bugün

entry'ler (49)

otobüste yanındakinin yürüyen küllük gibi olması

sabah sabah bütün nikotin ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz insan tipidir. Yok sigara içmiyorsanız gerçekten sıçtınız. Kolulunuzdaki saatin kokusundan beter gelir.

kuran okurken yakalanan ateist

muhtemelen bug arayan insandır ki yakalansada hiç önemli değildir.

grup seks yapan türbanlı bacı

araya kaynayarak bana da bir götlük yer açın demiştir....

antalya da yaşamak

antalya da yaşayan biri olarak aklıma 90'lı yıllarda ali sami yen stadında asılan o pankart geliyor...

''welcome the hell''

gecenin şarkısı

zardanadam ''hepsi hepsi hayat nasıl olsa''

https://www.youtube.com/watch?v=U8IHna3l7xE

bilgisayarında winap kurulu insan

nostaljiyi sevmekten öte yaşayan insandır.

kışın dönercide yazın dondurmacıda çalışmak

ski daşaana denk insandır.

tatil yapılası şirin ege ilçeleri

küçükkuyu iyi bir alternatif olabilir hem asos hemde kadırga plajına çok yakın. ayrıca bir tarafında kaz dağı bir tarafında ege denizi....

insan varsa maymunlar neden var

azalarak bitmesini istediğim insan prototipi'nin sorusu.

harita odasından harita almış nesil

öğretmenler tarafından harita odasında hunharca dövülen nesil. Harita odasıyla ilgili şöyle bir anımda var. Müzik öğretmeni tarafından harita odasına götürülmek suretiyle biraz hırpalandığım doğrudur. Coğrafyacı yada Tarihçiden dayak yesem bu kadar koymazdı. Ayrıca hep en sote mekanlar harita odası olmuştur nedense. Sanki yönetmelikte böyle bir madde var.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Yavuz Çetin & Erkan Oğur - Dünya
bağımlılık yapar tekrar tuşu yalama olur....
https://www.youtube.com/watch?v=jU9wyTUAR0Y

yavuz çetin

müziğin beden bulmuş hali, değeri hiç bir zaman bilinemeyecek güzel insan.

ağda yaptıran erkekler

yıllar önce ilginç bir diyalogla öğrendiğim hadisedir.

- ahsen sen bacak kıllarını mı alıyorsun?

- sen bilmiyor musun olm bütün futbolcular bacak kıllarını alıyor. Bak başkasının yanında söyleme olm adamı ayıplarlar.

-iyi de ahsen seni duyan premier ligde oynuyor sanacak. Alt tarafı halı sahada top oynuyorsun be oğlum. insanların tercihi beni ilgilendirmez ama kılıf pek olmamış hani.

sabri sarıoğlu

milyonlarca sperm arasından yalnızca ''adına sabri denecek olan spermin bir talihsizlik sonucu yada daha bilimsel bir dil kullanalım dramatik bir şekilde yumurtayı döllemesi'' işte buna biz şans diyoruz yada büyük bir tesadüf hemde çok büyük.

hastası olunan sözler

O büyük, o görkemli son, ölüm bile anlamını yitirirdi, Yaşanılası her şey yaşanmış olsaydı eğer. (can yücel)

ipotek

Her ne kadar iktisat tanımı olsada aslında hayatın kemikleşmiş terimidir ipotek. iş bulduğunda her ay kendini belirli bir ücret karşılığında hayatını ipotek ettirirsin. Haftasonun yoktur, mesai saatleri fena halde esneyebilir yada gecenin geç bir saati telefonun çalabilir. işte bütün bunlar için sen her ay maaş alırsın ve hayatını taksit taksit iş verene satarsın. iş veren devlet olabilir özel sektör olabilir aralarında aslında pekde fark yoktur. Sadece devlet vampir olup hayatını vantuzlar.Özel sektör ise hayatına sondaj borusu çakar. Kısaca hayatın feci halde sömürülmektedir yalnızca hayatından emilen miktar değişmektedir.(emilmek istenen yerdeki açılan deliğe hiç girmiyorum:D ) Birde bütün bunların dışında ama sistem olarak aynı çalışan ORDU'nun hayatını ipotek etmesi vardır.
1-Ordu hayatının belirli bir dönemini ipotek eder. (en verimli çağ)
2-Sadece karın tokluğuna çalıştırır.
3-Senden çok şey alır örn: beynin 3'te 2si ve vücdundaki suyun 5'te 3ü
4- Piar çalışması son derece başarılıdır. ''vatanı kurtaracağın'' söylentisi halk arasında kulaktan kulağa yayılır arada gaz verilir ''senin nöbet tutacaksın biz yatağımızda rahat uyuyacağız'' külliyen yalan çünkü nöbette uyuyacaksın kesin
5- Ve en kötüsü kaçışın yoktur.

taharet musluğunun açılması sonucu donun ıslanması

bu durum çoğunlukla taharet musluğundaki tazyik probleminden kaynaklanır. sen biraz açarsın su gelmez biraz daha açarsın götünü teğet geçer sonra bir hışımla hızlıca çevirirsin işte o an taharet musluğu polisin tazyikli su sıkma aracı olan toma moduna geçer ve her yer ıslanır en çok da donun.

behzat ç nin soyadı

behzat çizer.

kasiyerin 5 kuruş kesik atması

Kasiyerin (genellikle kadın olanlar) para üstünü tam vermeyip 5kuruş veya 10 kuruş sizden çarpmasıdır. Ayrıca sizi oyalayıp bu durumu size unuttururlar. Daha doğrusu yuttururlar.
Kasiyer: Beyfendi 25 tl'lik alışveriş yaptınız 5 bıçaklı tıraş bıçağı 12.99 yerine size 9.99 almak ister misiniz?
Müşteri: Yok, hayır kalsın istemiyorum. (işte o ana dikkat bozuk paralar kasadan çıkar hop sizin elinize verilir.)
Siz o sırada parayı alır saymadan cebe koyarsınız. Hoş saysanız da geri dönüp
- Yav benim 5kuruşu eksik vermişsiniz diyemezsiniz.
Çünkü komik duruma düşersiniz diğer müşteriler kendi aralarında fısıldaşıp
- aaa ne insanlar var şu hayatta 5 kuruşun hesabını yapıyorlar. Tabi bu konuşmalar kasiyerin sizden para çarptığı gerçeğini örtmez. Hem 5kuruştan olursunuz hem rezil olursunuz millete yani kısaca burada kazanan kişi kasiyerdir. Unutmayın ki her zaman kasa kazanır itiraz etmeyin.

20 kasım 2011 kpds

Öncelikle bu sınava girerken yaşadığım birkaç saçma hadiseyi aktaracağım sizlere. Sınav yerine gitmek için taksiye bindim. Sınav yerine ulaştığımda taksimetrede 9lira yazıyordu taksiciyle aramızda şu saçma diyalog geçti.
taksici: 9 lira ama sen 10 lira ver.
düdüklenmek istenen genç: neden?
taksici: şimdi sen sınava girecen almazlar seni bozuk parayla.
Bu yaşadığım ilk şoku henüz atlatamamışken çay ve simit almak için büfeye gittim. Alnımda enayi yazdığı için hemen tanıdı beni ve o an elinde ne kadar bozuk para varsa hepsini iteledi şöyle ki 20 liranın bana dönüşü 8 tane 1tl 6tane 0,5l oldu. Kısaca bu sınav resmen benim için bozuk para savaşlarına döndü. O paralarla ne mi yaptım? Büfenin karşısındaki iddaa bayisine gidip 2tane iddaa kuponu patlattım. Yaptığım kuponlarda girdiğim sınavda resmen elimde patlatı. O ne salak sınavdı ya?