bugün

entry'ler (49)

türk milletinin chp denen partiden bıkması

laiklik ilkesini din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması olarak tanımlayıp insanların yaşam tarzına ve dini inancına karışma huyu da zamanında chp zihniyetinde vardı. bunu yazmayı unutmuşum. kısaca türk milleti chp denen partiden bıkmıştır. (bkz:türk milletinin chp denen partiden bıkması

gidiyorsun şahsım

20 senedir aynı terane. bunu her seçimi kaybedenler mi söylüyor? komikmiş.(bkz:gidiyorsun şahsım

altılı masaya güven olmayacağı gerçeği

bu ülkede herkesin bildiği gibi altılı masa denen bir masa var. bunlar uzunca süre aday konusunda bile uzlaşamayan bir masadır. zaten geçen gün altılı masa denen masa dağıldı. gerçek şudur ki milletimizin altılı masa gibi masalarla zaman kaybetme lüksü yoktur. daha masa yönetemeyenlerin ülkemizi iyi yöneteceğini düşünmek hayalperestliktir. ülkemize ve milletimize faydası olmayan, masa bile yönetemeyenlere bu millet güven duyamaz. bu milletin böyle ittifak grubuyla kaybedecek zamanı yoktur. uzun lafın kısası altılı masaya asla güven olmaz. bu millet güvenmediği altılı masayı benimseyemez. mesele bu kadar basit. (bkz:altılı masaya güven olmayacağı gerçeği

her seçimi kaybeden adama lider demek

bir lider!! düşünün ki katıldığı her seçimi kaybediyor. üstelik sürekli olarak hezimete uğrayarak kaybediyor. iş bilmezlikleri ve türlü türlü olumsuz özellikleri de cabası. tahmin edildiği üzere kemal kılıçdaroğlu isimli siyasi şahsiyetten bahsediyorum. iş bilmezlik bu adamda, her seçimi kaybedip hezimete uğramak bu adamda. kendi seçmeni bile bu zattan bıkmış ve usanmış. durum bu iken bazı utanmazlar utanmadan sıkılmadan her seçimi kaybeden bu şahsiyete liderimiz diyor ve bu kişiyi lider olarak görüyor. böyle kepazelik olmamalı. bu adamdan lider olmaz. her seçimi kaybeden adama lider denemez. (bkz:her seçimi kaybeden adama lider demek

kemal kılıçdaroğlunu lider sanan chp seçmeni

chp seçmeni maalesef lider ne demektir? gerçek lider nasıl olur? gibi soruların yanıtını bilmiyor. çünkü lider görmemişler. bu yüzden bilmemeleri normal. bu insanlar kemal kılıçdaroğlu gibi iş bilmez olan, katıldığı her seçimi kaybeden , kendi seçmeninin bile sövüp saydığı kişiyi çeşitli algı oyunlarıyla lider diye yutturmaya çalışıyorlar. özetle kemal kılıçdaroğlundan lider olmaz. kendi partisinde bile nefret edilen adamı ülkemiz neden gerçek bir lider olarak kabul etsin ki? böyle saçmalık olmaz. özetle chp seçmeni kemal kılıçdaroğlu isimli siyasi şahsiyeti bu millete lidermiş gibi pazarlamaya kalkmasın. bu millet onun iş bilmez olduğunu çok iyi bilmektedir. (bkz:kemal kılıçdaroğlunu lider sanan chp seçmeni

türkiye de en işe yarayan davranış

ağzının laf yapması ve hitabetinin iyi olmasıdır. bu meziyet ülkemizde çoğu durumda önemli bir avantajdır. (bkz:türkiye de en işe yarayan davranış

türkiye de en işe yarayan davranış

konuşurken, kendini ifade ederken, hatta tartışırken yüksek sesle konuşmak ve sesini yükseltmek. bu toplum içinde maalesef çoğu yerde işe yarıyor. bu ülkede daha çok yüksek sesle konuşunca haklı olduğunu inanan, daha yüksek sesle tartışanın daha haklı olduğunu düşünen ciddi sayıda kitle var. (bkz:türkiye de en işe yarayan davranış

atatürk ün seçimleri yüzde 100 alması

bu ülkede mustafa kemal döneminde seçim mi yapılmış. (bkz:atatürk ün seçimleri yüzde 100 alması

ilk defa lan acaba biz fakir miyiz denilen an

tanıdığım ve görüştüğüm bir arkadaşımın babası özel okul açmıştı. o zaman kendi kendime bu lafı söylemiştim. aynı arkadaşımın oturduğu lüks rezidansı görünce de kendime bu soruyu sormuştum. (bkz:ilk defa lan acaba biz fakir miyiz denilen an

ofansif mizah

boş tenekenin tekidir. yaşıma vurgu yapmış ama senin bahsettiğin yaşlardan bariz daha büyüğüm.ergen hiç değilim. bir de bir parti hakkında olumlu entry yazmayı yaşla bağdaştıran yarım akıllının biridir. üstüne üstlük haddini bilmeyen edepsiz biridir. bir de yüzsüzlük yapıp kim veya hangi parti hakkında ne yazacağımı söyleme cüretinde bulunmuş. sen kimsin ki ben senden icazet alayım. şunu sakın unutma : senin gibilerin beni kötülemesi benim değerimi düşürmediği gibi senin gibi biri beni övseydi bir hata yaptığımı kabul ederdim. senin ve senin gibilerin beni kötülemesi bana sökmez. bunu bilmiş ol. (bkz:ofansif mizah

sağçı sanatçı olur mu sorunsalı

elbette olur. zaten vardır. bu ülkenin çoğunluğu sağ görüştendir. sanat dünyasında da sağ görüşlü sanatçı sayısı çoktur. tabi sanat denince aklına sadece recep ivedik filmi, sanatçı denince çok popüler birkaç kişi ve bazı magazin figürleri aklına gelenlerin bunu bilmemeleri ya da gerçeği kabullenememeleri şaşırtıcı değildir. (bkz: sağçı sanatçı olur mu sorunsalı

iki izmir iki laiklik deyip kemo parası cukkalamak

şüphesiz doğru bir sözdür. laiklik, izmir, atatürk, kemalist kelimeleri ile istismara bile kalkışsan kemalistlerin büyük çoğunluğunu rahatlıkla kukla gibi oynatırsın. unutmamak gerekir ki bu ülkede bazı istismarları kılıfına uydurmak için atatürk maskesi takılır. (bkz: iki izmir iki laiklik deyip kemo parası cukkalamak

iki izmir iki laiklik deyip kemo parası cukkalamak

doğru söze ne denir ki. mustafa kemal, laiklik,izmir, kemalizm, halk tv güzellemeleri yapsan ve sarı saçlı mavi gözlü edebiyatı yapsan kemalistlerin çoğunu kukla gibi oynatırsın. atatürk sevgisine elbette lafım yok ama böyle profillerin çokluğu istismara zemin hazırlıyor. günümüzde bu şekilde para cukkalayanların en bariz örneği yılmaz özdil denen adam ile mustafa kemale benzeyen, medyaya da çıkmış bir kişidir. (bkz: iki izmir iki laiklik deyip kemo parası cukkalamak

vincent van gogh

büyük sanatçıdır. (bkz:vincent van gogh

iyi parti nin oy oranı

iyi partinin oy oranının yüzde 13 ile yüzde 15 arasında olacağını düşünüyorum. (bkz:iyi parti'nin oy oranı

iyi parti nin baraj altında kalması

iyi partinin oy oranının barajın altında kalma ihtimalini zayıf görüyorum. benim tahminimce iyi parti yüzde 13 ile yüzde 15 aralığında bir oy alacaktır. kendilerinin mevcut koşullarda barajın altında kalmaları çok çok düşük bir olasılıktır. (bkz: iyi parti'nin baraj altında kalması

15 takipçime iphone 14 pro max dağııtmam

ooo çok zenginsin. iphone hastası değilim ama sen o telefonun yenisini bana gönder saniyesinde takibe başlayayım. bu iyiliğe bir takibi esirgeyecek değiliz hahah. (bkz:15 takipçime iphone 14 pro max dağııtmam

vincent van gogh

vincent van gogh şüphesiz olarak dünyanın en büyük ressamlarından biridir. 19. yüzyılın en büyük sanatçıları arasındadır. resim sanatının dahisidir. (bkz:vincent van gogh

vincent van gogh

dünyanın gelmiş geçmiş en büyük ressamlarından olan hollandalı büyük sanatçıdır. yıldızlı gece ve kafe terasta gece eserleri büyük çalışmaların ürünüdür. aynı zamanda patates yiyenler adlı eseri dünya çapında çok ünlüdür. (bkz:vincent van gogh

mansur yavaş ın kürtçü olması

ne alakası var? mansur yavaş eski ülkücülerdendir ve kürtçü olduğu dönem hiç olmamıştır. (mansur yavaş'ın kürtçü olması