bugün

entry'ler (56)

yaran inci sözlük başlıkları

başlık: ilk kaç yaşında doğdunuz
entry 1: olm 12.5 falandım ben. *

yaran inci sözlük başlıkları

başlık: beyler knorr nor diye mi okunuyo lan
entry 2: lan 2-3 yerde k harfi söylenmiyo diye bütün harflerini koskoca bi dilden nasıl atarsın şerefsiz faşist. * * *

yansın dünya

ozan'ın seslendirdiği çok güzel şarkı. şöyle ki:

yansın dünya
çok umrumda
dönüp ardıma
bakar mıyım?
sonum gelse
şifam sende
deseler bile
seni arar mıyım?!..
* *

yaran diyaloglar

sevgili sevgilimle abisi taksim'e gitmişlerdir. karşılarına bir şarapçı çıkar ve diyalog gerçekleşir:

şarapçı: ben taksim'i güzelleştirme vakfından geliyorum da.. taksim'i güzelleştirmek için 5 lira para topluyoruz.
abisi: napıcaksınız 5 lirayı?
şarapçı: ben şimdi şarap alıcam, içicem, kafam güzel olucak, kafam güzel olunca da taksim güzel olucak!..
sevgili sevgilim: bsg ya!.. *

edit: artık sevgilim değildir kendileri. yolu açık ola :)

seda aktuğlu

gözüne bişey mi kaçmıştı bişey mi girmişti hatırlamıyorum. her neyse bi haller olmuştu gözüne ve adaya gelen doktora ingilizce olarak gözündeki sıkıntıyı anlacaktır ama ingilizcesi buna yetmeyince şu tarz bişeyler söyler:

doktora: bla bla bla tu may eyy to ey ey tu..
arkdaşlarına dönerek: göz ey miydi yaa?!!..

diyen kızdır işte.. ama çok şirindi yaa *

abi kız kardeş diyalogları

abi ile kız kardeşinin konuşmalarıdır.

ben herşeyden habersiz salonda uzanmakta olan, çok ama çok sevdiğim abiceğizimin yanına giderim, yanağına bir öpücük kondururum ve akabinde diyalog gerçekleşir:

ben: abilerin bitanesi bi isteğin var mı? *
abim: * var tabi fanta getir bana! çabuk, çabuk!!
ben: tamam! (koşakoşa getiririm fantasını ve bir öpücük daha)

derken abim sigara paketini uzatır ve..

abim: al hadi..
ben: (hönk! hass.. nası oluyo yaa?!) ee.. yok almıyım ben..
abim: bilmiyo muyum sanıyosun..
ben: (ah anne yaa) * yoo bilmen gayet doğal herkes biliyo zaten.. (ve sigara abinin ısrarları sonucu alınır ve balkonda keyifle tüttürülür) *

abimi çok seviyorum yahuu!! *

sussam yalnızlık konuşsam ayrılık

bir kahraman tazeoğlu şiiri..

sussam yalnızlık, konuşsam ayrılık.
dönsem yıkılış, dönmesem yokoluş..
şimdi ben susuyorum, yalnızlığa talip.
sende sus bana
sus ki bir daha ölmeyeyim!..

bir kedinin yapabileceği en büyük şerefsizlik

karanlıkta, mutfak kapısının eşiğinde pusuya yatıp senin geçmeni beklemesi. sen ordan geçerken de ayaklarına atlayıp aynı yeri defalarca pati atmak suretiyle çizip kanatması..

eşşoğlueşek seviyorum patişimi *

bugün ile dün arasındaki farklar

dün, dündür; bugün, bugündür..

anne

resimlerine bakarak içinin acımasına, gözlerinin çeşme konumuna geçmesini sağlayan tapılası varlık.. hala herşeyim..

mario oynarken sinir krizi geçiren küçük kız

"yaptıııııııım yaptıııııım yapmıştııııım", "allah'ım yardım et!", "yapıdaktım ad kaldı" şekillerinde böğüren küçümendir *

küçücüğüm

yalın'ın bir bakmışsın albümünün belki de en çok sevdiğim şarkısı:
küçücüğüm herşeyim nolur çok uzaklara gitme. gidersen öleceğim, karanlığa döneceğim..

sizden yaşça küçük birine hitap kelimesi de olabilir:
küçücüğüm seni seviyorum..

arka sokaklar daki inanılmaz mantık hatası

Zeynep'le murat'ın düğününde düğün yapılan yer havaya uçtu tam anlamıyla. hiç kimseye bişey olmadı herkes ayakta tedavi edildi gitti. ama zeynep komalara girdi.. geçen sezonun son bölümünde de sinan'la elif bi binaya giriyolar ki ondan sonrası tesadüf üztüne tesadüf.. yine bina tam anlamıyla havaya uçuyor. sinan'a hiç bişey olmuyor ama elif komalık.. anlayan varsa beri gelsin.. *

gitme

kafasına koymuştur bi kere gitmeyi. ne dersen de vazgeçirmezsin. ağlarsın, zırlarsın.. ama yine de gidicektir o bi kere.. bilirsin sonunun böyle olucağını az çok. bilirsin o yokken uykulardan uyanıp kendi kendine "gitme!" diye diye ağlayacağını, hıçkırıklara boğulacağını, zaman farkı olmaksızın gece, gündüz sadece onu, onunla geçirdiğin günleri düşüneceğini, soranlara seni anlamayacakları için hiç bişey söyleyemeyeceğini, yoluna o olmadan keşke'lerle devam edeceğini.. hepsini bilirsin aslında.. ama bütün bunları düşünürken o giderken "gitme!" diyemezsin.. işte o giderken diyemediğin sözcüktür gitme..

yaran fıkralar

Çocuk peltekmiş. Öğretmeni tahtaya kaldırmış ve tahtadaki "kedi sütü iç" yazısını okumasını istemiş. Çocuk "tedi tütü it" demiş. Öğretmen bağırmış "doğru oku" demiş. Çocuk yine "tedi tütü it" demiş. Öğretmen açok sinirlenmiş ve çocuğu dövmüş, "doğru oku dedim sana şunu" demiş. Çocuğun artık canına tak etmiş ve bağırmiş: "anatini tittimin tediti ittene tu tütü!.. *

duymaktan bıkılan sözler

Bihter! Ya da bihter'im..

hayır yani cevap vermeyince susmak, vazgeçmek gibi bi olayı da yok..

paranoyak

paranoyak halim
yok benim tedavim
alo aşkım nerdesin
neredesin kimlesin
anlamak ne mümkün
olur böyle hergün
düşünmeden duramam
başka türlü olamam
şeklinde devam eden ebru elver şarkısı..

yanındaki var ya

ben olmalıydım.. *

yaran diyaloglar

malum staj yapmaktayım.. bir otelin fitness center'ı ve havuz'u arasında mekik dokuyorum. az önce meydana gelmiş bi olayı aynen aktarıyorum..
fitness center'a üye olan biri üyeliğini donduracaktır ve bunu deftere ben kaydedeceğimdir..

bh:burak hoca
ah: arzu hoca

ben: burak hocam x kişisi 2 aylık dondurma istiyo *
bh: dondurma mı istiyo? nerden istiyo?
ben: mado'dan *
bh: tamam o zaman * sen not al deftere.
ben: bugünden mi dondurucakmış?
ah: bugünden heralde bilmiyorum ki

neyse x aranır durum öğrenilir..
bh: bugünden itibarenmiş
ben: bugün ayın kaçı ki 25 mi?
bh: 30'u *
ben: ya hocam 25'i mi?
bh: 25.. aa yol paraları alınıyo bugün hadi ben gittim paramı almaya *
ben: ahaha tamam.. yaa bugün ayın 25'i mi?!
ah: * evet 25'i..
hepimiz yerlerde *

dizilerdeki gülme efektleri

genellikle komik olmayan diyalogları komikmiş gibi gösterme çabası içinde sığınılan efekt..