bugün

entry'ler (14)

kürtleri neden sevmiyorum

Hepsi için geçerli olmasa da Türklerin tarihini çok abarttigini söyleyip asırlarca himayemizde yasamalari, toplama bir dillerinin olmasi, edebiyat veya sanata dair birikimi olmayan kısacası bir millet olmaktan uzak topluluk.ve buna rağmen ingiliz kraliyet Ailesi triplerine girmeleri trajikomik tir.

moğollar türk mü sorunsalı

Müslüman olmayan Türk olamaz dolayısıyla Moğollar Türk değildir en azından bizim için Türklük etnik bir unsur değil, bir kimliktir.islamiyet de bu kimliğin olmazsa olmaz bir parçasıdır.

migros un başörtülü çalıştırmama kararı

Hala daha modern toplum yapısından uzak olduğumuzu gösteren gerici faaliyet.saci açık calistirmamak kadar saçma bir kriterdir.

87 aldığı için üzülen öğrenci

Sinava kesinlikle ya az çalışmış veya son gün çalışmıştır.

yalnızlığın tarifi

Komşular görmesin diye balkonda en arkaya asılan don kadar yalnızım.

üniversiteye giden kızın namusu

"muhafazakar babanın dilemması"

hangi bölümü okumalı

bu kafayla okuma boşver.

bahçeli yazar olsa nick i ne olurdu sorunsalı

başganım.

hazar ergüçlü

kendisini cihangirde sık sık gördüğüm güzel insan.

endüstri mühendisi

en yakın arkadaşımın okuduğu ve kendi tabiriyle esas amacı " optimization" olan mühendislik dalı.

eşek sikerken yakalanınca yapılacaklar

bence eşek sikersen yakalanandan ziyade yakalayanın ne yapacağı daha önemlidir zira eşek sikenin sağı solu belli olmaz.

göğsünde hiç kıl olmayan erkek

bir erkeğin göğsünde hiç kıl olmaması normal bir olgudur ancak bir türkte olmaması düşündürücüdür.

zülal

saf, temiz su anlamına gelir. hayatım boyunca bir tane tanıdım o da çok güzeldi.

şişeye oturtulacak tipin bu küçük demesi

rekabetçi bir kişiliği var demek ki hep bir kendini ispatlama isteği.