bugün

entry'ler (21)

lionel messi

bileydim wallağa döğüştürmezdim sizi.

bursaspor un galibiyetini guiza ya bağlamak

guiza oyundan çıktığında 2-1 önde olan fenerbahçe,takımın güç kaybetmesiyle 3-2 geriye düşmüştür. guiza ilokulda yaptığımız gibi bu olaya içinden seviniyor olabilir.

musa çagıran

galatasarayın devre arasında altaydan aldığı, resmi olarak 17 kasım 1992 doğumlu genç futbolcudur(gerçekte 90'lıdır). sezon sonuna kadar altayda oynamaya devam edecektir.

mastürbasyon yaparken uyuyakalmak

burda aslolan kimse seni görmeden uyanmaktır. "hadi oğlum yatağına geç lafı" ile uyandırılmamanız gerekir.

çarşı

sosyal bir aktivitedir çarşı...

allah ın sopasına verilebilecek isimler

kimi zaman bir rezillik, kimi zaman bir trafik kazası, kimi zaman anne, kimi zaman baba, kimi zamansa ölümdür. gerçeğe en yakını sonuncusudur ama.

üniversiteye bağlanan eşeğin 4 yılda mezun olması

üniversite derslerine sıkısıkıya bağlanan insan cinsidir. 4. sene sonunda kepini havaya çok rahat bir şekilde fırlatabiilr.

prens

niccolo machiavelli'nin kalfalık eseridir. bir prensin iktidarını nasıl kullanması gerektiğini anlatır. aşırı realist bir eser olduğu için "şeytanın el kitabı" olarak nitelendirilir.

birmanya

darbeleri ile ünlü asyada bulunan küçük bir devlettir. günde 2 darbe birden olabilir.

çolpan ilhan

haluk bilginer ve türkan şoray'ın da rol aldığı tatlı hayat dizisinde feraye karakterini canlandıran emektar tiyatrocularımızdandır.

sınavda ikinci kağıdı isteyen öğrenci

yazacakları asla bitmeyecek olabilen öğrenci tipidir. sınıfın tepkisini çekebileceği için bu işi dikkatli bir biçimde yapması gerekebilir. bir de hayatı boyunca bu kağıdı isteyemeyenler vardır aksine.

ernest hemingway

silahlara veda, çanlar kimin için çalıyor gibi romanları bulunan amerikalı roman yazarıdır.çanlar kimin için çalıyor adlı eseriyle nobel edebiyat ödülünü kazanmıştır.

çocuğunu durmaksızın döven anne

Çocuğunu en az günde 5 defa döven anne modelidir.Genelde babanın üstü deri altı kösele terliği,kaşık vb. aletler kullanırlar.Annem de bir örneğidir.

2016 avrupa futbol şampiyonası

Türkiye'de düzenlenmesi muhtemel,avrupa devletlerinin ülke milli takımlarının şampiyonluk yarışı vereceği futbol turnuvasıdır.

parayı veren düdüğü çalar

tam olarak hatırlamıyorum ama muhtemelen ilk duyduğum fıkradır. Su anda hiç komik gelmese de çocukluğumda her seferinde yıkılmışımdır.

adları bilinmeyen taş hatunlar

bi ara molped kızları vardı. Bir de Ankara,ykmde,girişte,kozmetik reyonunda çalışan hatunlar... henüz tanışma fırsatı bulamadım birtanesiyle. belki de alışveriş yapmadım hiç o reyondan, ondandır.

sergen yalçın

yeteneğine iki gram çalışma katarak çok daha iyi yerlere gelebilecekken, hiç çalışmadan sadece türkiyenin üç beş yıldızından biri olmakla yetinmiş her daim göbekli insan...

simdi x bize bir sarki soylesin

ses sanatçılarının rol aldığı Türk filmlerinde "siz bilmezsiniz ama x in sesi pek güzeldir" den sonra gelen repliktir. Bu replikten sonra da görünmeyen bir orkestra çalmaya başlar.

çaylaksınız

çaylakken gerçekten yazılarımın başkalarınca okunup okunmadığını şuanda test etmek için seçtiğim başlık...arkadaşlar aydınlatır mısınız lütfen?(yazım okunaklı mı?)

mersin

yıllardır küçük izmir damgası yemiş,ama yarısı izmiri anımsatırken diğer yarısı da diyarbakırı anımsatan,akdenizde herkesin rahatına baktığı şehrimizdir.