bugün

entry'ler (786)

gerekirse yazarim

(bkz: bir koyun daha gitti)

bir koyun daha gitti

bir yazar sözlüğü bıraktığı zaman zall'ın aklından geçmesi muhtemel düşünce.

önce ttnet'e karşı eylem çağrısında bulunup hemen ardından sözlüğe ttnet reklamı alarak tüm yazarlara koyun muamelesi yapan, aradan geçen zaman içerisinde herhangi bir şekilde yazarları insan yerine koyup bir açıklama yapma zahmetine girmeyen zall'a karşı naçizane bir tepkidir bu.

zall'ın hiç umurunda olmayacak o ayrı, kimsenin de umurunda olmayacak o da ayrı.

ancak amaç zaten kimsenin umurunda olmak değil. bu nedenle "gideceksen git la ne artistlik yapıyon" diyecekler hiç demesin.
"adam ister reklam alır ister reklam verir sana ne la" diyecekler zaten konuyu hiç kavrayamamış demektir, onlar hele hiç konuşmasın.
ya da konuşun la ne fark eder?

sırtından para kazandığı insanlara saygı duymayan, koyun muamelesi yapan bir insana daha fazla para kazandırmak niyetinde değilim, beni koyun olarak görmesine izin vermek niyetinde hiç değilim. yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.

hadi bana eyvallah.

bugün hiç melemediler

zall'ın sözlüğe bakıp sözlüğe hiç ttnet reklam rezaletiyle yazarların koyun yerine konması ile ilgili entry girilmediğini görünce aklından geçebilecek düşünce. mee.

sözlük yazarlarının an itibariyle yedikleri

ot yiyoruz her daim. koyunuz biz. mee.

zall ve ttnet rezaleti

zall'ın ttnet'e karşı eylem çağrısında bulunup hemen ardından sözlüğe ttnet reklamı alması sonucu oluşmuş rezalettir. yazarları koyun yerine koymuştur. mee.

zall

yazarları koyun yerine komaktadır.

(bkz: zall ve ttnet rezaleti)

biz koyun muyuz zall

ttnet eylem çağrısının hemen ardından ttnet reklamı alan zall'a yazarların sorması gereken sorudur.

zall bizi otlağa götür

yazarların acıktıkları zaman söyledikleri cümle. mee. biz koyun muyuz zall?

15 aralık 2012 ttnet e meeleme eylemi

uludağ sözlüğün verdiği desteğin devam edip etmediği merak konusu eylemdir.

ayrıca bu başlık da ttnet reklamının hemen üzerine sabitlense ne komik olur değil mi sevgili koyunlar? mee.

ben koyun değilim

yazarları koyun olarak gören zall'a, koyun yerine konmak istemeyen her yazarın söylemesi gereken cümle. mee.

şarkı sözlerindeki gizli kapaklı erotizm vurguları

amanın mor koyun meler gelir
amanın dağları deler gelir

türküsünde olan durumdur. mee.

bir sözlükçünün izlemesi gereken üç film

kuzuların sessizliği. mee.

günaydın koyunlar

zall'ın her sabah sözlüğe girip yazarlara söylemesi gerekendir. arada halimizi hatırımızı sorsa fena mı. koyunlar ilgi ister. mee.

şişlenmeye hayır

zall'ın ttnet'e karşı fişlenmeye hayır eylemine destek vermeye çağrıda bulunup, ardından ttnet reklamı almasına karşılık alternatif bir eylemdir. koyun yerine konmaya, kuzu şiş olmaya hayır. mee.

ben bu kadar koyunu hiç bir arada görmedim

zall'ın yazar listesine ilk baktığında aklından geçmiş olabilecek bir cümle.

ttnet bizi koyun zannediyor

zall'ın söylediği bir sözdür. hemen ardından ttnet reklamı almıştır. kayıtlara geçsin. mee.

saçma sözler

bir anlam ifade etse bile bir işe yaramayan boş sözlerdir. örneğin:

"uludağ sözlük desteği ile internette fişlenmeye hayır kampanyası başlatıyoruz arkadaşlar.

ttnet bizi koyun zannediyor. avrupa'dan kovulan phorm, türkiye'de ttnet'e sığındı. ttnet'in izni ile türk insanını internette takip ediyor. "

sözlük yazarlarının en son aldığı kitaplar

(bkz: Glennkill Bir Koyun Polisiyesi)

sözlüğün en kalabalık olduğu an

taze otların geldiği andır. mee.

zall ın koyunlarıyız

hiçbir zaman unutmamamız gereken bir gerçek. zall bize meleyin dediği zaman melemeliyiz. mee.