bugün

entry'ler (31)

asistandaki ego

Notlarınızı kaldırın. Telefonlarınızı kapatın. Konuşmayı kesin artık. Bana bir şey sormayın gerekli açıklamalar sınav kağıdında yazmaktadır. (bkz: Cin olmadan adam çarpmak)

domuz bokundan abdullah öcalan heykeli yapmak

Abdullah Öcalan için o çabayı emeği göstermeye bile değmez.

büyüyoruz büyüyoruz da neremiz büyüyor

On dönüm bostan yan gel yat osman. Başka bir büyüme göremiyorum. Sadece gereksiz kalabalık bir nüfus.

ayrıldığı gün başka sevgili bulan eski sevgili

Fiilen o gün ayrılmış olabilir. Ama kalpler ve ruhlar çok daha erken ayrılmıştır muhtemelen. Bu nedenle hemen o an bile bulmuş olabilir. Yas tutulacak veya yadırganacak bir durum olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca daha önceden zaten diğerinin zeminini hazırlamış olma gibi bir olasılık da söz konusu olduğu için çok da şaşılacak bir durum yok.

nette namus dersi verip taksimde kızları ellemek

Aleme verir talkımı, kendi yutar salkımı. Böyle tipleri Allaha havale ediyorum. Söylemekle hizaya gelecek tipler değil.

2010 yılının tek cümlelik özeti

Yeni yıl, yeni umut

optum seni sap sup

Şurup gibiyim şurup,
turp gibiyim turp turp,

ben ateş sen barut Hmmmm,
öptüm seni şap şup,

şap şup,
şap şup,
şap şup,

ha şap,
Ha şup,

şaka değil,
işte şurup,
krizlere girme,
beni unutup,

grup olalım grup,
ben hudut sen haydut,
gizli gizli gelme,
her derde deva şifasın şifa,
çok çektim cefa,
vitamini havuz,
ben küfte sen tuz,
aahh buz gibiyim buz buz,
ohhhh muz gibiyim muz muz,

çikita muz,
çikta muz,
çikta çikta çikta,
çik çik çik çikita,
çikita muz,

fidanı muz sensiz kalbim buz buz,
hiçbirşey isteme benden,
ahhh yoksa bu aşk tuz buz,
ohhh yoksa bu aşk göz göz dudak dudak ten ten,

daha fazla diretme,
üstüme fazla gelme,
inan ilacın benim,
ahh ok gibiyim ok ok ohh yok gibiyim yok yok,

çikita muz çikta çikta çikta çik çik çiki ta çikita muz.

mazel

Yazılarını ilgiyle takip ettiğim, farklı bir pencereden bakan bir yazar. Müzik alanındaki yorumları kalitesini ve bu konudaki yeteneğini gösteriyor

yılbaşında televizyon izlemek

90lı yıllara kadar yılbaşını evde geçirenler için en büyük eğlenceydi. Canlı yayın programları olurdu. Sanatçılar programa katılırdı. Daha da öncesinde dansözün çıkması beklenirdi. Günümüzde ise sanatçıların büyük gece kulüplerinde, otellerde veya lüks mekanlarda sahne almayı tercih etmesi sonucu, televizyon izlemenin hiçbir popülaritesinin kalmadığını düşünüyorum.

sabahın köründe tv nin sesini çok açan komşu

Kulakları ağır işitme ihtimali vardır. Diğer bir ihtimal ise çok yğksek sesle konuştuğu için duyduğu ses yetersiz geliyordur ve sesini çok açıyordur. Düşüncesizliğin veya bozulmuş ruh halinin sonucudur. Evde küçük çocuk varsa onun yaramazlıklarının sonucu da olabilir.

yeni yıla kusarak girmek

Her kim ki yılbaşını yapar baştacı, mazallah bir tarafına girer çam ağacı. Eğlenmeyi, alkol almayı bilmeyen insanların kabusudur. Bütün içki çeşitleri ve mezeleri karışmıştır. Mide ve baş aynı hızda dönmeye devam etmektedir. Kusmak sonucu kaçınılmazdır. Güzel başlayan bir gecenin devamının da güzel geçmesi için en dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir.

bir kadının düşünmeden yaptığı şeyler

Düşünmeden konuşmak, Sonunu görmeden alışveriş yapmak, düşünmeden alkol almak, Düşünmeden mavi boncuk dağıtmak.

ah bir de bekarsam giderim alayına

Evlenirsem balayına evlenmezsem alayına giderim şeklinde söylendiğinde daha iyi anlaşılan söz.

ayrılırken teselli eden sevgili

Gerçekten sevmemiş, zaman geçirmek niyetiyle başlayıp ömrünü tamamlmış sevgilidir. Vicdanı ile başbaşa kalıyorsa suçluluk duygusundan kurtulmak için teselli etme yolunu seçebilir. Aslında zavallı olan kendisidir. Çünkü gerçek sevgiyi yaşamamıştır. Geride enkaz bırakmak istememektedir. Fakat enkazın kralı kendisidir farkında değil.

türklerin klasik müzik sevmeme nedenleri

Millet olarak arabeks takılma hastalığımız vardır. Cem Yılmazın gösterisinde anlattığı gibi "Sanata yıllarını verdi ama bak sürünüyor helal olsun". Sanatı sanat için değil, acındırmak için yaparız. Acıların Çocuğu gibi filmlerle büyümenin verdiği etkileri hala taşıyoruz. Klasik müzik dinleyen, operaya tiyatroya giden kişileri hep "küveti sütle doldurup kıçına buzlu badem sokan" kesim olarak algılıyoruz. Türk milleti hayattan keyif almayı bilmiyor ne yazık ki en keyifli anlarda bile araya ya tam tersi olursa ne yaparım düşüncesini sıkıştırabiliyor.

facebook a götü dönük fotoğraf koymaktaki amaç

Yüzünden çok hayır gördük, biraz da götünün hayrını görelim.

hiçbir sebep yokken terk eden sevgili

Hiç bir sebebi olmadığına inanmıyorum. Sadece açıklayacak cümleleri bulamıyordur. Açıklamaya bir neden bulamıyorsa zaten o nsan korkaktır ve hayatı boyunca da firari yaşayacaktır

idolü nihat doğan olan ülkücü

Ülküsünün ne olduğuyla alakalı bir durumdur.

ders biterken soru soran öğrenci

Bu kadar bilgiye susamışsa ders çıkışında daha uzun cevap alabilecek olmasına rağmen, son dakikada bütün tepkileri üzerine çekmeyi başaran, öğrenci rolü yapan sorunlu yaratık.

çayı şekersiz içen sonradan görme insan

Bunun sonradan görmelikle bir alakası olmadığını düşünüyorum. Çay illa şekerli içillecek diye bir kural yoktur. Zevkler kişilerle anlam kazanır.