bugün

entry'ler (37)

türk kızını kötüleyen bi halta yaramaz türk erkeği

Türk erkeğini kötüleyen bi halta yaramaz türk kızlarını unutmamak gerek. Ben eve ekmek getiren kadında gördüm evde çocuk bakan adamda. Böyle şeyler cinsiyet ile alakalı değil. Görünüş olarak türk kızını kötüleyen türk erkekleri,türk erkeğini kötüleyen türk kızları var. Artık bi insanları eleştirmeyi bırakın kendinize bakın.

hayatın acımasız olduğunun anlaşıldığı anlar

Aşk sevgi hikaye. Ben doğmadan önce durumları çok kötüymüş. Bir gün abimle bakkala girmişler. Bilirsiniz şu yirmi beş kuruşluk kekleri. Abim onlardan istemiş annem alamamış. Geçen otururken annem anlattı gözleri dolu dolu olmuş bir şekilde. "içime çok oturmuştu o yirmi beş kuruşluk keki alamamak" dedi. Hayatın acımasız olduğunu ozaman anladım.

sözlük yazarlarının garip huyları

Yazdığım mesajı ilk olarak sesli düşünür sonra yazıya dökerim. Kulaklarım kaşındığı zaman dilimle damağımı kaşırım. Yatağımın tek tarafı duvara bakıyor ve ben hep duvarıma başımı değdirip uyurum.

en yakındaki kitabın 18 sayfasının ilk cümlesi

Bir adamın yumruğu kadar sert olacak ayrılık dediğin.

babanın söylediği unutulmayan sözler

"Gerçek hayat hakkında bir şey bilmiyorsun. Gerçek hayat sokakta çöp toplayan çöpçü, kocası tarafından satılan fahişe. Daha çok dost kazığı yiyeceksin. Çok üzülüp çok ağlayacaksın. Sırtından vuracaklar seni. Sen sadece bakacaksın. Hayatı toz pembe görmeyi bırak. "

evleneceğiniz kız şuan ne yapıyordur

Beni evleneceğim kızın ne yaptığından çok neden bir kızla evlendiğim kısım ilgilendiriyor.

beklenmedik anda gelen aşk

Aşkı beklemeye gerek yok. Beklenmedik bir anda hızlıca çarpıyor insanı. Vodka gibi. Nasıl sarhoş olduğunu anlamıyorsun.

dudaklarını öpmek istiyorum

Bir öpümlük canım var. Ölümlü dünya dudaklarında.

sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

görsel

gecenin şarkısı

Sezen Aksu-Ben Öyle Birini Sevdim Ki.

kusursuz cinayet işleme yöntemi

Bir insanı öldürecek kadar öfkeliyseniz kusursuz cinayet işleyemezsiniz. Çünkü o panik ve öfke anında illa atladığınız bir şey olur ve o an bunu düşünemezsiniz. Kusursuz cinayet için ilk adım soğukkanlı ol.

tek taş yüzük istemeyen kadın

Güzel değil. Bence özel de diğil. Daha marjinal şeyler gerek. Yakut olur zümrüt olur...

gecenin fotoğrafı

görsel

bir erkek olarak kadınları anlamamak

Tuhaf diğil. Bir kadın olarak ben bile kadınları anlamıyorum. Çokta takmamak lazım.

beni eski sevgilini sevdiğin gibi sev diyen kız

Net salak hatundur. Belki eski sevgilisini kokulu çorap sevdiği kadar seviyordur?

çocuklara din eğitimi vermekteki mantık hatası

Bence sorun çocuklara din eğitimi vermek değil. Çocukları sadece müslümanlık açısından bilgilendirmek asıl mesele. Sadece bunu öğretip en iyisinin bu olduğu söyleniyor. Din dersleri zorunlu kılınıyor. Asıl problem bu. Aileler bunda bir yanlış görmüyor çünkü onlarda bu şekilde sadece müslümanlık hakkında bir şeyler öğrenerek büyümüşler. Çocuklarının ateist deist hristiyan olmasını istemiyorlar. Seçim hakkı verilmiyor. Bundaki mantık hatası çocuklara din dersi vermek değil yetersiz bilgi vermek. Küçük bir çocuğa ne söylersen ona inanır. Ama önüne birden çok seçenek koyarsan birşeylerin farkında olmasını sağlarsın.

kürk giyen birini eleştirmek

Yanlış anlaşılma olmasın kürk giyen isanları eleştirmiyorum. Lakin onların derilerini soyup üstüme giymek için can atıyorum. Kısasa kısas sonuçta.

erkeği alnından öpmek

Dünyanın en güzel olayı. içi buz tutmuş bir insanın bile tamamen çözüleceği bir eylem. Dudaktan öpmekten daha masumane, yanaktan öpmekten daha anlamlı.

fakirlik ve işsizliğin adaletsiz ve suç yaratması

Katılmadığım bir düşünce. Suç ve adaletsizlik için beş kuruşsuzluk şart değil. Bakın etrafınıza. Çoğu insan parayı suç ve adaletsizlikle bulurken bunu işsizlik ve parasızlık olarak sınırlandırmak ne kadar doğru?

sözlük yazarlarının unutamadığı anılar

8. Sınıfta dershaneye gidiyordum. Üçlü bir kız grubumuz vardı. Bir gün arkadaşlardan biri lavaboya girdi. Bilenler dikkat edenler vardır illa ki tuvaletlerin üst kısımları açıktır. Neyse bende diğer arkadaşla yandaki kabine girdim. Arkadaşımın eline tırmanıp tuvaletteki arkadaşımla dalga geçecektim. Masum bir amacım vardı anlayacağınız. Arkadaşımın eline ayağımı koydum ve kendimi yukarı çektim. Buraya kadar herşey güzeldi. Ama aşşağıya baktığımda arkadaşımı değil çömelmiş işini gören biriyle karşılaştım. O kadar şok oldum ki kafamı bile çeviremedim. Artık dışarda lavoboya girerken yukarı bakıyorum sürekli. Buda böyle bişey işte.