bugün

entry'ler (21)

i m a fool to want you

chet baker yorumu için
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=2ZK8TnDIe2w

edit:bunu niye eksilediniz onu bir anlasam.

alican tezer

büyük ev ablukada'nın davulcusu.
(bkz: gelicem nerdesin)

çocukluğun soğuk geceleri

tezer özlü'nün yaşamına (karamsarlıklarına) dair fikir edinmek açısından hoş bir eser olmakla beraber dili-tarzı sebebiyle tarafımca pek sevilmemiş olan eserdir.diyebilirsiniz ki şimdi; napak,bize ne bundan.derim ki; haklısınız,yapacak bir şey yok.

katakofti

gökdemir ihsan beyefendinin çerez kitap kamuflajına sığınmış şaheseri,öykü içinde bulmaca.
(bulmacayı çözebilmek için 3 kez okudum,evet gerizekalıyım.)

jamie cullum

istanbul caz festivali sebebiyle bir kez daha konser verecek olan sevimli,yetenekli,şahane insan.

ölmesi çok büyük kayıp olan ünlüler

(bkz: lhasa de sela)
çok erken gittin be ablam.

kaigomai kaigomai

türkçesi de aynen şöyledir:

insan doğduğunda,
bir dert (acı, keder) doğar,
savaş şiddetlendiğinde,
kan ölçülemez

gözlerinin üstüne yemin ettim,
ki onlar benim için bir incil gibiydi
bana vermiş olduğun bıçak yarasını
sana bir gülücük yapayım

fakat sen cehennemde derinde,
zinciri kır,
ve eğer beni yanına çekersen
kutsanmış olursun

yanıyorum, yanıyorum, ateşe daha fazla yağ dök
boğuluyorum, boğuluyorum, beni derin denize at

ahaha

yepisyeni 7.nesil yazardır,epeski biricik dosttur.hoş gelmiş.
edit:imla

sufjan stevens

(bkz: to be alone with you)

onur ünlü

17.altın koza film festivalinde geç de olsa değeri anlaşılmış ve en iyi senaryo ödülünü almıştır.
(bkz: zaten filmlerim de iş yapmaz benim)

matando cabos

snatch e çok benziyor beceriksizlikleriyle.ama ondan daha acımasız bir film diyebiliriz.sıkmıyor,sahneler arası geçişler güzel,izlenilesi.

beirut

rhineland şarkıysa diğerleri ne dedirten grup.

tom waits

şimdiye kadar sesini en güzel anlatan şüphesiz Daniel Durchholzdur."bir fıçı viskiye daldırıp,3-5 ay tütsülenmeye bırakıldıktan sonra sokağa atılıp üzerinden arabayla geçilmiş gibi" der.

vampire weekend

gerek şarkılarıyla,gerek klipleriyle olsun efendim inanılmaz eğlenceli bir grup.dinleyiniz,dinlettiriniz.

one more cup of coffee

durduk yere ağlatan şarkıdır.ne bir anısı vardır,ne de birini hatırlatmaktadır ama yine de ağlatır.

fight club

defalarca izlememe rağmen yine defalarca izlemeye devam ettiğim ve edeceğim süpersonik,şahane,harika vs film.

paint it black

cover rekortmeni olduğunu tahmin ettiğim güzide eser.ki en güzeli şüphesiz marie laforetinkidir.

golden brown

çok iyi bir antidepresandır.aç bilgisayarı,akşama kadar çalsın dursun.bak bakayım kalıyor mu sinir stres.

band of horses

son zamanlarda dizilerde sıkça karşımıza çıkan gruptur.the funeralin üstüne şarkı yapamazlar derken infinite arms albümleriyle ziyadesiyle şaşırtmışlardır.

the temper trap

chuck 3.sezonda bir yerlerde çalan down river adlı şahane parçasıyla dikkatimi çeken grup.ilk dinlediğimde band of horses sanmıştım.pek de bir alakası yokmuş.ama güzel imiş.