekilde hala sıkmayan dizidir.

Star Wars serisine başlama sebebimdir ayrıca.

yazarların görünce sinirlerini bozan reklamlar

mor inekli milka reklamı. bu mudur yani, kalpleri yumuşatacakmış 1 ton ağırlığındaki inek.

bi de lcwnin hayat sana waikiki vay vay' ı vardır ki yazarken bile sinirim bozuldu şimdi.

ucuz yılbaşı hediyeleri

kızların kendi aralarındaki hediyeleşmenin olmazsa olmazı; kırmızı string.

geri zekalıya anlatır gibi

17 Aralıktan bu yana 'Bilale anlatır gibi' yle yarışan söz öbeği.

ankara nın dikmen i

ünideyken ev arkadaşım baya bi içtikten sonra tüm akşam 'ankaranın dikmeni, bi daha gelirsem s.k beni' diye bağırıp durmuştu. ne biz ankaradaydık ne de arkadaşım ankaralıydı, ne alaka hala çözebilmiş değiliz.

toplu taşıma araçlarında gıcık olunan tipler

bakışlarıyla delip geçen orta yaş ve üstü teyzeler. bi de 'kendi aralarında' bağıra bağıra durum analizi yaparlar;
-cık cık cık şimdiki gençler de çok saygısız bla bla...
bilerek yer vermiyorum sizlere bilginiz olsun.

ak sarayda gecenin 3 ünde ışıkların yanması

ak saray yapılırken bizim cebimizden çıktı zaten, üstüne elektrik faturasını dayıyorlar. kaçak elektrik mevzuunu da geçer bu, benden söylemesi.