bugün

entry'ler (36)

hipnoz

hande yener'in 23 mayıs'ta çıkaracak olduğu 6. kariyer albümü.

sıla gençoğlu

kenan doğulu'nun dişi versiyonu.

cuneytarkin com tr

(#2553854)

cüneyt arkın

kendi internet sitesini maksat muhabbet programında w.w.w.cüneytarkin.com.tr dabulunoktadabulunoktadabulunaoktacüneytarkin.com.tr diye veren büyük oyuncu.

tuğba özerk

az önce ata demirer'in hacıyatmaz programında ingilizce şarkı söyleyen birinin şarkısını, kendisinin de ingilizce şarkı söyleyebildiğini göstermek amacıyla sabote eden şarkıcı kişilik.

haciyatmaz

okan bayülgen'in acilen duruma müdahale etmesi gereken program.

haciyatmaz

geçen haftayla birlikte bu haftada vasatı aşamayan program. sıradan sorular, sıradan cevaplar, sıradan skeçler, sıradan...
program, konukların ve dahi sunucunun "hebele hebele hebele" monotonluğunda geçip gideceği izlenimi yaratmaktadır nitekim farklı bir şey de olmamaktadır.
buradan çıkartılacak sonuç: "her stand up'çıdan iyi sunucu ya da televizyon programcısı olmaz."
ve nihayetinde nerde o geçen senenin "cumartesi gecesi makina gecesi" ruhu... ah ahh...

metroda kapinin onunde duran insan

muhtemelen bir sonraki durakta inecek olan insandır. *

yunus emre

sezen aksu'nun ışık doğudan yükselir* albümünde yer alan la ilahe illallah parçasının sözleri kendisine ait olan büyük ozan.

yunus emre

der ki:
"ben beni bıraktığım zaman, sen beni bırakma ya rab!"

ulasilmaza ragbet

her ulaşılandan sonra insanda yeniden doğan insanoğlu hareketi.

ağlatan şarkılar

sezen aksu'dan
(bkz: son sardunyalar)

dumlupınar üniversitesi

(bkz: http://www.radyodumlupinar.com)

her konuda yarim yamalak bilgi sahibi olan bilgin

karşısına geçildiğinde, insanın kendisine "tehlikenin farkında mıyım?" sorusunu sormasını gerektiren şahsiyetler.
(bkz: zararın neresinden dönersen kardır)

bilal erdoğan ın bordo bereli olması

(bkz: ütopya)

havalı ders adları

(bkz: sosyal teorilerle sosyal ilişkiler analizi)

nehir erdoğan

bana hep tayyip erdoğan'la bir akrabalığı varmış da gizliyormuş gibi gelen şey.

kaya feraye ile evlenir mi sorunsali

eskiyen sorunsaldır, yerine yenilerinin gelmesi gerekir artık, bu durumda kaya bey umarım boş durmuyorlardır...

operations research

türkçesi endüstri mühendisliği bölümünde "yöneylem araştırması" olarak geçen ders, bizlere * 4'er kredilikten 2 dönemde verilmek üzere olup, dünyada sözü geçen bir firmada staj yaparken "yöneylem ne ki, nerde kullanılıyor ki, biz burda kullanmıyoruz ki" şeklinde cümleler duymaya da sebebiyet veren ders, hatta endüstri mühendisliği ana bilim dalı. dumurlardan dumurlara yuvarlar işte böyle insanı, öyle bir şeydir kendisi...

dayan yüreğim

dinledikçe eyyy yıldız titre ve kendine dön dedirten, yıldız tilbe'nin eski hallerini özleten muhteşem şarkı.